Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130724_192055.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5510264

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130724_192105.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5510265

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130724_192113.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5510266

    Извинявам се за чакането колеги.
    Това е машината. Добре върви засега. Списъкът с неща който трябва да оправям през зимата се увеличава но няма лошо- стига да имам кинти всичко ще оправя.
    Не съм слизал от него откакто съм го регистрирал на 01.08.2013. Само разбрах че не трябва да му сипвам 95 щот изобщо не върви както трява.
    Почва яко да присецва и нещо се мръщи на 2 и 3 скорост, но като му сложа 100 вече всичко си е ок.
    Има ли смисъл да му слагам някаква добавка в бензина или това е само за по мощните мотори?

    Поздрави и безаварийно.

    Коментар


    • #32
      От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

      Ей, голямо чакане падна, да знаеш Мотора изглежда доста прилично, така че с малко повече средства, желание и търпение, ще стане това което искаш Според мен не трябва да слагаш добавка в бензина и дори се учудвам, защо не върви с 95? Може да пробваш бензина на еко, той си има някаква добавка и аз карам с такъв, като всичко е ОК. Също така много добър бензин е 96 на петрол, ако имаш на близо, може да опиташ с него Желая ти късмет и мисли, къде може заедно да покараме машинките
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #33
        От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

        Аз добавки слагам,но на 95 това,на 100 октана няма смисъл да сипваш добавка,но наистина,както е спонемато в поста от горе,основно значение има бензиностанцията с проба,грешка всеки разбира сам за себе си и неговата машина,от къде е най-здравословно да се сипва гориво.Много добре изглежда моторетката,със здраве да си я караш.

        Коментар


        • #34
          От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

          Почнах да карам и аз с 95 от еко и засега е добре. Аз преди това сипвах на пистарката.Засега макс съм успял да вдигна 155 ама по-нататъка май е навъзможно.
          Бая вибраций има. Беше ми се развил един от маслените филтри и ми текло масло ....
          Някой има ли идея как да изпъна едната смачканата тръба на колектора. вижда се на втората снимка. Генерацията е акрапович и е титаниева.
          Трябва да изправям и кривото магаре, но мисля това да е зимата.Въпрос - Някой има ли задни степенки(за пасажер) който да стават на тоя мотор.
          Другото което е - счупи ми се капака на каската който ми държи визиора . след като немога да го оправя и не ми се и чака да пристигне другия комплект от ибеи се чудя дали да не си взема някоя кросова за града? Пък и нали почти всички карат СМ с такива викам и аз да се присъединя Има ли някой някоя добра за продаване а ако не да ми дадете някакви напътствия каква да си взема.

          Коментар


          • #35
            От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

            Първоначално публикуван от Kaneda Преглед на мнение
            Почнах да карам и аз с 95 от еко и засега е добре. Аз преди това сипвах на пистарката.Засега макс съм успял да вдигна 155 ама по-нататъка май е навъзможно.
            Бая вибраций има. Беше ми се развил един от маслените филтри и ми текло масло ....
            Някой има ли идея как да изпъна едната смачканата тръба на колектора. вижда се на втората снимка. Генерацията е акрапович и е титаниева.
            Трябва да изправям и кривото магаре, но мисля това да е зимата.Въпрос - Някой има ли задни степенки(за пасажер) който да стават на тоя мотор.
            Другото което е - счупи ми се капака на каската който ми държи визиора . след като немога да го оправя и не ми се и чака да пристигне другия комплект от ибеи се чудя дали да не си взема някоя кросова за града? Пък и нали почти всички карат СМ с такива викам и аз да се присъединя Има ли някой някоя добра за продаване а ако не да ми дадете някакви напътствия каква да си взема.
            Писах ти ЛС
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • #36
              От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

              колега поздравления за моторетката.На кое викаш криво магаре.
              При този модел първото което трябва да направиш е да провериш клапаните(луфтовете) после си погледни магнета(маховика)като гледам е сменян капака (черния) там се намира и маховика.Погледни го за износване,защо е сменян капака е добре да разбереш.Наклони мотора на една стара,така няма да се налага да точиш маслото.Развиваш болтовете на капака и полека го отлепяш да не да поразиш гарнитурата ,да не се налага да я купуваш после.На капака ти е статора с 3 балта задължително ги погледни в какво състояние са ,ако се налага ги сменяш и ги лепиш с локтайт 648 после виж маховика дали има нараняване.И след него има еднопосочен лагер които играя голяма роля в запалването на стартер и ритач.Той се вади с маховика на едно и внимавай,ако го вадиш да не пръснеш пуловете.Той се вижда веднага дали е износен пуловете са надрани струва 110лв маховика с отстъпка 350лв и болтовете които държат маховика и втулката за лагера също се лепят в противен случай от вибрациите се развиват и всичко става на кайма.Ако всичко там ти е добре и болтовете за лепени отиваш да видиш клапаните и дано всичко ти е добре там.Аз моя го карам с бензин от Шел Ви пауър рейсинг и пращи като лудо.Като цяло това е най- важното за този модел което може да ти създаде проблеми за напред. Ако имаш въпроси мога да помагам.Моя мах скорост с 45-16 зъба е 190км с 42/16 е към 200 и нещо км ,но не съм пробвал мах с тази комбинация 42-16 зъба.най ми е добре 45-16.Трябва да си направим един збор с СМ моторетките.
              KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

              Коментар


              • #37
                От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                Добър вечер колеги. Доста време мина от последното ми включване.
                @Тиhомир - колега мерси за добрите съвети. Незнам как точно се прави това което си описал и не съм го и правил никога , но ще намеря някой който да ми помогне да го подгледна. Предишният собственик е падал и каза че само капака е бил спукан и той го носил да му го правят. иначе нямало други ядове по мотора.
                Относно квивото магаре - ще кача малко снимки който направих вчера докато се опитвах да поремонтирам мотора.
                Миналата седмица в един от дъждовните дни леко се хлъзнах на един завой и замалко да падна в една река .... та леко паднах и от някаде ми се разтече масло.
                Оказа се че се е спукала някаква тръба която е под резервоара и излиза от рамата. Залепих го с течен алуминии и днеска не течеше.
                Разглобих го за да видя какво има за поправяне и сменяне. Пеедишният собствених е падал доста и е смачкал единият колектор и ще ми се наложи да го изправям но за съжание още незнам как точно да го направя - генерацията ми е титаниева акрапович , ще сложа и снимка. Малко посмачкам десен радиатор, като и рефлектора на фара ми е изгорял. както и малко да позправя кормилото. козметика и лепенки по пласмасите , както и задни степенки. Някой да знае каквъв точни маслен филтър да си купя и от къде ?
                Кривото магаре
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_120939.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5526851Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_120947.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5526852Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_120958.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5526853
                Смачканият колектор
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_121110.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5526854
                Кривият радиатор
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_121138.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5526855
                Спуканата тръба която излиза от рамата по резервоара и от кадето течеше маслото
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_152619.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5526856
                Изгорелият рефлектор на фара
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_134010.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5526857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_134021.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5526858
                Стойката за ремонт която сглобих по картинка от нета
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_121208.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5526868

                Ако искате да снимам някоя част на мотора и да я сложа тука само пишете коя. Засега от мене е това .
                Лека и безаварийна

                Коментар


                • #38
                  От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                  Привет филтрите които трябва да смениш са 2- единия е отпред пред двигателя на рамата ,а другия е до капака този който ти е лепен ,като клекнеш но лоста за спирачката ще го видиш две тръбички отиват към него.Маслото го сменяш на топъл двигател не на горещ или студен. Отвиваш болта отдолу на картера май беше 18 до сами него има един който е шестостен него не го буташ в никакъв случай,развиваш болата които е след шестостена по спомен май е 14-ка и източваш маслото после развиваш филтъра отпред на рамата който е и в основата където се завива има още едно болче (шестостен 6) и него развиваш после махаш 2-рото филтърче , което е до лоста за задната спирачка внимаваш с гарнитурата може да се използва пак монтираш новото и стягаш .Намазваш с масълце големия филтър и го монтираш като преди това си завил болчето .Отиваш на картера маслото вече се е източило напълно едно болче е с магнитен накрайник махаш стружките забърсваш хубаво и стягаш болтовете големия на 30Nm а малкия на 20Nm.После развиваш болта който е до десния радиатор(в самото начало на рамата и там наливаш само 600мл масло останалото масло долу в ляво на двигателя си има капачка, но ти трябват 2л ,1л не стига.Само 1л отива долу .Проверяваш дали всичко е стегнато,като болта горе на рамата дето си налял 600лм не го завиваш .Палиш мотора и чакаш от пробката на рамата да просълзи ,щом просълзи гасиш и стягаш болта на 20Nm пак палиш и го оставяш да поработи 5мн и си готов.Маслото трябва да варира както следва.
                  Когато е студен нивото трябва да показва долната черта на стъкълцето а когато загрее напълно да е на горната.
                  Отиваш в магазина за моторетки и те знаят какво да ти дадат смяната излиза накъде към 60-80 лв.
                  Магарето може да се изправи то се сваля ,може и да си го поръчаш ново или 2-ръка по Ebay.
                  Acropovic- добра системка ,но ако няма проблеми с газовете по добре не го бутай това кривото.
                  http://www.manualslib.com/manual/904...o-640-Lc4.html -дано това ти помогне
                  Прикачени файлове
                  KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                  Коментар


                  • #39
                    От: От пистарка на Супермото? Въпрос за 1-ви мотор.?

                    Човек от работа да няма време да драсне 2 реда в форума....
                    Колега мерси за инфото. Не съм го сменял маслото-просто го източих и го налях отново самоче този път правилният литраж.
                    Изпрах и въздушният филтър. ЛОшото е че след тези операций работата на мотора се промени доста.
                    Вибрацийте се увеличиха с поне 50% ,а шумът му поне с оклоло 20%. Ръмжи като ранено животно.Абе не работи както трябва.
                    КОгато го разглобих не съм му правил нищо освен да залепя цепнатината на тръбата която е на снимка в предишният ми пост. Нищо не съм барал по двигателя ...
                    Незнам какво мъ е станало. Някой има ли си йдея ?
                    офф топик: то скоро няма да го карам щот онзи ден ми пратиха призовка от КАТ- снимали са ме с 120 в зона 60 и сега ще ми вземат книжката за 3 месеца, както и солидна глоба.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X