Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2000 LAND ROVER FREELANDER 1.8 бензин - движение само на заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2000 LAND ROVER FREELANDER 1.8 бензин - движение само на заден мост

    Здравейте,
    Скоро си купих Фрийлендър 2000 и както почти всички Фрийлендъри и този има проблем с вискомуфата.Свалих целия кардан и в момента го карам на преден мост но се интересувам дали може да го оставя само на заден(предпочитам движение на заден мост по редица мои съображения и начина по които ще го ползвам).Идеята ми е да махна прътите на предните полуоски(да ползвам двата им края като тапи за скоростната кутия и раздатката) и да сложа обратно кардана със запеклата вискомуфа. Ако някой го е правил моля да сподели впечатления, това което ме притеснява е дали групата зъбни колела на изходния вал за кардана ще издържи натоварването а също и задния диференциал, защото те май са предвидени само да помагат на предния мост при нужда(пребоксуване на преден мост) а не да са постоянно зацепени и натоварени.
    Вторият ми въпрос е относно разхода на този автомобил , в момента съм само на преден мост, с газова уредба БРЦ, сменени консумативи на двигателя и разхода на дълъг път е около 11л/100км при скорост 90кмч, нормален ли е този разход или има място за подобрение.Колата върви добре, ускорява добре за 1.8 но има два леки проблема - сутрин пали добре но докато не загрее двигателя до около 40 градуса и премине на газ не може да се кара - подавам леко газ и двигателя глъхне и понякога гасне.Когато премине на гас работи добре, но ако мина обратно на бензин проблема остава докато двигателя не загрее до работна температура, тогава вече работи добре и на бензин.Другият проблем който се появява понякога само е че при по-силно ускорение между 1800-2000 оборота колата понякога прекъсва(сякаш двигателя се дави от гориво или нещо не е наред с запалването).Не е от много ниските обороти на двигателя защото примерно започвам да ускорявам от 1500 оборота и всичко е добре докато двигателя на влезе в този диапазон и проблема се появява(не винаги).Вторият проблем е по ясно изразен при работа на гас и почти не се появява на бензин.
    Благодаря!


    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Прочетохте ли това
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-06-13, 17:04.

  • #2
    От: 2000 LAND ROVER FREELANDER 1.8 бензин - движение само на заден мост

    Теоретично може, на практика ще се строши много бързо. Все пак е мислен да е он-деманд, отзад не предава почти нищо при нормално движение.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X