Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

    Боядисай дъното на басейна в черно и ще се изненадаш от резултата. Няма да ти е необходимо отопление.

    Коментар


    • #17
      От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

      Е как, с какво? Ей я локвата, 306см диаметър, 76см височина. С това покривало доста се вдига температурата от слънцето, когато го има, де. Че то напоследък е едно лято тука....

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06072013327.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5503148
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #18
        От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

        Ето какво видях при едни приятели:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24072013435.jpg
Прегледи:1
Размер:213.6 КБ
ID:5505229

        Тръбата е около 100 метра, диаметъра на съоръжението е около 2 метра, с дренажна помпа затопляло басейн с обем 6 кубика за 15-20 минути при слънчево време.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #19
          От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          Ето какво видях при едни приятели:

          Тръбата е около 100 метра, диаметъра на съоръжението е около 2 метра, с дренажна помпа затопляло басейн с обем 6 кубика за 15-20 минути при слънчево време.
          Какъв е диаметъра на тръбата?
          Благодаря за снимката.
          Поздрави Иван
          LZ1UFS

          Коментар


          • #20
            От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

            На око - 1 1/4" или 1", честно, не се загледах в надписа.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

              Точно такова си бях направил сам: #13 от тази тема.
              Толкова съм недоволен от резултата, че и към 100 метра оставам скептичен.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Точно такова си бях направил сам: #13 от тази тема.
                Толкова съм недоволен от резултата, че и към 100 метра оставам скептичен.
                Предполагам при Вас помпата е работила без прекъсване, но ако се реализира с един таймер с примерен режим OFF - 45-90 min и ON - тук вече зависи от помпата, при 100м и това сечение водата е около 200 л

                Ако има слънце този уикенд ще направя тест с устройството от първия пост на Liebherr4eto, примерно начална температура на водата и промяната и през 15 min до липса на промяна.
                LZ1UFS

                Коментар


                • #23
                  От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                  Направих измерването и в рамките на 70 мин максималната температура беше 56-57 C . При проточване на 5л вода през серпентината, температурата пада до 51C и задържа за около още 15л. Времето не беше на моя страна.Температура на въздуха 24 C , Т(вода вход)=15 C
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130728_132152.jpg
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5506425Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130728_131529.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5506423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3635.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5506424
                  Предполагам ще затопли малък басейн, но няма да е бързo и лесно.
                  Прикачени файлове
                  LZ1UFS

                  Коментар


                  • #24
                    От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                    Докъде го докарахте с отоплението на басейните?

                    Ето го моят - 5,50 диаметър на 1,20 дълбочина:


                    Миналото лято ползвах соларно покривало и бях много доволен от резултата - задържа топлината през нощта и няма изпаряване на водата:


                    Басейнът се пълни за 6 часа с вода с температура от около 12 - 14 градуса, а само след 3 дни вече е:


                    Така че един вариант за отопление е слънчевото покривало.

                    Гложди ме обаче идеята за вкопан басейн и обмислям система за затоплянето му, като според мен вариантите са 2 - слънчеви панели/колектори:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Heat_pipe_swimmig_pool_heating_split_solar.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5568875

                    ...или пък онази система с тръбите/маркучите:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diy+homemade+solar+pool+heater.JPG
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5568876


                    Ако реша да копая, Интекса ще ми стане излишен, та бих се разделил с него на половин цена, включваща басейна, филтрацията, слънчевото покривало и чисто ново стандартно покривало.

                    Иначе к'во викате за отоплението - определено трябва да е соларно и все си мисля, че човек може да си направи слънчев панел за около 100 лв., а? Медни тръби, после се боядисват в черно и т.н.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #25
                      От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                      Аз избрах варианта сглобяем басейн със сгъваем покрив - идеята бе да намаля замърсяването от вън и изстиването през нощта и по-студените дни. Басейнът го пуснах август 2013 г. и постигнах това, което исках, но покривът не е изцяло прозрачен, а ми се иска да разширя сезона на ползване, като затоплям водата със соларен евтин панел, като този:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SOLAREN PANEL 5_4 m2.jpg
Прегледи:1
Размер:168.1 КБ
ID:5592498

                      но не мога да открия практическа информация от някой вече ползващ такъв.
                      Басейнът е овален 7,3 / 3,7 м2 и представлява в момента това:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:снимка0039.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5592499

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0197.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5592500

                      Ако някой има информация, ще му бъда благодарен , ако я сподели.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение

                        Иначе к'во викате за отоплението - определено трябва да е соларно и все си мисля, че човек може да си направи слънчев панел за около 100 лв., а? Медни тръби, после се боядисват в черно и т.н.

                        За 100 лева с медни тръби няма как да стане.В един панел 200 на 100 мм. отиват между 14 и 24 метра твърда медна тръба ,в зависимост от изпълнението.При оптимално изпълнение 24 метра ф 15 тръба е около 170 лева,като включим и фитигите и припоя става към 200 лева.Най простата ламарина и изолация плюс стъклото още 70-80 до 100 лева.Но пак излиза на половин от продажната цена.Другия вариант е от черна безшевна тръба,не е като медта но такива панели имам на селската къща които съм ги правил преди 22 години и не са мръднали.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                          Не може за 100лв., смятал съм го и като труд става повече , купих на "ЕРАТО" за 217лв. с алуминиеви тръби ,но това за домакинството на дома !За голям басейн най-ефективни са вакумните,тях ги използваме при монтажи ,но с пластинчати топлообменници и електроника и става доста скъпо,на места клиентите си поръчват и щори за колекторите защото водата в басейна става много топла .За моя басейн съм ползвал първоначално маркуч градински 25м. за 4.50 куб.м. обем с механичен часовник на режим 30мин.работи помпата ,30мин.почива ,при първоначално пълнене от кладенец при слънчево време подгрява за около 4 часа,след това сложих израелски колектор полиетиленов черен, тип водно килимче,използваме ги масово за басейни,доста са ефективни ,но при нормално слънчево време!Сега вече не подгрявам басейна , става доста топла водата и не ме кефи за освежаване след тежък горещ ден!За най- дълъг период на ползване в годината си остава вакумният колектор, но с допълнителното оборудване ,както споменах излиза доста скъпо,ако не се комбинира с ползване и в домакинството!Това с полетиленовият градински маркуч работи перфектно ,но трябва да работи на режими с часовник,пробвано,за по големи системи се слагат кранове изход и вход при дюзи,като този при дюзите при постоянна циркулация се притваря около 30градуса притворен за да забавя малко потока.Израелските колектори за които споменавам също са полиетиленови!
                          Последно редактирано от faster; 19-06-14, 21:10.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062014624.jpg
Прегледи:1
Размер:230.8 КБ
ID:5596315Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062014625.jpg
Прегледи:1
Размер:308.3 КБ
ID:5596316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28062014638.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5596317Миналата година се получаваха водорасли в гуфретата, затова ги бандажирах с черно тиксо - изолирбан. А за отопление мислех по конвекция с един радиатор на принципа на скачени съдове но установих, че вход и изход са с малка денивелация и едва ли ще стане.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                              Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                              Миналата година се получаваха водорасли в гуфретата, затова ги бандажирах с черно тиксо - изолирбан. А за отопление мислех по конвекция с един радиатор на принципа на скачени съдове но установих, че вход и изход са с малка денивелация и едва ли ще стане.
                              И каква е връзката с темата??
                              Диян Димитров

                              Коментар


                              • #30
                                От: ОТОПЛЕНИЕ НА БАСЕЙН

                                Включвам се в темата - имам малък басейн 4 куб. м., за съжаление, повечето време е на сянка, а искам да мога да го отоплявам по всяко време, и реших да взема електрически нагревател intex (3 kW, около 160 лв като цена) и помпа intex. Това ми се стори най-лесно и евтино, какво мислите за този вариант?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X