Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Азия Рокста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Азия Рокста

    Здравейте колеги,

    Обръщам се към вас в една молба.
    Наскоро си докарах от Германия една "Азия Рокста".
    Била производсво по лицинз на американските M38A1.
    Въпросът ми е : Има ли някой сервизно описание, схеми, католог на частите и разни други литератури.
    В нета не откривам нищо по темата, нито за американския оригинал, нито за корейското подобие.
    А има много да я потягам.
    Дизел 2.2л казват че бил разработка на Мазда , 94г.
    Руснаците много я хвалят, ама те са си такива.
    Да я видим в наши условия пък тогава...
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Азия Рокста

    На мен ми мяза на последните Сузуки Самураи
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: Азия Рокста

      Баш си е като Вранглер, чувал съм много добри думи за тях но нищо по конкретно не мога да кажа.Предполагам, че частите ще са голяма рядкост.

      Коментар


      • #4
        До: Азия Рокста

        Няма нищо общо с Врангела това.Нито със Самурая.Лиценза е на Тойота FJ40.Азията и на това си и прилича.Но до тук.Останалото е КИА.Мотора 2,2д е на Мазда,слага се и на Спортидж.Азията е с цели мостове,но части за тях...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Азия Рокста

          Penko,

          Не се плащи, тук доста ругаха РОКСТАта но тук за доста коли ще видиш кал и лоши думи, хора и мнения разни.

          Второ и с Ферозите бе така до неотдавна - редки, никакви части, а опит с тях още по-малко, и още по магазините ме гледат като голям камък като попитам за части и консумативи за Фероза ) все едно карам модел 1937 година

          Споко, при мен в БПС често се срещат 1-2 Азий, ако искаш ела някой ден на бира в Младост 4 да я разгледам по-обстойно , може и някой тестдрайв да направим.

          Има и друг подход, доста от частите са автомобили са взаимозаменяеми...

          Честито за покупката и много безавараийни КМ.

          Много поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Азия Рокста

            Мдааа.И аз я харесвам.Просто не обичам коли с ресьорно окачване.Ако си взема такава бих я направил на пружини.На Симеоновско шосе има една жълта,изрязана и направена,само гумите и са за мъгла,нищо че са големшки.Красива е...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Азия Рокста

              Днес звънях на представителите на Киа, тази кола не била тяхно производство.
              Азия мотор си била фирма за военни коли камиони и джипки.
              Нямали нищо за Рокста.
              Съединител намерих от Симеон, напорист продавач каза че и за двигателя имал всичко - дано.

              Абе екзотика.

              Пет години беше стояла на един паркинг. До Пауен.
              Беше като вкаменена. От накладки до чистачки,всичко не работи. Ама веднага запали като и сложиха ток. И ми хареса. Ако нещо намерите като литература - ще чакам знак.

              Коментар


              • #8
                До: Азия Рокста

                Честита придобивка първо.
                Карай си я със здраве ни не се кахъри много. Така или иначе вече си я купил. Като се счупи ще му мислиш.
                Части не зная дали се намират ама ще импровизираш, пък и форума ша помага, най малкото с идеи.
                А към Соти тва жълтото е Дайхатцу правено по модел на Самурай - познавам човека.
                VITARA, SAMURAI
                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                RENAULT ESPACE QUADRA
                ...и едно сивикче за града...

                Коментар


                • #9
                  До: Азия Рокста

                  Аааа,f-20 ли е?
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Азия Рокста

                    аз имах такава, двигателя е по лиценз на мазда , но мисля че е сглобяван в кореа моя не беше от най-читавите търпи доста голям лифт минус е че е доста тясна и склонна към обръщане за двигателя си лесен части има, по мостовете лагери и други също мисля че няма да са проблем ако неможеш да намериш нещо пиши в форума доста хора ще те упътят или помогнат

                    Коментар


                    • #11
                      До: Азия Рокста

                      Ще разчитам!
                      БЛАГОДАРЯ

                      Ето това намерих в нета за проходимостта.
                      Интересно 43 градуса никак не е малко.
                      Е със стабилни балансьори ще дигаме градуса
                      Вече гоним 100 те килограма баласт.

                      Пишеш че си имал такава, ако не е тайна, каква и е съдбата?
                      Какво означава "голям лифт"?

                      Поздрави
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Азия Рокста

                        ами 7-8 см като наврях гуми 235/75 когато я взех беше слегнала на земята продадох я не е отишла за скраб ето ти една снимка
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Азия Рокста

                          Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                          ами 7-8 см като наврях гуми 235/75 когато я взех беше слегнала на земята продадох я не е отишла за скраб ето ти една снимка
                          Помня го този автомобил от съзтезанието в Бухово, което организираха братя Петрови. Мисля, че даже доста добре се представи тогава.
                          В един от броевете на списанието( нашто си, българското) има обзорна статия за Азия Рокста. В редакцията имат от старите броеве, ако пишете ЛС на Ицо 4х4 или София, ще Ви кажат как да се сдобиете.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: Азия Рокста

                            Здравей честитати джипка.Ако пътуваш към Пазарджик в сервиза на TOYOTA продават такива чисто нови са докараха ги от Гърция застояли сега са обновени.Имаше оставени няколко бр. за части.Продаватги с допълнителен к-т джанти нови гюруци.
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Азия Рокста

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Помня го този автомобил от съзтезанието в Бухово, което организираха братя Петрови. Мисля, че даже доста добре се представи тогава.
                              В един от броевете на списанието( нашто си, българското) има обзорна статия за Азия Рокста. В редакцията имат от старите броеве, ако пишете ЛС на Ицо 4х4 или София, ще Ви кажат как да се сдобиете.
                              точно там разбрах че много иска да се обърне на един не-голям баир 3-ма човека от публиката ми висяха от едната страна имам пред вид че е доста по-нестабилна странично от някой други модели, но ако се внимава няма да има проблеми човека

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X