Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

    К'во Уаху,шибнем една снимка на дирека пред нас и ше изпопадат под бюрата,а не е като да живея у Столипоново.И това е на едно ниво,пред нас са на 3 май или поне това помня от как един се изрьси на шестака на багажника,скьсал бил закотвящата кука............И молим ви се,живея на сьвсем нормално място.

    Кой не вярва има Гугьл,за другите по 5 лева и ви снимам Калифорнийски кабел,те май за това не ги барат мангалите тука.

    Тока не спира често,спря за около 30 часа преди около година и беше БЕДСТВИЕ,няма човек от кьде бензин да зареди,магазини не бачкат,банкомати умрели,вода няма от кьде да си налеят / че иска нашенски с'тинки ма и ток за машината /.Е те тогава за сефте смуках бензин от единия мерник,че да сипем на бащата на магистралката,беше я закьсал горкия и в тьмницата няма от кьде да зареди,Кой не е виждал магистрала сьс заетаковани тенекета на нея нека потьрси из нета,аз сьм се напикал от смях.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 14-06-13, 00:27.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Ся остава да кажете и, че токът е по-скъп при вас и Hendrix /Jimi, де/ да сА успокоЙ.

      65 кинта средно като я няма бабата да гаси тока,като е тук с гасенето 62 или там някьде.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

        Усетих аз мозъчните вълни, колко тъпо ги намесих, но като не знам как да го река... Така де, не са ли нЕкфи токоподобни сигналите от мозъка нанатам за движенията... Не му разбирам на медицината. Инак то е ясно, че не трябва да се пипа, но ако е гъч с жици не се знае, знае ли се. Убави гумени подметки е факт, но като си дома по чехли и забравиш да си туриш работните галоши... така де, аз не съм про токаджия, но попипвам . Е оня ден открих, че стълба си има и земя, но няма кой да и сложи кабелче... А сега кажете, какво да правя. Онея като им казах да ми пуснат и земя, а не само фазата и нулата рекоха, че ще крадна ток! После ми рекоха сам да си копам заземителен колец. Е и да ги викна да ми пуснат, няма и да додат. Та явно сам ще си я опъвам... че техното зануляване дето било пенкилер малко е му стигат силите, трафа е на 2 км и чат пат усещам как ме гъделичка от нЕкои китайски уреди, а ми изгоря и монитора и звуковата карта вече... та аман.

        Коментар


        • #34
          От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

          Я па я да си изфукам. При мен няма нито един стълб с джици - сичко е У земИ. Обаче ... има местенца където струват сичкото нули от калкулатора .. и като погледнеш отпред ... дирек от дрЪвените .. и кат са удурдиса некой бор при силен вятър заминават по намколко хиляди души без ток.
          Проблем е заради големите обеми и разстояния физически и на практика никой няма пари за смяна на толко кабеляк или за зариването им под земята. Затова се прави и поправя това дето се е потрошило.

          Коментар


          • #35
            От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

            То и тук трябва да е у земята, поне от близък стълб до къщата + земя... абе стандарти, че и евро... не, дето преди еврото пак не трябваше да има земя. Обаче не искат. Забутано е и ги бОли фара. Грам не им се занимава. Пускаш молба да изчистят клоните около жиците и получаваш отговор, готово... изчистено е. А ти си там и виждаш, че не е и никой не е идвал . И 'сички ти викат да си чистиш сам... то накрая ще тряа и кабелите от стълба да си опъна сам, щото за кфо да им плащам ток изобщо... Волтаж бетон, ампер нЕма. Пускаш печката и става тъмно. Тока си спира постоянно... но пък има трифазен. Чудя се дали няма да е по-добре с него, но нещо ме съмнява, а и не е ефтинджос да си пусна партида... Явно ще си закОпам едно каелче за земя и те така. Тва при тоците стандартите са нещо много относително ми се струва... Има ги уж, пълно е и хоп... изведнъж ги няма , избирателно някак.

            Коментар


            • #36
              От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

              да и прьктиката за им построиш трафопост и после да им го прехвълриш безвъзмездно предполагам процъфтява все още

              Коментар


              • #37
                От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                .. Волтаж бетон, ампер нЕма. Пускаш печката и става тъмно. Тока си спира постоянно... но пък има трифазен.
                При 2км жица от трафа няма как да е друго! От такова разстояние електроженски кабели да дърпаш...Просто съпротивлението на кабела е толкова голямо, че едва ли можеш да включиш свестен електроуред.

                Коментар


                • #38
                  От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Ся остава да кажете и, че токът е по-скъп при вас и Hendrix /Jimi, де/ да сА успокоЙ.
                  А, много съм си спокоен аз. Току що си разписах фактурата за ток - 9773лв. А, ако ни ти плащах парното, можеше да е по-малка.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    А, много съм си спокоен аз. Току що си разписах фактурата за ток - 9773лв. А, ако ни ти плащах парното, можеше да е по-малка.
                    Това не е домашна сметка. Пък ако е, значи си гоУем баровец с имение, харчещо ток за ~ 10000 лв. на месец. В такъв случай е редно да проявиш социална солидарност с бедните хора (като мен напр.) и да им платиш част от парното. Радвай се, че не живееш във Франция, защото можеше и с данък солидарност да те изтрескат и да се наредиш като Жерар Депардийо за руско гражданство.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                      Само да спомена ,че в САЩ по мощните електроуреди са си на 220в. като г.печка ,климатици,перални,сушилни,боилери.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                        Да Фнеса малко яснота що е то ниско напрежение:
                        ‘Low voltage devices’ are defined as any equipment designed for use with a voltage rating between 50 and 1,000 V for alternating current and between 75 and 1,500 V for direct current.

                        Тва е в ЕС. Другите дгд
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Това не е домашна сметка. Пък ако е, значи си гоУем баровец с имение, харчещо ток за ~ 10000 лв. на месец. В такъв случай е редно да проявиш социална солидарност с бедните хора (като мен напр.) и да им платиш част от парното. Радвай се, че не живееш във Франция, защото можеше и с данък солидарност да те изтрескат и да се наредиш като Жерар Депардийо за руско гражданство.
                          А, в къщи ми е 30-40 през лятото и 100-120 през зимата, имайки предвид, че гаджето го ползва за офис и всичко е на ток.
                          Е тези ~10000 са за има няма за 200-300 човечета.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #43
                            От: Стандарти за електроснабдяване по света и у нас

                            Имам приятел който правеше симулатори на ТЕЦ-ове в САША...за обучение на оператори и други оперативни симулации....(след 2-рата година правеше и модули за подводници де)...та там повечето ТЕЦ-овете са на технологично ниво 60-те,щото просто не могат да ги спрът. Така и с 110 волата, които за населени места не са чак толкова проблемни...щото така или иначе преносните мрежи на средно и високо напрежение са си с адекватни напрежения.

                            П.С. Казвал ми е че най-добрите оператори са бивши военни, а топ избора е подводничари. Много добре се работело с тях - изпълнителни, не закъсняват, не питат защо...обучваш го на различните казуси и човеко ги изпълнява като машина ,ако всичко да гори около него

                            Коментар


                            • #44
                              От: ДКЕВР: Поевтиняване на тока ще оскъпи парното

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Не че съм бил, ама айде да обясниш ? Закона на Ома... все пак съм славен възпитаник на "УПК" (имаше такова животно при бай Тошо) в Элитния техникум "В.И. Ленин" (нахендрих се там, защото ми беше в квартала, да не пътувам уж, пък изядох дървото), сега, естествено прекръстен "Джон Атанасов"... но к`во толкова му е по-изгодното на 220 V ? Защо не са я направили 480 V мрежата тогаз ?
                              Колко години учи в този техникум ? Ако си учил с черна униформа, трябва да да знаеш отлично отговорът на дилемата 120 V vs 220 V ?

                              ПП. Ние май сме комшии
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #45
                                От: ДКЕВР: Поевтиняване на тока ще оскъпи парното

                                Хех... Де тоя късмет да разберат ромите, че по щатско жиците са двойно по-дебели и да се емнат нататък...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X