Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камък за печене на месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Камък за печене на месо

    Гледам в продавалника се намират чугунени плочи - от едната страна оребрени, от другата плоски, барабар с газовата горелка отдолу - 30х50см: 120лв.
    Аз обаче се заглеждам по ей тая плоча:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:99087998_7_585x461_stara-chugunena-plocha-s-barelef-.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5724506

    60х70см, 40кг = 100лв.
    Е, не е скара, ама какво му пречи? Даже пържолите могат да станат с интересен загар
    Мисля ще го бъде за плоча за печене?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Камък за печене на месо

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Гледам в продавалника се намират чугунени плочи - от едната страна оребрени, от другата плоски, барабар с газовата горелка отдолу - 30х50см: 120лв.
      Аз обаче се заглеждам по ей тая плоча:

      [ATTACH=CONFIG]879468[/ATTACH]

      60х70см, 40кг = 100лв.
      Е, не е скара, ама какво му пречи? Даже пържолите могат да станат с интересен загар
      Мисля ще го бъде за плоча за печене?
      Владо, питай за материала и покритието, вижда ми се лъскаво, да не е мазано с някакви оловосъдържащи бои, че няма да е баш подходящо за хранителни цели.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Камък за печене на месо

        Интересно е какво ще се отпечата на една по-голямшка пържола!
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Камък за печене на месо

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Владо, питай за материала и покритието, вижда ми се лъскаво, да не е мазано с някакви оловосъдържащи бои, че няма да е баш подходящо за хранителни цели.
          Аз и да питам все тая. Едва ли тези, които го продават са го купували, а и едвали тези, които са го купували знаят. Едно хубаво изпичане от двете страни няма ли да махне всичко?

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Интересно е какво ще се отпечата на една по-голямшка пържола!
          Лично аз стискам палци да резбера
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Камък за печене на месо

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            А... Едно хубаво изпичане от двете страни няма ли да махне всичко?
            Не знам, нещо ми сивее и синее баш като оловен емаил, а едно време са се използвали доста такива бои. Дай му форца с един резак по-от далече и ще се разбере, оловото на 330 градуса трябва да потече...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Камък за печене на месо

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              ...
              Ако е 30х30см (един по-практичен р-р )
              ...
              Голяма заблуда !

              Преди 10г. гледам в Метро 28см. дебел грил-тиган, без капак, на примОция за 23.99.
              Да, ма нещо не ми се връзва.
              Айде разходка до тиганите, а там подобни 24см. с капак почват от 45-50.
              Връщам се пак до примОцията. Оглеждам, но пак не мога да фАна къде е прецакването !
              Е, взех го.
              Оообаче ...
              Оказва се, че на 28см. грил-тиган кръгчето дето контактува с котлона е 22, или колкото е най-големият котлон на обикновена стандартна печка, който обаче не нагрява достатъчно силно по периферията, и се оказва, че този тиган мога да го ползвам само в средата, и то като плоча, щото по края и вертикалните стени е студен, което и без капак е супер зле.

              Подарих го на поредната жена на живота ми, че имаше газова печка, на която заспа, но без капак не става, и ползвахме някакъв голям от тенджера (джапанки, джакузи и т.н. ).

              За домашни условия грил-тигана е 24см. (щото по-малък няма смисъл), и задължително с капак !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Камък за печене на месо

                To масовите, но все пак не боклуци, а хубави грил-тигани, са поне 4-5 мм дебели. Ерзац плочи един вид. Това, за което говориш, кой знае какво тенеке е било.
                А моят най-голям котлон на печката е 30-ина см, ползваме го май само за палачинки.
                Това 30х30, съм го писал като за по-практичен размер, от гледната точка, че би събрала поне 4 пържоли (абе, кат са печени, не трябва ли да са печоли) едновременно.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Камък за печене на месо

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  To масовите, но все пак не боклуци, а хубави грил-тигани, са поне 4-5 мм дебели. Ерзац плочи един вид. Това, за което говориш, кой знае какво тенеке е било.
                  А моят най-голям котлон на печката е 30-ина см, ползваме го май само за палачинки.
                  Това 30х30, съм го писал като за по-практичен размер, от гледната точка, че би събрала поне 4 пържоли (абе, кат са печени, не трябва ли да са печоли) едновременно.
                  Ма верно ли си мислиш, че ше дам 24 кинта за ламарина ! (? няма, щото не е въпрос)

                  Отливка хАлумин, с 2см. дъно (без ребрата) и 6-7мм стени, която си тежи бая, дори и от тоя материал, и акумулира доста топлина.

                  А бии една ролетка на тоя твой котлон и сподели точния резултат, че ми е много интересно ?

                  А нЕма как да сложиш 4 пържоли наведнъж в тиган на домашна готварска печка, и да станат добре !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Камък за печене на месо

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                    Отливка хАлумин, с 2см. дъно (без ребрата) и 6-7мм стени, която си тежи бая, дори и от тоя материал, и акумулира доста топлина.

                    А нЕма как да сложиш 4 пържоли наведнъж в тиган на домашна готварска печка, и да станат добре !
                    Мани...и аз взех същия от метро, сега го мерих- 23 санта е кръгчето, иначе е 30/30. Изеде ми нервите- чакам да се напече камара време, пръска като откачено и най-важното- нищо не става на него като хората, освен нещо зеленчуци на плоча демек да запечеш...и пак бавно..Вадя централноразположените готови продукти и прибутвам периферните навътре ..загубена работа..,на открит огън или на газ може и да става за нещо..Затова пържолите, кога требва големо количество- тава 60/40 и у фурната...
                    Последно редактирано от sonda; 28-08-16, 16:20.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Камък за печене на месо

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Мани...и аз взех същия от метро, сега го мерих- 23 санта е кръгчето, имаче е 30/30. Изеде ми нервите- чакам да се напече камара време, пръска като откачено и най-важното- нищо не става на него като хората, освен нещо зеленчуци на плоча демек да запечеш...и пак бавно..Вадя централноразположените готови продукти и прибутвам периферните навътре ..загубена работа..,на открит огън или на газ може и да става за нещо..Затова пържолите, кога требва големо количество- тава 60/40 и у фурната...
                      Тигана е много хубав, просто не става на 22см-ов котлон.
                      На газов котлон заспива. Пробвай.

                      ...

                      Митак ще си позволя да те цитирам от другата тема:

                      Мнение на davc
                      ...
                      пържолите - поне 3 санта дебели. Никакво начукване, апетитни, симпатични дебели мръвки. Ще си ги направя пържени, ма в много мазнина, да няма нужда от обръщане, а да са покрити хубаво целите. Алангле към сурово
                      ..
                      но в тази става въпрос за печене, а не за варене в олио.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Камък за печене на месо

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        А бии една ролетка на тоя твой котлон и сподели точния резултат, че ми е много интересно ?
                        28 см, това явно е някакъв стандарт (щот и тенджери и тигани има такива). Евентуално снимки (еле па качени тук) - като се появят операторките...
                        Аз съм доволен от грил-тиганите, които ползвам. Де да знам, може да са ми занижени стандартите.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Камък за печене на месо

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                          А нЕма как да сложиш 4 пържоли наведнъж в тиган на домашна готварска печка, и да станат добре !
                          Дай рецепта и размера на мръвките и след 3 дни ме гледай как ги въртя ма на мой тиган и моята печка.......само не казвай размер пържола колко на жена ми педята,че няма да се съберат - нещастна жена с големи ръце,каквото и да хване все малко и се вижда.

                          ТиганЯ съм казал кой е,печката не казвам
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Камък за печене на месо

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            ...нещастна жена с големи ръце,каквото и да хване все малко и се вижда...
                            А-айде-е - и ти у темата с п@рното на дрътаците...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Камък за печене на месо

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              28 см, това явно е някакъв стандарт (щот и тенджери и тигани има такива). Евентуално снимки (еле па качени тук) - като се появят операторките...
                              Аз съм доволен от грил-тиганите, които ползвам. Де да знам, може да са ми занижени стандартите.
                              За всичко си има стандарти, включително и в кухнята.

                              Готвенето за мен е кеф, а за да си на ниво си трябва четене, гледане на техники и практика.
                              После е усет и импровизация.

                              За кухнята купувам само хубави неща на ниво, ако и цените са разумни, щото професионалното оборудване е и на такива цени,
                              но тези които не могат да си намажат филия едва ли ще ме разберат.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Камък за печене на месо

                                Усет (апетит), импровизция (каквото ти харесва) и после - евентуално - опит. Гледането (нали знаеш там за кучето) може да те научи, че рязането моркови на ивици, било жулиени . И други подобни.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X