Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Омръзна ли ви ЦРВ-то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Омръзна ли ви ЦРВ-то?

    Здравейте колеги, напоследък по-рядко влизам поради две причини. Първо не стига времето и второ - започнах да изпитвам едно познато чувство. С всичките ми коли до момента изживявам криза около третата година. С думи прости почвам да се оглеждам за друга. Е тоя път се влюбих в най неподходящата, а именно Хонда S2000. От подвижен мезонет който карам сега се размечтах за боксониера ама с какъв характер обаче. Имам чувството че да караш това животинче е сравнимо с много други плътски удоволствия. Не знам помагайте, как се справяте с натрапчивите мисли? Това ако не е антитема здраве му кажете!
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

  • #2
    От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

    А, споко щи мине, то и аз се бях акордомянясал ама ми разкара, и тва беше щото по малко карах хондата, сега като я подкарах пак хич не ми се сменя, верно по пътя за морето по магистралата ми се ще нещо по бързо и безшумно ама бързо ми менава мерака като се сетя какво пак ме чака при една нова кола в семеиството, аи нема нужда, тая има още да ми се издължава ще му мисля поне след 2-3 г. Още като отворя мобили еили карс и видя обичаините заподозрени дет видят с месеци и не се продават и ни една нова комби и направо ми иде да сменя и марката, щото след тая наистина незнам ква друга хонда мога да си купя.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #3
      От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

      На мен не ми е омръзнала, че е при мен от годинка, ама нещо жената взе да я кара и вика вземай си ситроена , хондата ми харесва повече, да не взема да сменям без време .
      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
      Citroen C4, 1.4 vti

      Коментар


      • #4
        От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

        Ццъ,Ццъ,Не!като гледам какви дупки се отварят по пътищата,хич не ми е за омръзване!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
          Здравейте колеги, напоследък по-рядко влизам поради две причини. Първо не стига времето и второ - започнах да изпитвам едно познато чувство. С всичките ми коли до момента изживявам криза около третата година. С думи прости почвам да се оглеждам за друга. Е тоя път се влюбих в най неподходящата, а именно Хонда S2000. От подвижен мезонет който карам сега се размечтах за боксониера ама с какъв характер обаче. Имам чувството че да караш това животинче е сравнимо с много други плътски удоволствия. Не знам помагайте, как се справяте с натрапчивите мисли? Това ако не е антитема здраве му кажете!
          Споделям собствен опит. Първата ми японска любов беше един Рекс. После ... още един 3-4 години си джитках с тия колици навсякъде (дори и на не съвсем лек офроуд, поради което потроших сериозно едната). След това, повече по принуда, отколкото по собствено желание, минах на 4х4 - служебен Самурай, личен Шатъл, от време на време едно ТЛК73, прилично наджипено.
          И така още 2-3 години. В един момент потроших предницата на Шатъла (за да не смачкам един тъп и явно сляп гастарбайтер, неговата ...) и докато се чудех какво да правя - съвсем случайно ми изпадна ... познахте още един CRX! Естествено, взех го на секундата. Така се бях затъжил за онова особено чувство, да смачкаш подала на газта и да ти се залепи главата за облегалката ... да не гоорим за оргазмения момент, когато витека прещрака ... сам знаеш за какво говоря. Рекса беше на 40км от Стара Загора, а по него време бачках в София. Та наличните за преодоляване 260км, от които повечето магистрала, си спомних всичките младежки щутотии ... докато не влезнах в Сф.
          След два дена каране из София и околностите, с огромна мъка на сърце, продадох Рекса и за дълго зарязах всякакви мечти по въпроса.
          А като знам S2000-то колко повече се "стряска" и с какво окачване е ... от една страна - "дай боже всекиму", от друга - само като си спомня за звука, който издава удрящото с пълна сила в ограничителните тампони окачване на поредната "изненадваща" дупка и ми се отщява. Това си е бавно и болезнено убийство на машинката...
          Вярно, че миналата година ми струваше сериозно душевно усилие да не се поддам на агитацията на жената и да купя един интересен Иклипс ... но засега се държа

          В общи линии, ако ще е за 2ра или трета кола - купувай. Ако ще е за основна ... сменяй жителството ... тук още не сме "дорасли" за тоя тип болиди
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

            Не, твърдо нье

            И аз, като Tef4o,
            Сивик 5-а генерация, три Ровъра 400 (също известен, като Сивик 6-а "англичанка", а в братска Япония, като Хонда Домани), и накрая CR-V, RD1, JDM.
            След година и половина изтрясках един тлъст английски язовец, и ... CR-V-то тоталка. Две-три седмици болен, и ... ето го ... абсолютно същата JDM-ка CR-V RD1.

            Съпругата за малко залитна по Нисан Алмера, ама докато му смених маслото и започна да гълта литър масло за 500 мили, и ... те така .... от половин година се вози на чисто нова 9-ка Сивик.

            Иначе по темата ... S2000 ... супер е, ама не е моята кола, по съм навит на NSX

            Та тетака!
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

              Абе не че ми е омръзнало , ама все повече се заглеждам по новия модел и догодина може ъпгрейд да направя.
              Grand Vitara 2005g- за работа
              Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
              Lexus RX200t -2016г.-евридейката

              Коментар


              • #8
                От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                Не ми е омръзнало, но искам нещо по-кално и проходимо.
                Бързи, бавни, блокажи, възможност за лебедка... Да спра да чупя горката хонда по горите и да си я оставя само за градска.
                Че една кола дето става за много неща, реално за нищо не става (((:

                Коментар


                • #9
                  От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                  И кво сега омръзна ли ви вече мина почти година от последното питане На мен не знам, още много си го харесва, не крия и желанието да си купя и Акорд комби, ама имам голям проблем, не ми се разделя с ЦРВ-то може би това е наи голямата пречка. През живота си съм имал само още една кола която така съм обичал въпреки номерата и. Една Ланча Дедра пак бордо А сега и тоя шумящ, бръмчащ, с недодялан спартански интериор, и неудобни седалки, с форма на руски чук, СУВ да ама много си ми харесва, и как върви и как вози, е не ми харесва че не може да завива но това е обяснимо предвид височината и принадлежноста му Ся да бях малко по чорбаджия да мога да оправдая още един 450 лева данък още едни 180 лева ГО, още един 35лв преглед, още една поддръжка, още едно парко място, още един дерт на главата, бих забучил едно 2,4 автомат - "грозно" Акорд комби, което някои ден с мъка я се намери някои да купи я не Въпреки че вътре си като в ковчек на тясно за разлика от ЦРВ-то ще се примиря с него щом може да ме закара до Експлоилера за 90 мин И там да слезна като бял човек а не такъв които е направил обиколка на света без почивка Не знам, аз така си кротувам ама ако избухна с некои акорд или по ново ЦРВ да не се изненадвате. Абе що годината не беше 1565 дни, така хем щяхме да сме още тинеиджъри, хем данъците и застраховките щяхме да забравяме кога са платени, хем и бай Тошо още щеше да управлява и да караме Лади
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                    Същата работа, бате като се наглася да пътувам извън градско и ми се убива целия кеф по няколко причини:

                    -шумна особено с магистрална скорост
                    -понагорява, особено с магистрална скорост
                    -схваща ми се крака от липса на круиз/ може да се добави срещу скромна сума от около 300кинта/
                    -малка бутилка за газ, трябва да спирам на всеки 200км. средно.
                    -липса на полезни системи за защита и стабиност

                    Много хора ще питат що съм си купил по-проходим автомобил като искам да ми е комфортно по магистрали. Отговорът е "Щото за да стигна до някои хубави кътчета на България, извън Странджа предпочитам първо да ползвам магистралата.
                    Инак колата си я обичам, вози добре, пъргава е, имам добра видимост, не ми дреме за бордюри и не се разваля.
                    Годишно изминавам около 12000км , 50% от които извънградско и ми е влязла мухата точно заради тия проценти.
                    Заподозрени обекти са:
                    # Accord след 2003 бензин, 2.0 или 2.4 задължително автоматик или ако попадна на 6 скоростни.
                    # Accord след 2006 дизел.
                    Като гледам какви цени държат обаче и какви добри алтернативи на други марки за тия пари има сигурно си мечтая нещо в набелязаните модели да ме разочарова тотално за да си избия мухата и се кротна.
                    Ако тръгна да продавам CR-V то повече от 3500лв. едва ли някой ще даде за десен волан, барабар с ГИ-то и всички екстри които съм добавил. При бартер работата ще е същата. И за като теб бих искал да си имам и двете и тук бих помислил отново за акорд с десен волан. Ма пусто, жената ще вземе да изкара книжка и ще я обрека на мъки.
                    Та те така.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                      Кажи алтернатива на акорда де, да позная ли що искаш дизел след 2006 Инак на мене С класа след 2006 год ще ми върши работа, но нещо много се "хвалят" с проблемите и цените на поддръжката, а и с тва задно.... та съм си я избил от главата. БМВ Е60 хубуу ма то некъдърна недомислена работа, кола с мотор на камион, дето не върви колкото гори. А и всичката тая пласмаса по моторите вече ми идва в повече, те скоро и буталата ще направят от бакелит. Елементарни неща се сменят с разглабяне на половината мотор. Еиго пресен пример от вчера, един кирлив датчик на разпределителния вал, забучен от пред на ачик място но кабела му с буксата заврян под колектора а има поне педя открито място преди колектора където е можело да е буксата, но не под колектора на сянка да е От там преминавам на френските и подминавам без да споменавам марки и модели Италянските.... дизелите супер но само толкова, останалото около мотора е...... за бензинова италянка дори не искам да си помислям вече. Немските, вече споменах двете марки, останалите не искам и да ги коментира, а някои от тях дори не смея да назова с името им толкова ме отвръщават те и техните собственици И пак идваме на японките, Субари??? ок ма с тоя боксер си ме е шубе Тоиота.... може, но коя, не съм ги проучил, Мазда- забрави, след няколкото мазди 6 които покарах и чиито проблеми се случиха направо отпадат Нисан отдавна са Рено за това и тук минавам с мръсна газ. Та кажи алтернатива на акорда маи е наи малкото зло
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                        Кажи алтернатива на акорда де....
                        "Акура". Сега сериозно, имам много добри отзиви на познати от HDI на Ситроен, представи си кефа в дизелов C4 Пикасо, че имат и автоматик. За същите пари ще вземеш доста по нова година от 11 годишен акорд. А материала си старее, знаем че след 1999г. материалите вече не са същите и по добре да се вземе нещо на малко години. Сега да не ме препратиш към форума им, щото и в хондовия си има проблеми.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                          Точно Ситруен автоматик на комшията сдаде багажера, инак не беше лоша кола С5, но я продаде така развалена че много пари ремонта. Инак Пикасо и на мен ми харесват, ма тея ХДИ не сменят ли много дюзи, на килиграм ? че даже ги купуват от турция че там били по 300 лева па тук по 700 или да беше там 700 па тук по 1300 Д ати кажа маи от Френските ситруена ще излезе наи читав, най малкото зло и там Абе... японския матерял не старее кат европеиския, е на виж 90 годишен японец на ко мяса, виж 90 годишен европеец на ко мяза
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                            Ми то туй да са проблемите, дюзите ели па ако ги взимаш на 300кинта. Няма всеки месец да ги взимаш я. Иначе японската логика ти е желязна, според нея хамериканските, трябва да са най-големите кенефи, което не е далеч от истината. Инак я дай да ги претеглим трите, нищо че си си аресал причудливото комби на акорда.

                            - 2,2 дизел- Тука трябва да взимаш от 2006 нагоре заради верига, колектори, някои глезотийки и др. Това вдига цената пък шанса да попаднеш на малко реални километри, минимален. Извън града като разход бива, предполагам че по магистралата със 140 няма да свали под 6,5л. да не кажа 7, което е приемливо в сравнено със сегашната ми газифицирана тухла. Обаче в града вече имам отзиви на познати под 8 да не кажа 9 не могат да свалят, изключвам тия дето карат "градско" по околовръстни пътища. Кефа при 140км/ч на 2200об. е несравним.
                            -2.0 бензин, ако ще е с ръчни скорости по-добре да си карам жибката. С автоматика обаче ще се преродя. При 140км. вече ще е на 3300об.мин и ако е една идея по-тих от жибката няма да ми прави впечатление. Разходът при тая скорост ще е около 9-10 което на газ е съвсем приемливо и по добро от дизеловата алтернатива.
                            -2,4 бензин, почти като горното с още 40кончета мощност когато ти потрябват а си ги храниш постоянно с още най-много половин-един литър бензин/газ. В града на газ предполагам че автомата ще е около 12-13 което е идентично със сегашното CR-V.
                            В заключение искам да се повозя на автоматик бензин със 140км.в час за проба. Някой не иска ли да ме повози, обещавам да мълчаааа.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                              2.2 дизел много хубаво, още по хубаво ако ме изкара едни 50-60к без да му стане нещо лошо, щото аз по толкова ги карам За разхода Емича след малко ще те опровергае, ама за 140 си мисля че е възможно да гори 6 максимум щом при 90 горял 4,5 За града не знам , едва ли ще го смъкна под 8 но не ме и интересува аз за града кола си имам Аааа и още нещо, проблема с колектора е решен чак при следващата генерация да знаеш, щото и след 2006 са същите и ги пукат, мои познат го смени, интересното беше че му го смениха безплатно в Бултрако
                              Бензинките, и мен много ме блазни автомат пък е и хубави, как му беше името хидро незнам си къв возих се и покарах един такъв малко, 2,4 мнооо арно върви и сменя предавки То автомат е по лесно да намериш от ръчка.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X