Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Омръзна ли ви ЦРВ-то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

    Да бе тук таме попадам на информация, че сменят колектори и 2006, ти да не визираш колегата-маняк Milensf от кармазъ форума, дето продава червения дизелак от дълго време. Бях се канил да го питам защо е сменян колектора. Ти като го кара автомата как ти се стори шума от ДВГ-то и генерацията при по рязко ускорение спрямо ЦР-В-ето щото не вярвам да си го тествал на 140км.ч? Сигурно само жужи, нали неговата пущина. Във вашия край май са най-добри офертите и може да скокна в бъдеще отново до там ако ептен ме цапардоса лудия.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #17
      От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      ......... За разхода Емича след малко ще те опровергае, ама за 140 си мисля че е възможно да гори 6 максимум щом при 90 горял 4,5 За града не знам , едва ли ще го смъкна под 8 но не ме и интересува аз за града кола си имам.....
      Абе, пак си спретвате весела темичка.

      Та какво викаш Слави - за разхода?
      6,1л./100км. ,съм постигал извън градско, само една година, на връщане от морето /и то жената караше/, ама леко, леко, между 130-140 км/ч щото си кара и разглежда пейзажите на около.Иначе аз си я настъпвам /да я продухам/и го докарвам до около 6,5л.. Иначе градско, при леко каране около 8,0 /пак жената/ , та се налага пак аз да я продухам от време на време и успявам да я вдигна до 8,5л. Миналата година, през зимата даже успях за стигна 9,0л. градско.
      Все пак, това не е леката кола Акорд, а "джип" СРВ.

      .....Сега сериозно, имам много добри отзиви на познати от HDI на Ситроен, представи си кефа в дизелов C4 Пикасо, че имат и автоматик.....
      Абе, всички така разправят и ги хвалят, особено с мотора 2.0-HDI . Миналата седмица, купихме на сестра ми, Пежо 206 , с такъв двигател, върви прилично, но за тази малка и лека кола, очаквах да е самолет, а пък като го сравня с моята Хонда, разликата е огромна и във вървежа и в самата работа на двигателя. С две думи този двигател на Хонда, наистина ще вземе да се окаже №1.
      Последно редактирано от emicha1; 19-03-14, 16:46.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #18
        От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

        Аз не искам да ви се меся или агитирам, но пък ще споделя личен опит. Преди 4 години и аз се оглеждах за кола и много исках да взема Accord Tourer, комби демек, обаче държаха безобразни цени. В крайна сметка за почти същите пари, които вървяха при джамбазите се примирих и взех Авенсис 2005 седан, 2,0 VVT-i от ТМ-Ауто - "проверен употребяван", че дори и обслужен. Всички екстри и глезотии без навигация - сензор за дъжд, отопляеми седалки, ксенон, автопилот, автоматично затъмняване на огледалото. Докато го продам това лято му бях навъртял към 40 хил. и малко, и то основно градско. Страшна кола - има и комфорт и динамика. Разхода е според напъна - по магистрала малко под 8, но аз си карам там с около 150. София - Крапец - София падна на 6,4. Това са сметки по колонка, но и по компютър пак толкова горе-долу. За тия три години съм сменял само консумативи - филтри, масла, накладки и дискове (които си бяха ръбести още като я взех). Като цяло проблемите бяха по-скоро дразнещи, отколкото сериозни. Едното беше с изгорелите рефлектори на фаровете, което се оправя за около 100лв и двата фара стават като нови. Другото беше няква спойка на радиото, която се бъзикаше - 120 кинта "ново" радио от една морга и това е. Другото е, че няколко пъти я тормозя по един хубав гръцки път - около 30 км камъни и сипей, кара се най-много с 10км/ч, и когато я продавах момчето, което я оглеждаше (беше човек на купувача да уточня) каза, че окачването е екстра. И това е.
        'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

        Коментар


        • #19
          От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

          Слави, я разкажи малко за проблемите при Мазда 6, че на един приятел търсим кола и се е навил ужасно за такава
          А относно Тойота, какво не ви харесва на това http://www.cars.bg/c642700
          Последно редактирано от radev76; 19-03-14, 21:23.
          Honda HR-V 4WD D16W1

          Коментар


          • #20
            От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

            Експлоилер точно за Милен става дума, ние сме приятелчета с него, колата му наистина е много добра, та на него в Бултрако му смениха колектора без пари, не знам дали защото колата на времето е копувана от тях или за друго но е факт.
            Абе тебе как ти е името че тва много трудно го произнасям
            За акорда, ми как да ти кажа първом собственика ме повози, после му викам даи ся аз да видя тоя автомат, тръгнах първо полекичка че бяха кръстовища и като с еотвори булеварда реших да впрегна конете настъпах я тя таман дръпна и загасна викам; А ко стана?, тои вика споко тя така си гасне ама аз тва ще го оправя, съответно огледа приключи
            Радев, ми маздата на моя приятел един слънчев ден се разтропа яко мотора, отвориха го биелни лагери, преди да стане тоя сакътлък, ЕГР ра му прави номера, сега още продължава, смяна клапан за налягането 200 и кусур лева, сменя по окачването доста неща, радиатор текна, на дюзите има някви оплътнители дет се прецакват и почва да харчи масло кат за световно смяната им не е евтина освен ако не си ги сменил 1-2 пъти и да си се изучил че освен цената в сервиза която предлагат е 20 лева на броика + незнам колко за труд, могат да се намерят и за по 2 лева на брои Но смяната им маи е към 100 лева щот са на кофти място. Аиде тва ок но дето чупи двигателя направо ми падна в очите, ще кажеш единичен случаи, незнам колко е единичен щото тои тогава се зачете в нета за тва чукане и намери бая подобни теми, от там разбра кво го чака. На един мои познат лекар взехме такава обаче, тя пък да чукна на дърво няма грешка за сега, явно е била по пазена, и може да е до екземпляр. Но задължително да е от италия, за периода на търсене не видях нито една немска дето да не е кърпена яко по веждите и да не е леш от долу.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #21
              От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

              А добро утро младежи, сутрешното кифе върви много добре с тия размисли и страсти.

              Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
              Слави, я разкажи малко за проблемите при Мазда 6, че на един приятел търсим кола и се е навил ужасно за такава
              А относно Тойота, какво не ви харесва на това http://www.cars.bg/c642700
              Едно време дизелите на мазда бяха бая кенефи, преди 10на години в Кипър карах служебен бус и няма да ви казвам как издуха гарнитура на магистралата и като влезе масло в цилиндрите и не мога да я угася, а каква димка стана пък аз със 120 на магистралата едвам спрях и избягах от нея. Имахме още още 3 такива и всичките сдадоха багажа към 180000км. Те тогава решихме да вземем Тойота Hiace и се родихме. Оттогава имам едно наум за дизелите на Мазда въпреки че специално за 6-тицата нямам наблюдения за сериозни оплаквания. Бензините мисля са добри. То има доста сравнения в другия форум между акордеона и нея. Иначе за Версото дето предлага Радев, ми как да не ни харесва, само станцията на радиото да сменят.

              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
              ..Абе тебе как ти е името че тва много трудно го произнасям ..
              Мда, дето почти ме прекръсти на спойлер по-добре ми викай Иво Инак, за Милен подозирам че цвета нещо не го кефи Milano Red та една снимка не съм видял с аригиналния цвят. Твойта нали беше червена, Milano Red ли е и много ли е кофти, щото хонда и червено добре си се връзват, най малкото е по различна от скучното сребърно, графит и черно.

              Бе аз напоследък фърлям по един зъркел и на Volvo примерно това http://www.cars.bg/c493144 ма пусто нищо не знам за тях, освен че от време на време ползват изгъзиците на Рено. Обаче като интериор е несравнимо по-добро от акорда.
              Като обобщение във всички случаи има добри алтернативи, но големия проблем при мен който определям като психопатологичен е че приема нещата един вид като изневяра и винаги ще ми стои едно наум въртейки волана на друга марка.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #22
                От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                ... фърлям по един зъркел и на Volvo примерно това http://www.cars.bg/c493144 ма пусто нищо не знам за тях, освен че от време на време ползват изгъзиците на Рено. ...
                Имах лека забежка към Volvo, за около 2 г. с едно V40 tD, '98-ма. Значи точно това Волво - S40/V40 ползва изгъзиците на рено. По-точно 40-ската е голяма кооперация - произвеждаше се в Холандия, на платформа Митсубиши Каризма (или обратното - каризмата е на платформа Волво, не съм сигурен), дизелов ДВГ, заедно със скоростите Рено - 1.9 тд интеркулър (фейслифта вече с по-новия дизел - CDi), бензинови ДВГ - Волво, и 1.8 GDi Митсубиши. Не знам, аз бях много доволен - върви прилично, държи на "бой" (карал съм го,няколко пъти, 200 мили със средна скорост 100мили/час, разбирай 90-110), гори повече от прилично, без проблемни купе и ходова част. Скоростите сдадоха багажа - на около 120инещо К мили започна да вие лагер. Вместо ремонт минах, окончателно на ХОНДА.

                За S80-ката не знам нищо. Wiki-то вика, че има няква близка връзка с хАмериканските фордове, ама кой-кого ползва не знам.
                Последно редактирано от krasi-mir; 20-03-14, 09:25.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #23
                  От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                  Иво то моето е червено, ама бордо металик и тва е нещото което наи много му харесвам и заради което от пръв поглед се влюбих и купих Инак за волвото дето каза Краси, наистина яко проблемни кутии имат, то явно почти няма такова с здрава кутия, за това голямото незнам Абе а мерц Ц класа след 2006 ???
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    .... Абе а мерц Ц класа след 2006 ???
                    Абе, ако е Мерц - то поне да е Е класа .
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                      ... Абе а мерц Ц класа след 2006 ???
                      Що ли ми се чини, че си няма друга работа!

                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • #26
                        От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                        Че си нямам работа нямам си и машината се развали оня ден фатално, ся е в будна кома та съвсем съм аиляк цял ден, как ще я праим акъла ми не побира но утре поне ще провсеря кондензаторите по виновната платка по изпитания метод с нагряване с поялник, глеи късмет да тръгне макар че японска техника за 10 год да се скапе кондензатор не ми се вярва.
                        Инак да Е класа не е кои знае по скъпа за покупка ма хич немат бензинки тея явно немогат да ги правят бензиновите или никои не им ги търси
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                          ..Абе а мерц Ц класа след 2006 ???
                          Е те това ми е мнението http://www.youtube.com/watch?v=i5dJVFoXzL4 Не съм чул някой да е възпял Акорда още. Аз със задното приключих 2001г. на един убав завой в един още по убав тролейбусен стълб. Героят беше 190д.
                          Слави ако машината е постоянно включена кондензаторите се надуват с годините и излизат извън строя. Гледай да я оправите инак да не минеш на италиански акордеон, пардон ипсилон с шлайфана тиква.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                            Еиии вие у Бургас ко праите бре, тая Мая , тая Мая, глеи глеи ква обява е сътворила от къде ли е копнала описанието, и как ли не го е пеистнала даже със скрипта на страницата А цената направо кърти мрака после що ни излезло име че Хондите скъпи, ах Мая Мая http://www.mobile.bg/11370341996114857

                            п.п. еииии тая Цветелина я бях забрави, а и клипа е ..... хаха не мога ша пукна
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                              И ти ко искаш сега, колежката писала че е склонна на договорки, нищо че е наблегнала на анатомичните описания като ключица, няма да пише double wishbone я. Днеска четох че автомата на Акорда бил адаптивен което още повече ме грабна а един пич от аления форум се кълне, че при 140 чувал само вятъра! Явно и тая нощ нема се спи....
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Омръзна ли ви ЦРВ-то?

                                Здравейте,
                                @HONDAEXPLORER - преди да се спра на CR-V четох много форуми за Volvo v70 i V60. Бих те посъветвал да провериш цените на частите и най-важното от колко различно места можеш да си ги вземеш освен от FORD. Иначе да и аз искам Volvo : http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D...2421/volvo-v70 но CR-V ~500лв го обслужих му смених каквото е счупено за Volvo ще има повече неща за смяна и цените са .... Ако има пари другата ми кола ще е Volvo може и VW Touareg

                                @radev76 - двама познати имаха сериозни проблем с двигателите на Mazda 6 (накрая си продадоха колите)

                                Колкото до това дали ми омръзнал, твърдо ние. Fiata натискам газта след 5 мин >60km/h, CR-V Натискам газта и вече съм на 60km/h. В CR-V-то е като в библиотека в сравнение с Fiata (максимум 120km/h, че в София повече не е много добре). Не, че имам нещо против Fiat (освен напалм) но да кажем, че не бях случил на 20 годишна кола
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X