Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годност на спирачна течност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Годност на спирачна течност

    Има ли начин да се провери годна ли е спирачна течност на 10 години в херметична опаковка? Била хигроскопична. Ами ако я поварим малко няма ли евентуалната вода да се изпари?
    Няма да се хилите! Това знам, това приказвам.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Годност на спирачна течност

    Е,за какво количество става въпрос,тя е 8-10 лв килото,струва ли си занимавката.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Годност на спирачна течност

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Има ли начин да се провери годна ли е спирачна течност на 10 години в херметична опаковка? Била хигроскопична. Ами ако я поварим малко няма ли евентуалната вода да се изпари?
      Няма да се хилите! Това знам, това приказвам.
      Щом е херметична...
      Иначе й даваха две години експлоатация и да се сменя, ма кой ли го прави.
      Вярно е хигроскопична и абсорбира влага. При интензивно спиране при тежки условия течността кипва /влагата/ и се получава "въздух в системата".
      "Таран"-а е прав, ако се съмняваш - нова.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #4
        От: Годност на спирачна течност

        В този дух - ако и колата е многогодишна ,какво пък толкова ще и стане. А на сериозно -каква е целта на въпроса. С гаранция ще вземе по-малко влага от памук , хартия... Тя ги прави чалъмите при компресиране в спирачната система и отделя влагата в крайните точки (спирачните апарати). Но си трябва и време за това. Ма ти ги знаеш нещата
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Годност на спирачна течност

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Има ли начин да се провери годна ли е спирачна течност на 10 години в херметична опаковка? Била хигроскопична. Ами ако я поварим малко няма ли евентуалната вода да се изпари?
          Няма да се хилите! Това знам, това приказвам.
          Стандартния живот на запечатана спирачна течност го дават от две до три години. Няма начин на 10 години да е читава, освен ако не е силиконова (а тях не ги знам колко изкарват).

          За варенето - все си мисля че дори да не "свариш", при охлаждането ще си поеме влагата обратно в пъти повече.

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          В този дух - ако и колата е многогодишна ,какво пък толкова ще и стане. А на сериозно -каква е целта на въпроса. С гаранция ще вземе по-малко влага от памук , хартия... Тя ги прави чалъмите при компресиране в спирачната система и отделя влагата в крайните точки (спирачните апарати). Но си трябва и време за това. Ма ти ги знаеш нещата
          Ми освен да му разяде цялата спирачна система (ако кара само в задръствания и никога не опре до истинско кипване на течността при което просто да се претрепе) - нищо лошо не може да направи. Естествено, ще трябва да кара бавно, когато спира примерно от 200км/ч - да спира "на прибежки с почивки", а не от един път, да не слиза по планински проходи и прочее.

          Аз лично такава течност бих ползвал само за промиване на системата. За това ще стане.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Годност на спирачна течност

            Изпадна ми много качествена спирачна течност, на престижен производител - ДОТ4. Повече от два литра е. Трябва да сменям на две коли, където не е сменявана оригиналната - 15 и повече години!
            И не е няколко лева. На Бош половин литър е 15 лева.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Годност на спирачна течност

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              ...Трябва да сменям на две коли, където не е сменявана оригиналната - 15 и повече години...
              Сменяй бързо. Десет годишна неползвана и запечатана няма да е по-лоша от петнайсет годишна ползвана. Но недей да я вариш.
              Последно редактирано от Goblin; 11-06-13, 22:52.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Годност на спирачна течност

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Сменяй бързо. Десет годишна неползвана и запечатана няма да е по-лоша от петнайсет годишна ползвана. Но недей да я вариш.
                Това е отговора на зададения въпрос!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Годност на спирачна течност

                  От моя горчив опит знам, че ДОТ-а трябва да се спазва на 100%. С други думи ако производителя казва ДОТ-4 - добре, но ако казва ДОТ-3, по-добре ДОТ-3 независимо от далаверата. В противен случай може да ококориш очи на някое кръстовище. Не винаги новата течност се понася добре от стари спирачни системи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Годност на спирачна течност

                    ДОТ-3 е вече екзотика. Един ден обиколих де що имаше магазини по ул. Симеон. Всички ме гледаха все едно ги питам дали продават яйца от динозавър. И ми предлагаха ДОТ-4. Накрая взех.
                    Колкото до горчивия опит:
                    Няма проблем вместо ДОТ-3 да сипеш ДОТ-4.
                    Но в никакъв случай на системи ДОТ-3/4 не трябва да се сипва ДОТ-5 - това ги съсипва. ДОТ 5.1 - може.

                    По темата: Според мен нищо не може да й стане на една спирачна течност, която е стояла запечатана в опаковката си. Както вече стана дума: Караме си колите по 10-15 години без да сменим спирачна течност и тя си върши работата. Та какво остава за такава седяла в опаковката си.
                    По-добре да не се вари. Освен ако не се вари в някоя пустиня, където влажността на въздуха клони към 0.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Годност на спирачна течност

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      ... Освен ако не се вари в някоя пустиня, където влажността на въздуха клони към 0.
                      в ранен следобед, за по-сигурно

                      Коментар


                      • #12
                        От: Годност на спирачна течност

                        Тая работа с херметичността е относителна. Мога дълго да ви разказвам как абсолютна херметичност няма, а има само херметичност, достатъчна за дадена цел. Понякога даже няма и съответно инженерната задача, изискваща такава херметичност, придобива друго измерение.

                        Конкретно за тубичката спирачна течност - по-интересно е не колко е стара, а как е съхранявана. Ако е седяла в мазе, колкото си иска влажно, но в запечатана метална кутия - няма проблем. На топло, на светло, в мека полимерна опаковка и тн - вече имаме компромиси.

                        Варенето нищо няма да подобри. Нещо повече, няма гаранции, че водата ще се изпарява непременно по-бързо от другите съставки, отделно че това силно ще ускори другите процеси на стареене.

                        А практически - ако не е избелял етикетът, сипвай смело.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Годност на спирачна течност

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          От моя горчив опит знам, че ДОТ-а трябва да се спазва на 100%. С други думи ако производителя казва ДОТ-4 - добре, но ако казва ДОТ-3, по-добре ДОТ-3 независимо от далаверата. В противен случай може да ококориш очи на някое кръстовище. Не винаги новата течност се понася добре от стари спирачни системи.
                          Моя опит пък показва друго - сипвам навсякъде DOT5.1 и грижи до сега не е имало. И това на коли набор от 1989-а до 2005-а.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Годност на спирачна течност

                            Има начин да се измери колко влага е поела течността. Става с нещо като химикал, единия край на което се пъха в казанчете. Само не си спочням дали даваше точни стойности или норми на дисплея. Би трябвало този уред да го има в всеки свестен сервиз.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Годност на спирачна течност

                              Мери точката на кипене и го няма в почти никой сервиз.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X