Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годност на спирачна течност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Годност на спирачна течност

    Начин за тест без "късане на трътката":
    С леко дръпната ръчна карате докато всичко хубаво се загрее. Ако има влага в течността-ще се получи паров джоб, и няма да спира. Все едно има въздух в системата.
    На мен точно това ми се случи с камиончето. Отначало си помислих, че отнякъде е влязъл въздух, на другия ден се приготвих да ремонтирам каквото има за ремонт, но всичко си беше наред. Няма течове, маркучи и тръби здрави, спирачки като слънце...

    Верно трябва да се смени течността, амааа...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Годност на спирачна течност

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      ...
      Иначе й даваха две години експлоатация и да се сменя, ма кой ли го прави.
      ......
      Аз! Даже сменям и масло на диференциали и кутий разни (иначе на Жигули и Москвич навремето беше смешно и да се спомене, ама...). Разбира се маслата дето споменах ги сменям на по-дълъг период де.
      А иначе за смяната! Може и като се източи старата (хич без да чакам, кат налея новата да изтече старата), да се налее новата и да се обезвъздуши с новата на самотек (с поставено маркуче на пробката и потопено в съд с малко течност). Другият начин е със съответната техника (гледам продават я по около 200 лв.). На това с помпането на педала и пускането на течност хич не съм му фен.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #33
        От: Годност на спирачна течност

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        ....ДОТ-3 е вече екзотика....
        Малко е учудващо , че няма по"Симеон" , след като я има по почти всички магазини за авточасти .
        На Фронтерата и дават ДОТ-3 и миналата година като почнах да я сменям , старата беше почти черна .
        Има коли , които 15 години могат и да изкарат без смяна , ама са рядкост . Действително е най-добре да се сменя на такова време , на което е предписал производителя.

        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
        ....
        А иначе за смяната! Може и като се източи старата (хич без да чакам, кат налея новата да изтече старата), да се налее новата и да се обезвъздуши с новата на самотек (с поставено маркуче на пробката и потопено в съд с малко течност). Другият начин е със съответната техника (гледам продават я по около 200 лв.). На това с помпането на педала и пускането на течност хич не съм му фен......
        И при двата метода ефекта (в смисъл замяна на старата с нова течност ) е еднакъв.
        Аз съм фен на помпането не за друго , а защото и профилактично се провежда обезвъздушаване на спирачните апарати.

        .... а иначе и в тази тема по това кой как "набива спирачки" си личи кой не е карал товарен камион , ама то е друг въпрос .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Годност на спирачна течност

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Малко е учудващо , че няма по"Симеон" , след като я има по почти всички магазини за авточасти .
          На Фронтерата и дават ДОТ-3 и миналата година като почнах да я сменям , старата беше почти черна .
          Има коли , които 15 години могат и да изкарат без смяна , ама са рядкост . Действително е най-добре да се сменя на такова време , на което е предписал производителя.
          Е точно, защото на казанчето на съединителя пише ДОТ-3, та се бях запънал и не исках да се предавам още в първия магазин на ДОТ-4, обиколих наред. Най-накрая се предадох. Всички търговци ми обясняваха как ДОТ-4 напълно заменя ДОТ-3 без проблеми. Аз пък прочетох на казанчето на спирачките че пише ДОТ-3/4 и кандисах.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #35
            От: Годност на спирачна течност

            и 5.1

            Пише какво са и сипали като е била нова,а това е било преди 20 години да речем.То и моторното масло е така,и на мен ми дават 20-50 минерал ма карам с 5/50 синтетика щото преди 20 години и да искат са го нямали това масло.

            По лошо няма как да е,гледам 13 кинта е литьра тук,без да я помпя се сменя за около 15 мин с точене и без машина.Е слагам и 5-6 шута между едната и другата врьтка ма машина не сьм ползвал.След месец ако го сменя пак и сьвсем се е сменило.10 години на нещо дето му дават 3-до 5 и което трябва да ме спре ми се вижда много.


            Dry Boiling Point Wet Boiling Point
            DOT 3 401ºF 284º F

            DOT 4
            446º F 311º F
            DOT 5 500º F 356º F
            DOT 5.1 518º F 375º F

            Примерна идея на колко градуса ти завира течноста

            На суха имат в предвид 00000 % влага,на мокра е 3%

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BrakeFluidBoilingPoint.gif
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5493069

            Ето коя на колко примерно завира и за колко време колко % влага дьрпа.Не бой се народе,за 3 години си е набьлбуцала с водица,айде 5 да са.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BrakeFluidMoisture.gif
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5493070

            И коя течност на колко ври по модел.


            Conversions °F = (C x 1. + 32
            °C = (F - 32) x .5555


            Fluid Dry BP Wet BP Est. BP after 6 months US $/oz US $/oz per °F > DOT4
            Dry Wet
            Castrol SRF 590 518 554 $2.076 $.0144 $.0100
            NEO Super DOT 585 421 503 0.983 .0071 .0089
            Motul Racing 600 585 421 503 0.712 .0051 .0065
            Motul DOT 5.1 509 365 437 0.675 .0107 .0125
            ATE Type 200/ATE Super Blue 536 392 464 0.295 .0033 .0036
            Valvoline High Perf Synpower 503 343 423 0.16 .0023 .0073
            ATE SL 500 329 415
            Castrol LMA 450 311 381 0.219 .0547 n/a
            Gunk DOT 4 Brake Fluid 510 311 411 0.16 .0024
            DOT 5 Spec 500 346 423 n/a n/a n/a
            DOT 4 Spec 446 311 379 n/a n/a n/a
            DOT 3 Spec 401 284 343 n/a n/a n/a




            Кастрола влачи силикон вьтре,става и за нас и е СУПЕР ма 90 долара срещу 13 за АТЕто за някакви кирливи десетина градуса АЗ поне не давам,не и на тия коли.

            Как да е,3 до 5 години и на боклука ако ще да е запечатана и под полата на майсторката да е била.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Годност на спирачна течност

              По съвет на Търтейо с компресора си купих и "пищов" за обезвъздушаване. Голяма благина, няма помпане, няма чудо. Обачее мехурчетата така и не спряха, претаках не знам и аз, колко литри и накрая се отказах. Сега имам разни течове от преден апарат и ще трябва ревизия на цялата система, но пък долива и все е пресничка. То зависи от машината, ако е таралясник като мойто диско... с него вдигам 80-100 веднъж на няколко години, а предимно го карам до 50-60, макар, че с 32ки по завоите и баирите 60 не правя, щото са си за 5-та и отиваме на 70... абе тътрузя се и ми е ясно, че нивга не мога му кипна течността. Обаче за машина, която се използва и по магистралата, разни пътища и се вдигат 100-150 км/ч, че и нагоре е хубаво да има прясна течност. То би следвало да има срок на годност по тубите, не? Щото инак в магазина може да седи и 10 години някой дот3 или 4... и как знаеш, че не е стара? Аз лично ако ми изпадне от реномиран производител заседяла течност не бих се колебал особено дали да я взема, особено ако е и на добра цена...

              Коментар


              • #37
                От: Годност на спирачна течност

                За планинските пътища навремето инструктора ме учеше : На , която скорост качваш , на тая ще слизаш ! Набило ми се е в главата и още си го практикувам .До сега не ми се е случвало да ми кипва течността , но и аз не си падам по състезателното каране ! Мисля , че е хубаво спирачната течност да се сменя на поне 5 години , но с ръка на сърце ще си призная , че до момента никога не съм го извършвал !

                Коментар


                • #38
                  От: Годност на спирачна течност

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ...но наистина ми е чудно не им ли кьсате трьтките поне на спиране е така за проба?
                  Проба веднъж, два, три пъти - и накрая като трябва наистина да не се окаже, че някой болт се е пукнал покрай пробите!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Годност на спирачна течност

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Проба веднъж, два, три пъти - и накрая като трябва наистина да не се окаже, че някой болт се е пукнал покрай пробите!
                    Кой болт?

                    Дискове и апарати,помпи и маркучи ...........са им еднакви и на шестаци и на осмаци и на 12 цилиндровата версия.Аз му сменям част с оригинална,проверявам и го спирам 2-3 пьти от 150 или 200.За бакшиш ползвам леко по-други дискове,леко по-добри накладки,малко по-добра течност и до момента си спират,проблем да му откова спирачките никога сьм нямал.Гледай да не караш зад жената,че и тя така ги бие,до момента имам 4 слоя боя на задната броня на нейния,все някой заплес се насади като на пачи яйца.

                    А иначе какво да я правя?Това ограничител му е 250 и немеца все е сложил нещо дето да го спре 2 пьти от тая скорост.Грешка са направили сьс стария шестак ма си я поправят след 95та.Спира ма не кове от 200 като осмаците,имам си и тема Спирачките на Бенци.


                    Идеята ти я разбирам,но да я кача на канала и след слизането да ни е нашокам рЕпата никога не е било няма и да бьде,то ако така се трошеше я сменям с нещо дето е измислено като хората.

                    СЛ500 година 2005 с лек проблем тогава в спирачките и лек проблем в заден десен ам.100 метра,десен,200 метра,обратен ляв,200 метра ляв и спиране.Стана на коледна елха,само дето името на механика не исписа,да си каже при кой иска да ходи.Това не се карало така,лимото дьржи,а спортно кабрио не трябвало така да се рьчка ма си траят,че има проблеми колата.Не се кара ли,то си стои на втора,окачване и спирачки си му бачкат на 100% обаче за 600 метра каране.



                    Аз пак сьм изненадан - верно ли мислиш,че като я спра 2-3 пьти до нула ще и стане нещо?Маркучите са му между 15 и 20 долара,течноста му е 15 кинта примерно,диск му е 90 кинта спортната версия,накладките с ровене по 35 кинта,преден/заден ам му е 90 до 115 кинта и гума по 250 примерно,но изяде задните за 10 000 километра,предните са като нови.От кое точно да спестя и кое точно ще спука ако му се натреса от 200 до 0 да речем 3 пьти?Накладките кевлар/керамика им дават до 550 градуса да дьржат,течноста е горе,а дискчетата двойно вентилирани.

                    http://www.axxisbrakes.com/tech.html


                    Axxis Ultimate pads boast a maximum continuous working temperature of 550? C (1022? F degrees).Axxis Ultimate brake pads feature a special Kevlar« and ceramic-strengthened formula


                    До момента / и не са ми пьрви коли това / спирачки сьм губил само няколко пьти и то не след смяна или от яко спиране,а от тьпата инжинерна мисьл на Французите от Пежо да речем,единия случай на Операта в София.От 0 до 20 и спрях с 10 в багажника на една жигула.


                    Не знам,може да си прав,но аз така подобно пробвам и коли под наем.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Годност на спирачна течност

                      Днес питах в няколко „големи“ сервиза за машинна смяна на спир.течност на диско-2 тд5. От тях само в Дару казаха, че могат да я сменят за 60-70 лв. (???), но не знаеха с каква марка е заредена машината (?). И веднага започнаха с уговорки „ами ако после системата протече от някъде?“, при положение, че със старата течност не тече от никъде! Може ли да им се има доверие?
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Годност на спирачна течност

                        Е Канго ли ползват,как така ще протече,колко да е изгнило това?

                        70 лева.......мама е болна
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Годност на спирачна течност

                          E ако протече да си я оправят! Или гаранция-Франция брей... Що па не...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Годност на спирачна течност

                            На достатъчно стара кола няма такова нещо като предсказуем ремонт. Тръгваш да правиш нещо и се почва - едно клеясало, друго се строшава при разглобяване, трето "тунинговано" или ремонтирано на село. Клиентът по принцип очаква да си вземе машината в срок, а не да получава обаждания - тва не се отвива и ако го режем трябва ново, онова се счупи и вече трябва ново, третото не само се счупи, но нямаме и част на склад, а някъде в багажника една жица от стара ТВ антена тръгна да пуши и откачихме акумулатора да не стане пожар.

                            Та не очаквайте съдействие в тази насока от "големите" сервизи.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Годност на спирачна течност

                              Имаме ли сервизи и може ли да им се вярва?
                              Последен пореден случай: В "офицЯлния" сервиз на Форд, взимат 300 лева за основен ремонт (каквото и да значи) на спирачки на Фиеста, като не пипват нищо. Даже не сменят маслото! За колата трябват нови дискове и плочки. За задните, вероятно същото положение. Да, де, ама защо да си губят времето и резервните части, колата си спира, а триста лева са си гювеч.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #45
                                От: Годност на спирачна течност

                                Търсенето на сервиз за смяна на спир.течност на Диското продължава. Сутринта в Мото-Пфое ми казаха, че могат да я сменят само ръчно, защото машината им не можела да преодолее "демпфер-клапана на ABS"-а - каквото и да значи това.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X