Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годност на спирачна течност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Годност на спирачна течност

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Моя опит пък показва друго - сипвам навсякъде DOT5.1 и грижи до сега не е имало. И това на коли набор от 1989-а до 2005-а.
    5.1 е съвместима. Не може ДОТ5. Е не съм пробвал - може и да може.
    Иначе, всички дотове без 5 за взаимозаменяеми.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Годност на спирачна течност

      Не може, дот 5 е на силиконова основа. Тя май въобще не се влияе от влагата, малко се влияе от температурата, не кородира боята, но май не потръгна търговски понеже е по-"свиваема" от нормалната течност на гликолна основа и не става за ABS системи. Единствените за които се сещам да ползват серийно силиконова спирачна течност са Харлей Девидсън. Или поне преди години ползваха.

      За сметка на това май доста се тачи в колекционерските и състезателните среди, след добра промивка на системата може да се ползва, стига машината да е без ABS, и отнема много от недостатъците на старите течности.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Годност на спирачна течност

        15 лева,сипваш и караш 5 години,после пак 15 лева / ако не забравиш де /.

        С литьр сменям на 2 осмака които са с по-голяма помпа от шестака,че и АБСа го оставям да чука.Спирачки,15 лева,5 години.............За по-сигурно ползвам Синя,да знам кога всячката гняс е изтекла ако старата е ракиен цвят.АТЕ БЛУ РЕЙСИНГ нам си кво

        Сьбира влага както се каза - едно,че абсорбира влагата и друго,че тая влага си стои вьтре,няма как да избяга.Запечатана или не само от смяната на температурата,от температурната разлика между вьздуха в бутилката и течноста в нея пак се получава конденз който се обира от течноста.Колко е теой - пренебрежимо малко пьрвите 3 години,следващите 6 ба ли га и не очаквам да работи като новата.

        Не си играй нищо,че колите са стари,купи си нормална спирачна.И моите са стари,единия е 20 годишен ма течноста и маркучите и помпата и дисковете и накладките и сензорите са му на по 3.И пак не спира като осмаците,но си имам и тема за това.Те и те са така,може да не трьгне ма като трьгне СПИРА.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Годност на спирачна течност

          В тоя ред на мисли - препоръчайте ми в кой сервиз в София да сменя качествено спир.течност на ЛР Диско-2. Сегашната вероятно е още от завода. От друга страна колите спират безгрешно, а се знае, че ако нещо работи добре, то не се ремонтира...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Годност на спирачна течност

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            От друга страна колите спират безгрешно, а се знае, че ако нещо работи добре, то не се ремонтира...
            Завода производител колко живот и дава?На моите им дават по 5 години и ми е ясно,че няма да откажат на 100% след шестата ма едно си е да спира и друго е ДА КОВЕ.

            Мьрзеливия начин - махаш гумата и отваряш пишката за обезвьздушаване кьм най-далечната гума и доливаш до потичане на новата.Така тьркале по тьркале,след месец пак и сьвсем се е сменила.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Годност на спирачна течност

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              ...От друга страна колите спират безгрешно, а се знае, че ако нещо работи добре, то не се ремонтира...
              То това е капана на старата спирачна течност... че не и личи освен в екстремни моменти...

              - Представи си че при скоростите и условията в които караш, никога не ти се налага да спираш повече от примерно (условно) 7-8 секунди. Демек - с каквато и скорост да караш, каквото и да правиш, нацепиш ли спирачките на умирачка - за 7-8 секунди си спрял до нула.

              В такива условия спирачната ти течност, колкото и да се е набарбалякала с влага, няма да ти направи проблем. Може дългосрочно да ти кородира нещо по системата, но като се развали то - няма да обвиняващ спирачната течност а авариралия елемент.

              - Сега си представи че по някаква причина се наложи да да нацепиш спирачките на умирачка не за 7-8 секунди, а за 12 да речем (пак условно). И тогава, видиш ли, на десетата секунда течността ти кипва, и педала заминава в ламарината. Може и да ти създаде проблем, може и да не ти създаде. Но може да се случи.

              Случвало ми се е по немските магистрали навремето - абе уж супер кола, абе уж всичко и е наред, абе старичка си е цялата спирачна система ама няма проблем, и гледай кво става като се наложи да спреш юнашки от 180км/ч примерно. Яяяя, на 150 вече няма НИКОЙ Общуваш със спирачките си с телеграми. Пускаш педала, след секунди всичко вече се оправило.

              Хубавото е че почти никога не се налага да спреш от 180 до 0. Налага се да намалиш от 180 до 130 примерно. Но тия работи се случват по веднъж - да се наложи да спреш от 180 до нула, и да не успееш...

              При спирачките мизерията се трупа в геометрична прогресия. Под дадени скорости може никога нищо да не усетиш. Над - може да изгърмиш за нула време.

              Разбира се възможно е колата ти дори да не може да вдигне 180. Но може да ти се наложи бързо да спуснеш някой засукан проход или планински път, и тогава разликата между нова и стара течност е дали в подножието ще имаш спирачки или въобще хич.
              Последно редактирано от Goblin; 12-06-13, 23:09.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Годност на спирачна течност

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                В тоя ред на мисли - препоръчайте ми в кой сервиз в София да сменя качествено спир.течност на ЛР Диско-2. Сегашната вероятно е още от завода. От друга страна колите спират безгрешно, а се знае, че ако нещо работи добре, то не се ремонтира...
                Моята я смениха при Vladi333. Ма трябва пак, че 4-5 годинки си отлетяха...

                Иначе може и сам, или по-добре двама човека.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Годност на спирачна течност

                  Това което гоблин написа е съвсем вярно.
                  И аз съм патил от стара течност, и още не съм я сменил. Защо-най-вече поради мързел. А и там където карам камиончето няма екстремни спирания, та да заври водата в течността. Разбира се-никой не е застрахован от попадане в ситуация, но се имам за сравнително добър шофьор, и се надявам ако се получи ситуация-да се справя.
                  А и завирането на течността не става изведнъж. В смисъл-ако се спускаш на спирачки-започва да се усеща, и може да се вземат мерки.

                  Но за да няма неприятни изненади-най-добре е течността да се сменя навреме.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Годност на спирачна течност

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Разбира се възможно е колата ти дори да не може да вдигне 180.
                    Това ми го е правила ферозата, за която 180 са първа светлинна. При много по-ниски скорости го е правила, точно по планински път. После много бързо и смених спирачната течност.

                    Даже намерих темата: http://www.offroad-bulgaria.com/show...F7%ED%EE%F1%F2
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Годност на спирачна течност

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Това което гоблин написа е съвсем вярно.
                      И аз съм патил от стара течност, и още не съм я сменил. Защо-най-вече поради мързел. А и там където карам камиончето няма екстремни спирания, та да заври водата в течността. Разбира се-никой не е застрахован от попадане в ситуация, но се имам за сравнително добър шофьор, и се надявам ако се получи ситуация-да се справя.
                      А и завирането на течността не става изведнъж. В смисъл-ако се спускаш на спирачки-започва да се усеща, и може да се вземат мерки.

                      Но за да няма неприятни изненади-най-добре е течността да се сменя навреме.
                      Коле, изведнъж ми го направи, на финала. То лошото е че като спираш често по завоите, от постоянното натискане и отпускане на педала системата поддържа някакво количество в апаратите. В един момент излизаш на прав участък, известно време не ползваш спирачки, и после на финала му спирачки нямаш грам, щото е имало достатъчно време да кипне хубаво и да върне всичко в казанчето. С малко късмет ако се усетиш да напомпаш няколко пъти на педала, може и да се появи нещо, ама ако не се усетиш...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Годност на спирачна течност

                        Решението е спиране без спирачки.
                        Кво се чудите, бре?! Как спирате като се счупат?
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #27
                          От: Годност на спирачна течност

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Решението е спиране без спирачки.
                          Кво се чудите, бре?! Как спирате като се счупат?
                          Има много школи, аз лично като остана без спирачки - газ до ламарината към дома. Бързам да се прибера преди да е станала някоя беля
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Годност на спирачна течност

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            Решението е спиране без спирачки.
                            Кво се чудите, бре?! Как спирате като се счупат?
                            В някои случаи не можеш да спреш без спирачки. Не и на автомобил със задно предаване. Решението е да си поддържаш спирачките изправни - нищо не може да ги замести.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Годност на спирачна течност

                              Добре де да питам аз - не ги ли подлагате тия коли на проби от време на време?Да си сменя лагерите на главините да речем,да сложа нови гуми и да не му набия канчето от 0-150-0-200-0 и газ у нас ми е някак си нормално.То е и верно,че живея в началото на магистрала и имам светофар там ма и да не е така пак ще намеря кьде да го тормозя.
                              След смяна на спирачки АЗ сьм този който кара колата леко пьрвите 2 дни,на втората вечер е проба на магистралата и после се качва жената с децата.Четвьрта,лютеницата и на кучките до 0,ламарината и до колко дьржи на четвьрта и пак до 0,на третия пьт АБСа чука на доста по-ниска скорост от пьрвите 2 ма пак си спира.Не ги ли тормозите тия коли?Ми верно ако трябва да спреш как спират в ЛА / магистрална скорост до 0 може и 5 пьти за половин час да ти направят,пред теб са коли само /как да разбереш,че ще спре?

                              Няма да подхващам темата за температура на кипене на течноста,коя колко дьржи,накладки,кое на колко и как загрява,дискове и вентилация,маркучи и оплетки..............но наистина ми е чудно не им ли кьсате трьтките поне на спиране е така за проба?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Годност на спирачна течност

                                Е,къде да им късаме трътките....Тука и магистралите са опасни за скорост над 150,незнаеш коя неравност ще те превърне от шофьор в авиатор .Може би новите участъци още стават за тестове,ма са ми далече.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X