Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Здравейте, приятели!

    С тази тема се надяваме да бъдем полезни на всички, които имат въпроси и колебания, свързани с избора на фотографска техника, работата с нея и други подобни.

    Ние сме PhotoSynthesis - или другояче казано - място за фотография, хора и идеи Повече за нас можете да научите на нашата уеб-страница

    Очакваме Вашите въпроси и ще се постараем да даваме нашите отговори възможно най-бързо и изчерпателно.

  • #2
    От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    След като сте ТП за форумните люде би трябвало да има отстъпки. Не видях никъде такива.Бихте ли написали на какви отстъпки от техниката предлагана от Вас можем да разчитаме.
    Благодаря.

    Коментар


    • #3
      От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Радвам се да ви видя и тук! Надявам се да сте полезни на съфорумниците и да станем свидетели на интересни технически дискусии.


      Поздрави!
      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

      Коментар


      • #4
        От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Ами добре дошли....Аз имам две неща за купуване от задължителните ....И си търся изгодна оферта..Засега само търся
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          @Георги Крумов - Засега всъщност сме по-скоро рекламодател, отколкото ТП, но, след съответното съгласуване с администрацията на форума, се надяваме, че ще успеем да предложим съответната схема за отстъпки

          @Виктор (V69) - Благодарности за добрите думи, ние също се надяваме да се оформят полезни за всички дискусии (между другото, можете да следите представяния и ревюта на интересни модели в нашия канал в youtube)

          @green - Пишете ни съобщение, ако имате желание да споделите тези задължителни неща

          Коментар


          • #6
            От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            О, веднага мога да формулирам един въпрос, за отговора на който не ми достига информация, която може би за Вас като дистрибутори е достъпна.
            Искам да заснемам състезанията по OffRoad, които си организираме във форума. Нормалното заснемане съм го уредил технически, но имам проблем с високоскоростните снимки, така че в последствие да мога да гледам кадрите на Slow Motion. За целта съм си купил фотоапарат Fujifilm FinePix HS10.
            Използвам го в режими 120Fps 640x480 и 60Fps 1280х720. Резултата е незадоволителен. Обяснявам защо.
            Нека предположим, че при честота на заснемане 60 Fps в секунда, записаните /върху micro SDXC картата SanDisk клас 10 с размер 16 GB/ изображения - 60 броя за една секунда - са размазани всяко едно само за себе си. Това се получава, защото скоростта на експониране / неизвестна за потребителя / е най-вероятно около 1/120 за всяко едно изображение. Това е прекалено бавна скорост и гумите на състезателните джипове, се виждат размазани, независимо от ефекта Slow Motion.
            Та въпроса ми е : - Можете ли да подадете данни относно скоростта за заснемане на единичен кадър в режим на високоростно филмово / не фотографско /
            заснемане при /120 Fps/, както и за метода на работа на затвора за следните модели апарати.

            PANASONIC LUMIX DMC-FZ200
            FUJIFILM FINEPIX HS50EXR
            FUJIFILM X-S1
            FUJIFILM FINEPIX SL1000
            CANON PowerShot SX50 HS

            Интересуват ме в този порядък и разбира се, за които е възможно.

            П.С. - Ако не разбирате въпроса, по добре не ме дразнете с търговски отговори.
            Поздрав и благодаря !
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 09-07-13, 14:35.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #7
              От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              @ Nik Nikolov

              Здравейте!


              По принцип, ние не разполагаме с някаква допълнителна техническа информация за продуктите, която не е достъпна за крайните клиенти.


              Относно скоростта на експониране - няма как да се определи каква е скоростта на експониране при симане на видео в различните модели, тъй като тя не е константна.


              Както знаете, скоростта на експониране при заснемане на видеото зависи от светлинните условия, при които се снима. Скоростта пада, ако това се налага от наличната светлина, а е възможно и да се вдигне до максимално допустимата за конкретния модел фотоапарат, когато светлината е достатъчно силна.



              По време на заснемане на видео, Вашият модел фотоапарат използва вариращи стойности на блендата, скоростта на експониране и светлочувствителността, подбрани от софтуера според условията и Вие нямате контрол върху тях.


              Относно изброените от Вас модели (доколкото има такава официална информация) – някои Ви предлагат опцията да зададете експонационните параметри за заснемане на видео (например PANASONIC LUMIX DMC-FZ200), но дори и при тях нямате възможност да контролирате тези параметри в режим на високоскоростно видеозаснемане. Като цяло, това е практиката при фотоапаратите в този клас.


              Конкретно в случая с бързо въртящите се гуми на автомобилите, за замазването им има и друг фактор, освен скоростта, но темата става твърде дълга и предмет на друг тип разговор. Ако имате желание, можете да я дискутирате в детайли с наш специалист, чийто телефон ще намерите в лично съобщение.

              Коментар


              • #8
                От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Кои фотоапарати /марки и конкретни модели/ от клас "сапунерка" със зум 5-10 имат най-добри фабрични авто настройки в серия за снимане на състезания /примерно мотоциклетни/. Да издържат на прах и вибрация.

                Задавам въпроса защото имам желание да сменя старата си сапунерка с нещо по-добро.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Гледам, че сте писали в сайта си за обектив AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR. ​ Гледам, че продавате такъв обектив .Можете ли да ми направите по-изгодна оферта, все пак сте ТП ?
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Здравейте, искам да попитам има ли разлика в динамиката между D7100 и D600?
                    TOYOTA LAND CRUISER 120
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                    YAMAHA TDM 850 4TX

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Кои фотоапарати /марки и конкретни модели/ от клас "сапунерка" със зум 5-10 имат най-добри фабрични авто настройки в серия за снимане на състезания /примерно мотоциклетни/. Да издържат на прах и вибрация.

                      Задавам въпроса защото имам желание да сменя старата си сапунерка с нещо по-добро.
                      Ние питаме, а PhotoSynthesis НЕ отговаря :-)
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Кои фотоапарати /марки и конкретни модели/ от клас "сапунерка" със зум 5-10 имат най-добри фабрични авто настройки в серия за снимане на състезания /примерно мотоциклетни/. Да издържат на прах и вибрация.

                        Задавам въпроса защото имам желание да сменя старата си сапунерка с нещо по-добро.
                        Здравейте!
                        Не винаги успяваме да следим и реагираме спешно

                        Щом става въпрос за издръжливост на прах, при всички случаи за препоръчване са моделите с повишена устойчивост. Добре се представят например Nikon CoolPix AW110, Canon PowerShot D20, Pentax Optio WG-3. Има и други модели, устойчиви на прах, вода, удар и т.нт., но те не отговарят на изискването за 5-кратно и повече варио на обектива. Хубавото е, че, след употреба, просто можете да ги измиете с вода от чешмата

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
                          Здравейте, искам да попитам има ли разлика в динамиката между D7100 и D600?
                          Здравейте!

                          Разлика в динамиката има - около един стоп.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                            Здравейте!
                            Не винаги успяваме да следим и реагираме спешно

                            Щом става въпрос за издръжливост на прах, при всички случаи за препоръчване са моделите с повишена устойчивост. Добре се представят например Nikon CoolPix AW110, Canon PowerShot D20, Pentax Optio WG-3. Има и други модели, устойчиви на прах, вода, удар и т.нт., но те не отговарят на изискването за 5-кратно и повече варио на обектива. Хубавото е, че, след употреба, просто можете да ги измиете с вода от чешмата
                            Погледнах канона и никона, зум-а макар и в долната граница ме устройва, можете ли да направите сравнение м/у трите предложени от Вас фотоапарата.
                            П.П. Т.Т данните съм ги прочел.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Погледнах канона и никона, зум-а макар и в долната граница ме устройва, можете ли да направите сравнение м/у трите предложени от Вас фотоапарата.
                              П.П. Т.Т данните съм ги прочел.
                              Едва ли има смисъл ние да правим сравнение, колегите от dpreview се справят доста добре - тук можете да сравните изображенията от трите модела

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X