Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за снимка на статичен предмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за снимка на статичен предмет

    Дайте ми малко акъл,не че уменията ми с фотоапаратурата са ми ок,но поне другото,да го направя както трябва.
    Имам едни гривни,които искам да снимам,но незнам на какво да ги сложа,че да станат хубави снимките. Пробвах на масата.. но не се получава добре. Мисля си за някакъв бял фон,или знам ли и аз!? Въобще,как да подходя,за да се получи примерно нещо такова. Допълнително приемам всякакви съвети за настройка на фотоапарата Nikon 3200
    Благодаря
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11-230x400.JPG
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:6016541

  • #2
    От: Съвет за снимка на статичен предмет

    СТатив и осветление и неконтрастен фон
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за снимка на статичен предмет

      Лоша работа,дай пример за неконтрастен фон!? Лист А4?

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за снимка на статичен предмет

        Ето ти няколко сложни на вид примера които можеш да възпроизведеш лесно и с минимални разправии:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jewelry-spot-mirror-photography-schema_1.png
Прегледи:1
Размер:18.1 КБ
ID:5490703



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:setup_3.jpg
Прегледи:1
Размер:11.7 КБ
ID:5490704



        http://2.bp.blogspot.com/-xDTebRBa9D...PhotoSetup.JPG

        Ако ползваш лампи гледай да са с един вид крушки, и снимай в неф формат за да можеш да си оправиш баланса на бялото равномерно после.

        По приннцип за дребни предмети картонена кутия облицована отвътре с бели листа, и през средата - плавно прегънат голям лист върху който да седи обекта за снимане вършат доста добра работа.

        Ако по някаква причина разполагаш само с вградената светкавица - слагаш под нея (все едно под брадата и) бяла салфетка, и над нея - втора салфетка или лист който да отразява в основния обект за снимане. Също ще се наложи да си играеш ръчно с мощността и (+1, +2), докато намериш правилния реглаж.

        Като цяло - важното е да боравиш само с отразена светлина, от поне два източника, или пряка филтрирана през нещо. Нещото може да е салфетка, чаршаф, матов полупрозрачна пластмаса от бита, и т.н. Ще е трудоемко да намериш правилната нагласа, но после ще си готов за подвизи.

        Имай предвид че осветлението винаги е плашещо на вид, и е едно от най-тежките пера за професионалния фотограф - тежи, заема място и струва едни нечестиви пари. Но професионалиста с това си вади хляба, и е длъжен осветлението му да е надеждно, да дава повторяеми и предвидими резултати при всякакви варианти, с което печели време, а времето е пари.

        Но почти няма елемент от осветлението който да не може да се възпроизведе с подръчни материали.

        В оффроуд екивалент - осветлението на професионалния фотограф е джип който просто ТРЯБВА да може да мине ей през онова деренце, без загуба на време и без изпотяване. Твоето осветление ще е друг джип за който ще трябва на същото място да разпънеш лебеткка, да се поизкаляш, може би веднъж да се пльоснеш в калта. Но в крайна сметка и ти, и той ще сте минали през препядствието.

        Успех
        Последно редактирано от Goblin; 08-06-13, 18:01.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за снимка на статичен предмет

          Гоблина е прав ма обяснява сложно
          За твоите цели малко подложка за ламиниран паркет и светлината ат прозореца ше са достатъчни
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за снимка на статичен предмет

            Ето груба схема за осветяването. Пред лампите можеш да сложиш опъната в два три ката марля.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img069.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5490711
            За целта можеш да използваш три настолни лампи с еднакви крушки. Ако намериш енергоспестяващи със студенобяла светлина, ще получиш почти същата снимка като показаната. Ако обектива ти е 18-55 слагаш го на ~ 50мм и бленда 11-13 и стреляш смело. Е, сигурно няма да стане от първи път, но ще се получи. Успех! А, и режима да е А(приоритет на диафрагмата).

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img070.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5490740
            Нещо такова трябва да постигнеш с подръчни средства.
            Последно редактирано от коко келеша; 08-06-13, 20:02.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за снимка на статичен предмет

              **аси .. то си е цяла наука тва... утре ще го мисля,как мога да организирам нещо с подръчни средства... ако не май ще се търси фотограф,докато аз се правя на самоук

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                Навремето си бях правил една лампа за такива цели и мисля, че още се мотае някъде в офиса. Ако не се оправиш до понеделник (щот утре няма как да стигна до там) пиши да ти я изровя. Мисля, че и бели картони имам... или поне хартия А3, със сигурност.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за снимка на статичен предмет

                  Благодаря ти.
                  Имам и един допълнителен въпрос към можещите и знаещите. На снимката на Гоблина,прожектора свети във платното,докато на скицата на колегата,всички лампи са насочени към обекта,но пък той,доколкот разбирам дефакто все едно "лежи на това платно" Т,е въпроса ми е ,да разбирам ли че при снимката светлината трябва да е насочена към платното независимо къде е обекта!? Т,е на скицата,ако не беше бял кадастрон,а нещо др. трябваше да имам допълнително платно!?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за снимка на статичен предмет

                    Важното е обекта да е дифузно осветен и равномерно от всички страни, за да няма хвърлени сенки. Технически има различни варианти за решение на задачата.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за снимка на статичен предмет

                      На Гоблина снимката показва постановка за заснемане с отражения и за това нещо му трябва отразена светлина от голямото БЯЛО платно. Ти показваш снимка изпълнена на матов неотразяващ фон. Съответно и осветяването е друго - това, което съм ти начертал. Кадастрона се огъва така, за да се създаде ефекта на "висене" на обекта. Трябват ти 3 канцеларски лампи с чупещи се рамена и туристическа сгъваема масичка, плюс един лист бял кадастрон с няколко парчета скоч. Ако искаш звънни (вече е днес) по някое време и ще го измъдрим някак - 0886 02 94 35 Коко.
                      Последно редактирано от коко келеша; 09-06-13, 00:43.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за снимка на статичен предмет

                        Бързам да покажа,какво се опитах да сътворя днеска,незнам дали съм на прав път. Видно от снимките,които направих ... мтц.. не ми харесват... изкритикувайте първо работното ми място,има ли нещо неправилно!? Или ако е сравнително ок,за пълен аматьор,да се насоча към опциите на апарата!?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0277.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5490950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0246.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5490951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0251.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5490952
                        На скицата на Коко,няма парчета кадастрон пред лампите,но го видях от нет-а в един клип. Пробах и така и иначе... н еми се получават нещо и по двата начина.

                        П.С. СНимките са павени без статив и имайки в предвид колко ми треперят ръцете,май ще трябва да си купувам
                        Последно редактирано от Борислав Ангелов; 09-06-13, 15:34. Причина: Добавка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за снимка на статичен предмет

                          Липсва ти осветяването от страни. Кадастрона утрепва страничните лампи. Покажи снимка без кадастроните. Като искаш разсейване сложи марля в 3-4 пласта. Да си виждал софтбокс с кадастрон отпред? Струва ми се, че и горната лампа е слаба. Имам статив, ще ти го дам да си свършиш работа. И аз като дядо Владо пак ще кажа "звънкай и да умуваме заедно".
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за снимка на статичен предмет

                            Е гледам,че стативите не са кой-знае какви кинти... ще си купя,така или иначе ще го ползвам и занапред. Ще се обадя, със сигурност,но нямам намерение да те безпокоя в неделя с мойте глупости. Така или иначе търся човек,който да ми покаже 2,3 неща и с апарата и с техниката на снимане.. аз мисля,че наистина най-големия ми проблем е настройката на апарата. Иначе кадастрона и лампите все ще ги наглася ЩЕ пробвам още снимки и после ще кача.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за снимка на статичен предмет

                              Aко ще снимаш и занапред такива продукти си купи една палатка и не се занимавай с картони,че ще вземе да се запалиш
                              А относно "нагласянето на лампите"-това е изкуство
                              Аз инвестирах в 5 години образование и 15 години практика за да се уча как се подреждат лампи и отдавна съм наясно,че за да станеш фотограф(оператор) далеч не е достатъчно да си купиш скъп фотоапарат и обективи от близкия магазин и да научиш менюто и настройките.За да не се отплесваме от темата-съветвам те да си вземеш палатка за продуктова фотография и да експериментираш докато резултата те задоволи
                              P.S И статив-задължително
                              Успех
                              Последно редактирано от kalinntv; 09-06-13, 16:55. Причина: допълнение
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X