Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за снимка на статичен предмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвет за снимка на статичен предмет

    Има. Трола. Рекомендую.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #92
      От: Съвет за снимка на статичен предмет

      Има си прота, ама ти тея гривни на 2 лева ли ги даваш??? Щото аз по-лесно ще направя такава гривна от добър кадър на същата... Ако си навит на самоуки, но не баш като теб... пращаш ми ги в Своге до поискване и си готов. Кои кадри, ами тея дето се опитваш да ги снимаш... демек гривните да ти ги направя на кадри. Или както казах, ела да пием бира, да лафим за песове и да ти покажа как да си снимаш нещата сам .

      Коментар


      • #93
        От: Съвет за снимка на статичен предмет

        То да напишеш нещо, ма тия новите апарати си имат собствено мнение(разбирай собствени таблици за скорост и диафрагма). После ще има ама моя показва f3.2 и скорост 1/640s.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #94
          От: Съвет за снимка на статичен предмет

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Има си прота, ама ти тея гривни на 2 лева ли ги даваш??? Щото аз по-лесно ще направя такава гривна от добър кадър на същата... Ако си навит на самоуки, но не баш като теб... пращаш ми ги в Своге до поискване и си готов. Кои кадри, ами тея дето се опитваш да ги снимаш... демек гривните да ти ги направя на кадри. Или както казах, ела да пием бира, да лафим за песове и да ти покажа как да си снимаш нещата сам .
          Приемам това любезно предложение Само,че шефката е абсурд да я накарам да дойде до Своге,че има параноя от завой и местности с такъв релеф не минаваме , а е много претенциозна към това от коя страна да се снима гривнатa и иска да е там и тя. Така,че ще останеме на варианта да дойда с бирата някой ден,като си свободен,да ми покажеш това онова и като се оправи малко т'ва скапано време братче...
          Много ти благодаря иначе за хелп-а. Др. вариант е,като имаш път към софето,заповядай вкъщи,пак бирата е от мене.

          Коментар


          • #95
            От: Съвет за снимка на статичен предмет

            Аз като имам път до София едвам съумявам да си свърша натрупалите се задачи, а често и не успявам. Можете да минете през Костинброд и след Своге до мен не е много дълго, та завоите ще са малко. Освен това аз ти предлагам да споделя опит и да те накарам да снимаш пред мен ти, а не аз да снимам. Така ще мога да ти покажа къде бъркаш и по-скоро да ти помогна сам да видиш повече неща от практиката, сам да си откриеш грешките. Да снимаш докато ти хареса на теб и после да можеш да си снимаш сам и с шефката ... а не да идваш всяка седмица да ти снимам или да ходиш постоянно някой да снима вместо теб. Техниката ти е ок, а и аз съм с никон, та сме съвместими и ще стане. Бира пия бяла /е пия и светла, но по принуда/

            Коментар


            • #96
              От: Съвет за снимка на статичен предмет

              Боби, и моето предложение още е в сила .
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #97
                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                Супер задължен съм ви на всички,че ми взехте глупостите присърце. Писах одеве на Трола,нека видя какво ще ми отговори и ще го мисля. През това време мисля да взема няколко урока при Насов
                Коко, мерси брат, ако го закърша още и съвсем се объркам и теб ще те тормозя

                Коментар


                • #98
                  От: Съвет за снимка на статичен предмет

                  Ти от уроци нямаш съвсем нужда, по-скоро от практика. Аз поне не съм учител по фотография, но съм го минал твоя път мисля ще мога да ти помогна. Не претендирам за особени умения, но пък и твоята задача изобщо не е трудна, което мисля, че мога да ти демонстрирам без дори да снимам .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Съвет за снимка на статичен предмет

                    Днес поднових опитите Кажете нещо за тия !?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5493780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5493781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5493782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5493783
                    Като изключим,че фокуса май ми бяга малко... има ли напредък

                    Коментар


                    • От: Съвет за снимка на статичен предмет

                      Ало ! Тук Мездра, там кой ??? (нищо лично срещу Мездра, чух го това веднъж в централна поща на телефонните кабини по времето когато междуградските се "поръчваха", и ми заседна в паметта).

                      - Отново по-голямата част от творчеството ти е фокусирано на ВТОРИ ред на гривната. На последната - върху "диамантчетата" отстрани до розовото мънисто.

                      Това е нормално, понеже камъните на първи ред (главните) и в двата случая са трудни за автоматичен фокус - сърчицето е бозаво на цвят и със слаб контраст, кехлибарчето е с отблясъци и прочее труден обект.

                      От това цялата снимка психологически изглежда мътна, понеже човек се концентрира върху първи ред а той е мътен. Фокусирай в ръчен режим върху предния ред. За целта - виж в упътването дали в режим Live View имаш "лупа" (увеличение). Така ще можещ да си увеличиш изображението и да фокусираш съвсем точно.

                      И намери начин да ни пуснеш един неф.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Съвет за снимка на статичен предмет

                        Имам в лайв-а лупа. Но после снимката си е нормална!? Ръчния фокус е сила,която все още не владея 1000 пъти пробвах,все ми е размазано. Вече имам достъп до фтп-то... ся отивам на бирфеста,довечера ще щракна 2,3 и ще ги кача

                        Коментар


                        • От: Съвет за снимка на статичен предмет

                          Ми бодваш се на лупа и на ръчен фокус (MF режим, там дето са AF-S и AF-C), и въртиш фокусиращата шайба на обектива.

                          Ако не - на АF-S поне можеш да си местиш фокусната точка (май със стрелките около ОК бутона) - нагласи си точката където искаш да фокусира. Но на ръчно фокусиране ще ти е по-лесно.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Съвет за снимка на статичен предмет

                            Така и не се поЯви... Малце напредваш, ноо... виж Гоблина ко ти пише...

                            Коментар


                            • От: Съвет за снимка на статичен предмет

                              Качих няколко неф-а във фтп-то. Borislav_Angelov е папката. На фотоапарата не мога да добия представа за качеството на снимката,за това чак,като отворих на компютъра видях,че блендата не ми е ок,ама беше вече късно. После мога да направя още 2,3 снимки.

                              Коментар


                              • От: Съвет за снимка на статичен предмет

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Така и не се поЯви... Малце напредваш, ноо... виж Гоблина ко ти пише...
                                Скоро ще идвам на уроци.. няма страшно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X