Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за снимка на статичен предмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за снимка на статичен предмет

    Направи си 2-3 не големи, но не и мънички софт бокса от оризова хартия. Статив задължително, особено ако искаш по-дълбок фокус, няма да ти стига светлината от ръка на затворена бленда. Пробвай за сега да вдигнеш и исо-то до максималните поносими нива. Нагласянето на ламбите се учи с много проба грешка и се чете за осветление и още проби с грешки ... Палатката виж ще ти е най-лесна, но докато се сдобиеш с нея и статив експериментирай с наличното. Софтбоксовете трябва да са доволно балонесто сферични или нещо подобно, не става с плосък лист пред крушката . Идеята е да свети разсеяно и да няма петно или сноп насочена светлина... Дифузно осветление можеш да получиш и в облачно време, ако имаш къде пробвай на открито с облаци .

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за снимка на статичен предмет

      Искам да кача още снимки,но срещам трудност,моля за акъл. Направих снимки в raw формат,и ги отворих да ги разгледам през Adobe lightroom-a ... като ги разгледах сейв-нах с ctrl+s и то ги записа. Как обаче сега да намеря; 1. - къде ги записа, 2 - и трябва ли да ги конвертирам в jpeg,че да мога да ги кача!?

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за снимка на статичен предмет

        Да, от raw формат трябва да преоразмериш снимката и да я запазиш в jpeg, за да можеш да ни я покажеш после.
        Нещо баланса на бялото ти куца, оправи го още в raw...аз млъквам, нека профитата продължат.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0251.jpg
Прегледи:1
Размер:195.5 КБ
ID:5490969

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за снимка на статичен предмет

          ОСвен,че ми куца баланса на бялото,определено ми е слабо и осветлението ;( тия крушки определено са недостатъчни.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за снимка на статичен предмет

            Точно както си го нагласил - сложи лампите всяка да осветява кадастрона си от вътрешната, не от външната страна и си почти готов. А бдб-то хич не му мисли, дори в Пикаса можеш да го оправиш за секунди, включително и от оригиналния жпег. И в жпега има мегдан, когато бдб-то не е съвсем избягало. А тук не е съвсем избягало.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за снимка на статичен предмет

              Ето след още малко опити,какво се получи.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0042.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5491003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0020.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5491004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5491005
              Ползвах ръчен режим А,с диафрагма f22, и баланс на бялото flash
              Въпреки това ги прекарах и през Пикасата,защото пак ми излизат тъмни

              Чакам да ме прободете в сърцето

              Май не избирам правилната позиция!? Дали ако снимам от по-висока точка ще е по-добре!?

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                На ф22 скоростта ще е ниска и/или исото ще е високо. То май се и усеща малко мърдане на апарата на последната снимка на камъчетата в ляво. Що не пробваш в Р режим да видим какво ще ти даде ? По принцип ф22 е за спасяване на кожа при силно слънце, иначе на толкова затворена бленда качеството на изображението вече е чувствително паднало. Зависи от обектива, но при всички положения след ф11 качеството тръгва шеметно надолу.

                Ако си затворил блендата за повече дълбочина на полето - трудна работа, при снимане съвсем от близо колкото и да затваряш дълбочината не е достатъчна. Там вече можеш да си играеш с наслагване на фокус (потърси "focus stacking" тук във форума), но в сегашната ситуация - без статив - пробвай на Р с автоматично исо.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за снимка на статичен предмет

                  Утре ще тествам,че днеска вече ще ми гръмне главата.
                  Много ви благодаря на всички,за съветите които ми давате. Надявам,се че някой ден и аз така мога да съм ви полезен с нещо.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за снимка на статичен предмет

                    Боби, а всъщност каква е целта на упражнението?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за снимка на статичен предмет

                      Боби, колкото ъгълът на поставяне на камерата е по-голям, т.е. по-близо до 90гр. толкова по-лесно ще вкараш обекта в ДРИП-а при по-отворена бленда. обратното - при малък ъгъл < = 30гр. трябва да затваряш блендата и става каша. Дълбочината на рязко изобразеното пространство във фотографията зависи механично (без фотошоп) от: фокусното р-е на обектива - по-къс обектив, по-голяма ДРИП и обратното; от относителния отвор на обектива(блендата) при по-затворена 11-16-22 - повече ДРИП, при по-отворена 2-4-5.6 по-малка ДРИП и накрая от разстоянието от което се прави снимката - по-отдалече повече ДРИП и обратното при една и съща бленда. А сега ти решаваш как да си докараш обекта в ДРИП-а. Имаш зуум, ако не става на 50мм пробвай по-малко ФР - 35-40мм.
                      П.П. Лично мнение - Р не е твоят режим в случая. Той ще ти осигури само правилно експониран кадър, но не и точно необходимята ДРИП.
                      Последно редактирано от коко келеша; 10-06-13, 09:48.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за снимка на статичен предмет

                        Целта е да станат,като каталог у фейса, първоначално,а после и на сайт (най-вероятно). Крайната цел е да придобият търговски вид (ша ги продаам) Въпроса е,че не ми се иска всеки път когато имам готови гривни,да ги нося в студио,искам аз да си правя всичко. Тъпото е,че изобщо не ми харесва как се справям,а имам готови с които мога да стартирам и се бавя.. отделно лого трябва да правя.. и съм се изнервил яката. Та по тоя повод имам още едно въпросче за статива (ще ме прощавате)
                        Масата на която "творя" е висока 90см. Нямам как да отида на по-ниско. Та в тоя случай статив с каква височина да търся!?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за снимка на статичен предмет

                          Tи с какъв обектив точно снимаш?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за снимка на статичен предмет

                            Стативите са с регулируема височина
                            Купуват се на килограм.
                            Колкото повече тежи толкова по-убав.
                            И да не е за видео нали щото не стават баш
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за снимка на статичен предмет

                              Боби, стативите се разгъват. За тебе по-важното е да бъде устойчив и да понася 3-4-5 кг. товар. Професионалните стативи се предлагат без глава и са мани,мани като цена. Любителските са с някаква глава но с паянтово захващане на площадката на апарата. при тегло от ~2кг. вече се "разтреперват". Та статив под 100лв не е работа ако имаш големи планове за бъдещето.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за снимка на статичен предмет

                                Ясно,че се разгъват,ама гледам,че всички имат някаква макс.височина. След като масата ми е 90см,стаив с макс.височина примерно 150см.. за хубава снимка ще бъде ли подходящ?
                                Tи с какъв обектив точно снимаш?
                                Снимам с с Никор 55-200мм ,че със стоковия,който е изобщо не ми се получава. Грешно ли е !?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X