Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли начин да проверя дали YPVS-a ми е в ред ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли начин да проверя дали YPVS-a ми е в ред ?

    Здравейте другари !
    Имам някакво опасение , че YPVS-a на Ямахата ми ( ТДР 125 ) нещо не иска да се включи . Уж прави "чекинг" на жилата , когато врътна ключето , но на всякакви обороти я карам и не мога да усетя така приятното придърпване с цел ускорение - ни на 2-ра, ни на 3-та , ни на 4-та .. т.н.
    Та има ли някакъв начин да проследа YPVS системата дали е изрядна по двигателя ? Някакви техники да ми кажете , чрез които да открия проблема , ако има такъв и съответно - тяхното решение . Ямахата няма оборотомер ( утре ще му слагам - жилото за оборотомера ) . Мотора е след основен ремонт - бутало , сегменти т.н. .. на 650 км . Каран е много внимателно по време на разработка . Купих го от един приятел , който го покара след като го разработих и казва , че няма такова усещане на ускорение и скорост , когато мотора беше негов ( а тогава мотора си беше за смяна на буталце ) , въпреки всичко сподели , че вървял по-малко .
    Благодаря ви предварително .
    Поздрави , Николай
    [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

  • #2
    До: Има ли начин да проверя дали YPVS-a ми е в ред ?

    Първоначално публикуван от NikKB Преглед на мнение
    Здравейте другари !
    Имам някакво опасение , че YPVS-a на Ямахата ми ( ТДР 125 ) нещо не иска да се включи . Уж прави "чекинг" на жилата , когато врътна ключето , но на всякакви обороти я карам и не мога да усетя така приятното придърпване с цел ускорение - ни на 2-ра, ни на 3-та , ни на 4-та .. т.н. ....

    Придърпване не би трябвало и да има Кой знае колко инженери са смятали параметрите на YPVS-а за да стане плавна кривата на мощността.

    Най-простия начин да разбераш дали работи е като махнеш капачето което покрива валчето в цилиндъра което се задвижва от двета жила и на място даваш повече газ и гледаш върти ли се или не се върти.
    Още по-просто - ако не работи системата двигателя не може да се изфорсира като караш.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      До: Има ли начин да проверя дали YPVS-a ми е в ред ?

      ако е грешно зацепена системата или пък стъпковия мотор не се управлява добре от електрониката няма нито да ти отваря навреме нито да ти затваря.

      по-добре потърси някакъв мануал на ямаха
      за мотор който е с такива клапи, има дори и пистови със същия двигател TZR 125 ако не ме лъже паметта
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        До: Има ли начин да проверя дали YPVS-a ми е в ред ?

        Благодаря ви за отговорите
        Малко по-късно ще пиша дали YPVS-а ми наистина е прецакан или просто съм се заблуждавал .
        Поздрави
        [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X