Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото nuvi® 3597 LMT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новото nuvi® 3597 LMT

    Каня се да почна тази тема преди да си купя апарата, но времето все не стига.
    И все пак - от 2-3 седмици съм собственик на nuvi 3597 LMT.
    За момента съм впечатлен, а аз трудно се впечатлявам...
    Понеже все още нямам достатъчно време, ще карам на части, но ще се опитам да направя едно по-пълно ревю.
    1. Външен вид /дизайн/
    Знаете как изглежда апарата предполагам, но ето кратко филмче как е създаден като дизайн.
    Ето и малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131149.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:6016248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131118.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:6016246Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131143.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:6016247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131404.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:6016251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131303.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:6016249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131635.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:6016252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131645.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:6016253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131705.jpg
Прегледи:1
Размер:150.4 КБ
ID:6016254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_143330.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:6016256Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_143317.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:6016255Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130529_131324.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:6016250
    Последно редактирано от ISG; 10-06-13, 12:54.
    Nothing comes from nothing...

  • #2
    От: Новото nuvi®i 3597 LMT

    Така, продължаваме с външния вид.
    На мен дизайна ми допада.
    Различното от 3590, както можете да видите и от снимките е:
    1. Копчето за включване/изключване на уреда вече е на гърба. Много добро решение според мен. Не можеш лесно да изключиш апарата, ако случайно го натиснеш докато сваляш уреда. А е удобно за включване и то много. Примерно 3590 ми е много по-неудобен за включване.
    2. USB буксата - както виждате на гърба на апарата е, което е ОК. Аз лично по-харесвам буксата да е отдолу на апарата, но и така не ми пречи. Това, което не харесвам, е че са променили буксата от микро USB на мини USB. /Ако не са тези наименованията на USB входовете - смело ме поправете/. Същата е като при nuvi 7xx.
    На мен определено не ми допада това решение, защото ще трябва да мъкна още един кабел. На телефоните е микро USB и съответно е по-удобно да работиш с един кабел. Все пак не е болка за умиране.
    3. Противно на моите очаквания уреда се захваща стабилно с магнита към стойката и стои много добре по нашите "равни" пътища. Много добро решение.
    4. За да приключа със захващането - контакторните пластини на гърба на апарата са леко изпъкнали и ако го поставите на масата с екрана към вас, апарата ляга на тях и пастмасата. Това само по себе си не е добре. Пластините са медни /или изглеждат такива/ и съответно е по-лесно да се наранят. От там евентуални бъдещи проблеми. Не е болка за умиране.
    Не се тревожете за кредитните си карти - магнита за сега не е видял сметката на моите, въпреки, че продължавам да нося уреда и портфейла си в малка чантичка. Все пак - за по-сигурно - разделете ги, ако се притеснявате.
    5. Формата и дизайна много ми допадат. От 3790 Гармин не са създавали такава впечатляваща форма.
    6. Към формата можете да прибавите и алуминиевия корпус. От него апарата става тежък - почти 200 гр., но метала си е метал. Просто чувството е друго. Освен това в някой ревюта се твърди, че Гармин използват корпуса за допълнителна антена, което пък подобрява качеството на приемане. Ако действително е така - супер.
    7. Дисплей - 10,9*6,5 см. или 5 инча диагонал (12,7 см.). Според мен това е максималния удачен като големина дисплей за навигация, която не е вградена и е за автомобил. Стъклен, WVGA цветен TFT, двойно ориентиран, мулти тъч, резолюция 800*480 пиксела. Дисплея на мен много ми допада. Разбира се, ако го бие пряка слънчева светлина трябва да се усили посветката на екрана. И пак се вижда добре. Все пак да не забравяме, че стъклото си е стъкло и е много възможно под определени ъгли да не виждате добре екрана. За мен е ОК.
    Последно редактирано от ISG; 10-06-13, 16:25. Причина: разни по изглаждане на текста
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: Новото nuvi®i 3597 LMT

      Какво имаме в кутията:
      1. Кабела на захранването е стандартен. На него е монтиран трафик приемника, който е същия като на 3590 - GTM 35. За белите държави дето са напред в технологията - GTM 60 HD. Има си и обичайната антенка, която се слага в трафик приемника + вакуумчетата за нея.
      2. Стойката - магнитна. Захранващия кабел влиза в нея, а не в приемника, което дава възможност да си прибереш в джоба апарата и да оставиш всичко останало включено. Удобно е, само дето в България може да ти разбият колата заради кабелите.
      3. USB кабел за връзка с компютъра.
      4. Упътвания и документация.
      5. И накрая - изненадата в комплекта! Моят апарат имаше в слота за SD карти 4ГБ микро SD карта SanDisc. Викам си - забравили са я вътре случайно. Даже мислех да я връщам, обаче като попитах ми казаха, че грешка няма.... Явно се очаква в скоро време 8 ГБ място на апарата да почнат тотално да не стигат и за това получаваме бонус карта. Обичам изненадите, когато са приятни .
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #4
        От: Новото nuvi®i 3597 LMT

        Честито колега със здраве да си я ползваш! Много добре изглежда.

        Коментар


        • #5
          От: Новото nuvi®i 3597 LMT

          Антената и приемника на този уред изглежда са доста чувствителни. При определени автомобили стъклата са с метал и даже Nuvi 3590 има понякога проблем с приема. Nuvi 3597 обаче хваща спътници много добре в такива автомобили.
          "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
          http://ftp.domainbg.com/tuono

          Коментар


          • #6
            От: Новото nuvi®i 3597 LMT

            Днес попътувах малко 200/300 км. и реших да проверя точността на уреда.
            Странни неща - последно е бил изключен някъде из София. Закачи се за сателитите за 60-75 секунди и от там нататък не "трепна". Днес имах чувството, че отклонение 3 м. просто го е написал някой на екрана с маркер. Сателитите като брой варираха по време на теста от 5 до 9. Силата на сигнала си играе както обикновено, но отклонението си остана 3 м. В градска или извънградска среда, блокове, клони на дървета - 3м. и туй то. Ако е вярно това, което показва - Гармин са решили най-дразнещият ме мен лично проблем - точността. Явно са поработили и в двете направления - алгоритъм и хардуер. За хардуера - да, и 3590 има променен хардуер на ГПС приемника /поне така пишат навсякъде/, но точността на 3590 е по-лоша от тази на 3597 поставени един до друг.
            Не ме разбирайте погрешно - разликата не е драстична, но я има.
            Още нещо - на колата ми гумите са един размер по-високо от препоръчаните. В моя случай - по-широки.
            Скоростта на скоростомера на колата и показваната от устройството е равна. Отконение - до максимум 2 км/час, което е според мен потвърждение, че уреда наистина засича точно местоположението и съответно скоростта на движение на превозното средство.
            Сега прочетох пак поста на Tuono над моя. Да добавя, че моята кола е с точно тоя тип стъкла, дето пречат на приемането на сигнала.


            Тест "на място":
            3 явно е магическо число за 3597. Закачи сателитите, точността "скочи" до 7 метра, върна се на 3 м. и до там.
            Независимо от положението на апарата /знаете, че когато гърба на апарата е насочен към небето, приемането е по-добро/, точността си остана 3м.
            Няколко крачки в страни и апарата отчита скорост за секунди и при спирането се нулира отново и не мърда от 0 км/час.
            Странното е и че надморската височина не реагира много при преместване.
            На предишният ми апарат играеше с +/- 10 м. като за "добър ден", независимо, че стоиш на място или се мърдаш съвсем малко.
            Тук и при надморската височина отклонението беше 2 м. и туй то.
            Не мръдна повече. Това при варианти с 8-11 сателита, в зависимост от момента.
            Та така с точността.
            Иначе в изкарването на екран на софтуера за спътниците няма промяна.
            Пръста на индикатора за силата на сигнала за няколко секунди и се отваря екрана.
            От там за GPS SNR Logging натискате за няколко секунди средата на полето с височината.
            За страницата с Jammage vs. Frequency - натискате за няколко секунди полето със скоростта.
            Последно редактирано от ISG; 25-06-13, 06:08.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #7
              От: Новото nuvi®i 3597 LMT

              Супер!
              В клипчето на GARMIN за проектирането на уреда си казват, че са използвали металния корпус за подобряване на приемането на сигнала. Когато тествах точността на 3590 спрямо 3790 с фърмуер на 3490 и моя 3590 се държеше подобно - 3 метра и отклоняваше само в тесни пространства. Единствено екранът на 3590 е слаба страна. Не е достатъчно ярък.

              Коментар


              • #8
                От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                За два месеца експлоатация се установи един единствен минус: Високоговорителя в режим на хендс фри е с кофти тон.

                Всичко останало е много над моите очаквания. Особено внимание заслужава апликейшъна за паркингите. Сериозен проблем, ако човек се придвижва с джип, в голям град. Дава информация за работно време, свободни места, цени, височина (ако е покрит). Също така и визуализирането на големи пътни възли, е добра помощ за разсеяни шофьори (като мен:-).

                Накратко: Струва си, всяка похарчена за него стотинка.
                “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                Б.Франклин

                Коментар


                • #9
                  От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                  Страхотно устройство,няма спор.Само някой да каже как да видя системната папка, да си кача бг-карта.? С хард-резет /бутона и пръста долу в дясно/ се резетна но не виждам системната папка.От опции на папки съм задал да вижда скрити и системни папки.....и пак не става!?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                    И сега сам да си отговоря ..... може да помогне на някого !
                    1.Без включен кабел
                    2.Влиза се в скрито меню /долу на екрана меню"volume",след това с пръст задържаме горе-дясно за 10 сек./
                    3.От скритото меню слизаме надолу до "MTP settings"
                    4.Маркираме "Mass Storage"
                    5.Вече свързваме с USB кабел и виждаме системната папка.

                    Дано да съм помогнал ......
                    Последно редактирано от Pacific; 05-09-13, 11:31.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                      Така - да споделя и лошите страни на апарата /според мен разбира се/:
                      1. От версия 2.80 на софтуера при ъпдейт на text-овите файлове, proximity text alerts, traffic text и т.н. с Garmin Express или WebUpdater ъпдейтващите файлове се записваха на устройството, следваше ъпдейт, който си минава "ок" и като закачиш уреда отново, GE или WebUpdater ти ги дават отново същите файлове за ъпдейт все едно, че никога не си го правил. Този проблем беше решен с излизането на версия 3.80, която можете да си изтеглите от сайта на Garmin.
                      2. Имате 3 точки /не една, не две, а три/ за влизане в тъй наречения "Пребуут" режим /режима, който ви позволява да наливате софтуер с updater.exe. Те са:
                      а/ натискате с пръст горният ляв ъгъл на екрана на апарата веднага след стартирането му и държите докато се появи надписът System.
                      б/ същото става и като натиснете точно над G от надписа Garmin
                      в/ третата точка е долният ляв ъгъл на екрана. Обикновено от там се прави, ако не ме лъже паметта т.н. Hard reset на устройството. При моя 3597 обаче, там пак излиза надписът System и ако продължите да го държите, без да наливате софтуер, накрая прави някакъв ресет, обаче при мен user data си стоят непокътнати.

                      Независимо от написаното горе, апарата действа безотказно във всякакви режими на работа. Единствено с тоя трафик е голяма мъка, но това не е от него, а от трафика.
                      В Търново например пробва да ме отбие, защото пътният възел е затворен в посоката ми. Хубаво. Сменя маршрута, но понеже имам междинна спирка в града, в първия момент избягвам от проблема. И решавам /след като си свърших работата/ нарочно да се забия в затворения участък, за да видя тоя трафик работи ли наистина или...
                      Амиииииии отговора е - ми не работи. Заби си ме директно в затвореното без да каже гък....

                      3. Един механичен проблем - вакуумчето за стъклото като го закача /ама здраво, както си пише по книгите/ стои 2-3 часа и само, от нищото се отлепя. Много е неприятно, защото пада директно без предизвестие с апарата и се сещате. Тука ще помоля, ако някой знае решение да каже какво да правя. Наистина ще съм благодарен.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение

                        3. Един механичен проблем - вакуумчето за стъклото като го закача /ама здраво, както си пише по книгите/ стои 2-3 часа и само, от нищото се отлепя. Много е неприятно, защото пада директно без предизвестие с апарата и се сещате. Тука ще помоля, ако някой знае решение да каже какво да правя. Наистина ще съм благодарен.
                        Както казват пингвините от филмчето "Мадаскар 2" , може да го ремонтираш :
                        "С ДУХ, ПЛЮНКА и ЦЯЛО РУЛО ТИКСО. "

                        П.П. Ще изтрия поста си!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          Както казват пингвините от филмчето "Мадаскар 2" , може да го ремонтираш :
                          "С ДУХ, ПЛЮНКА и ЦЯЛО РУЛО ТИКСО. "

                          П.П. Ще изтрия поста си!
                          Защо ще го триеш, съвета го приех. Репликата е култова!
                          Ако кажеш от къде да купя от туй тиксо....
                          Ма да знаеш, че и това пробвах и пак не ще. Плюмчих го, чистих гумата със спирт, чистих стъклото с парцал, със сприрт и пак пада м**ка му.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                            Не знам тази основа с вакуума , с топчето ли завършва пак накрая , като при старите уреди? Китайците продават такива със силиконова гума и по голям диаметър на основата. Тези с оригиналната черна гума винаги са правила беля и при мен. Аз от доста време съм със стойка за въздухоотвода на парното , хем повече на сянка , хем по близо до мен и не се набива на очи на предното стъкло , и не дразни наркоманчетата. В големите жеги го обдухвам с климатика.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новото nuvi®i 3597 LMT

                              Другото е да използваш това: http://www.garmin.bg/?s=8&i=209 при мен на 3790 го имаше в комплекта, а тук що няма, не знам.. Удобно е и държи здраво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X