Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото nuvi® 3597 LMT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новото nuvi® 3597 LMT

    Да споделя и аз впечатленията си от новото Нуви 3597 LMT, изключително съм доволен от навигацията, всичко което сподели като плюсове автора на темата е така, не съм имал никакви проблеми и със захващането на стойката към стъклото, колко пъти го свалях и слагах, си стоеше като закована, (пу-пу) всичко е ок и горещо Ви препоръчвам ако имате възможност да изберете въпросния модел Нуви

    Коментар


    • #47
      От: Новото nuvi® 3597 LMT

      От вторник има нов фирмуер 4.20. Освен това има ъпдейти за трафик приемника, текста за трафика и Time Zone Map.
      Последно редактирано от ISG; 13-03-14, 22:13.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #48
        От: Новото nuvi® 3597 LMT

        Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
        От вторник има нов фирмуер 4.20. Освен това има ъпдейти за трафик приемника, текста за трафика и Time Zone Map.
        Както повечето от вас колеги знаете, имам Нуви 3597 LMT с доживотен абонамент, преди време си писах с много печен колега от екипа на карта.бг, обясни ми-стъпка по-стъпка как да преместя картата на Европа към външната карта с памет, и БГ картите са си в паметта на навигацията, питането ми е свързано с новия фирмуер 4.20. дали Гармин Експреса ще разпознае автоматично да се ъпдейтне към външната карта памет, след като картата на Европа е преместена там ръчно или трябва пак ръчно да направя настройка от Гармин Експреса и как?

        Коментар


        • #49
          От: Новото nuvi® 3597 LMT

          Експреса ще се оправи сам. Той намира кое къде е и се оправя сам, без да мести нещата самоволно. Само като инсталира CNE трие jcv файла на ОФРМ. А да - на мен ми затри и всички Voice файлове, ама не е болка за умиране.
          Самият Гармин Експрес е с текуща версия 3.0.9.0. Ъпдейтва се от зъбното колело горе в дясно до въпросителният знак, About Garmin Express и натискаш Check for Application Updates. Експреса напоследък през ден го ъпдейтваха, а моя нищо че съм отметнал да се ъпдейтва сам - не ще. Та затова и описвам пътя.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #50
            От: Новото nuvi® 3597 LMT

            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
            Експреса ще се оправи сам. Той намира кое къде е и се оправя сам, без да мести нещата самоволно. Само като инсталира CNE трие jcv файла на ОФРМ. А да - на мен ми затри и всички Voice файлове, ама не е болка за умиране.
            Самият Гармин Експрес е с текуща версия 3.0.9.0. Ъпдейтва се от зъбното колело горе в дясно до въпросителният знак, About Garmin Express и натискаш Check for Application Updates. Експреса напоследък през ден го ъпдейтваха, а моя нищо че съм отметнал да се ъпдейтва сам - не ще. Та затова и описвам пътя.
            Благодаря за съвета , ъпдейтнах самия Експрес и е с текуща версия 3.0.9.0., преди да ъпдейтвам ми хрумна да попитам и друго нещо, след като ползвам само и единствено БГ карти и изобщо не мисля в близко бъдеще да ползвам навигацията извън България, какво ще стане ако си ъпдейтвам редовно и само единствено от карта.бг, без да пипам изобщо експреса?

            Коментар


            • #51
              От: Новото nuvi® 3597 LMT

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Благодаря за съвета , ъпдейтнах самия Експрес и е с текуща версия 3.0.9.0., преди да ъпдейтвам ми хрумна да попитам и друго нещо, след като ползвам само и единствено БГ карти и изобщо не мисля в близко бъдеще да ползвам навигацията извън България, какво ще стане ако си ъпдейтвам редовно и само единствено от карта.бг, без да пипам изобщо експреса?
              Нищо лошо няма да стане. Но според мен и да е излишно - не е грешно да си я поддържаш up-to-date.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #52
                От: Новото nuvi® 3597 LMT

                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                Нищо лошо няма да стане. Но според мен и да е излишно - не е грешно да си я поддържаш up-to-date.
                Мерси за препоръките ще си ъпдейтвам всичко редовно , направих току що ъпдейта на новия фирмуер, този път цялата операция стана учудващо бързо за 30 секунди, и експреса ми показва в зелено поле че ъпдейта е ок, направих снимка на паметта на гармина преди и след ъпдейта за да видя къде ще качи файла експреса, виждам че го е качил на основната памет, виж на снимката преди и след разликите, предполагам че всичко ще е нормално...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5570900

                Благодаря още веднъж за съветите

                Коментар


                • #53
                  От: Новото nuvi® 3597 LMT

                  Нов ъпдейт 4.30 - малко шарения и обяснения как да си поддържаш устройството чрез Гармин Експрес. Иначе според Гармин са стабилизирали софтуера, бутнали са някой неща при изгледа на картите, текстови файлове и други дребни. При ъпдейт на софтуера нещата на самия GPS вече изглеждат по-различно....

                  Changes made from version 4.20 to 4.30:
                  ◦Improved visibility of updating maps and software with Garmin Express.
                  ◦Improved visibility for Demo Mode.
                  ◦Fixed search result display issues.
                  ◦Improved map display performance.
                  ◦Improved route calculation and recalculation.
                  ◦Fixed audio issues.
                  ◦Improved translations.
                  ◦Fixed issues with mounting SD cards.
                  ◦Improved software stability.
                  Последно редактирано от ISG; 07-05-14, 10:09.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Новото nuvi® 3597 LMT

                    Нов ъпдейт на FW - версия 4.40 - официално е за ъпдейт на DAB трафика. Същия ъпдейт е и за 2хх7, 2хх8, 3хх8.
                    Сигурно и други неща са пипнали, но чейндж лога беше много постен.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Новото nuvi® 3597 LMT

                      Привет колеги, вълнува ме един въпрос за нуви 3597 LMT с доживотен абонамент, има ли опция да се изтрият файлове отговарящи за всички държави и да остане само и единствено за България, като ще правя редовни ъпдейти само от карта бг TOPO CYR, като Експреса го забравяме за всякакви ъпдейти по подразбиране, целта ми е да имам много повече свободно място на основната памет, така ще и по-пъргава навигацията. Не възнамерявам в бъдеще да шофирам извън БГ с навигацията?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Новото nuvi® 3597 LMT

                        Има разбира се - отваряш си папка .System, от JCV триеш файла който е цифри.jcv, от .System триеш gmapprom.img, gmap3d.img и ще си освободиш място.
                        Но все пак бих препоръчал да си инсталираш само БГ на CNE, защото понякога един адрес го няма в ОФРМ, а го има в другата карта.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Новото nuvi® 3597 LMT

                          Ако картата ти е с ъпдейт на сити навигатора - димек цяла Европа, няма как да ъпдейтваш топото на бг, защото е на друг производител - karta.bg.
                          Просто виж дали нямаш доживотен ъпдейт и на нея. Така ще си ползваш само него , а Европа я изтриваш- тя не се губи, когато и да я свържеш с експреса ще си я качи на ново, ако ти трябва, защото има права доживот. Ако нямаш право на ъпдейти за бг си купуваш от сайта и си готов. Ако зора ти е да си освободиш място, освен файловете които ти е казал колегата, може да изтриеш от същата пъпка и папките Sid , SQlite- около 1Gb още ще освободиш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Новото nuvi® 3597 LMT

                            Колеги, излишно съм ви питал нещо за което се извинявам , съвсем бях забравил че с помоща на готин пич по подръжката от карта.бг прехвърлихме цялата карта на Европа на външната карта с памет от 4 гб, и в момента е запълнена 3.6 Гб и имам свободна 400мб на външната карта памет, та в основната карта памет имам 3 гб свободно място, като БГ картата и за релефа и др. са на основната памет.

                            Ето и файловете които преместихме на външната карта памет:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Garmin.jpg
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5600570

                            Още веднъж се извинявам че ви отнех от времето за излишно мое питане
                            Последно редактирано от Еделвайс; 21-07-14, 13:14. Причина: Пояснение

                            Коментар


                            • #59
                              От: Новото nuvi® 3597 LMT

                              Вероятно знаете, че от 19.09.2014 има ъпдейт на софтуера за 35х7 и 35х8 - версията е 4.50:

                              Changes made from version 4.40 to 4.50:
                              ◦Improved detection of power sources that cannot charge the device properly
                              ◦Fixed issues with adjusting display brightness
                              ◦Fixed issues with weather received from Smartphone Link
                              ◦Fixed search issues
                              ◦Improved route calculation
                              ◦Improved map display performance
                              ◦Fixed audio issues
                              ◦Improved translations
                              ◦Improved software stability

                              Можете да я изтеглите от тук.
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новото nuvi® 3597 LMT

                                От 22 октомври има версия http://download.garmin.com/software/...DFile__460.gcd4.60. Ако се вярва на чейндж лога касае само трафика в Русия.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X