Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с един Никон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете с един Никон

    Полудях... днеска се сдобих с това: http://cdn.slashgear.com/wp-content/..._2-540x500.jpg
    Нетърпелив го разопаковах,нащраках няколко снимки и зор да ги видя на компютъра... и хоп... греда.
    1. Инсталирах софтуера от диска, ViewNX 2 всичко ок... пускам програмата... и търся някъде нещо за трансфер на снимки... ама мтц... от там отварям ръководството и чета... пише,че със софтуера има програма Никон Трансфер 2, и през нея се трансферират снимките... да.. ама при мене тая програма я няма... не е нсталирана през диска... мотах се гледах.. и накрая я свалих от сайта на Никон.
    Инсталирах я ... викам айде ся да видим... и пак греда... програмата тръгва и според ръководството в часта Tumbnails като решетки тряя да виждам снимките... ама виждам една дебела 0 ....
    2. Дължа да отбележа,че като вкл. апарата в компютъра нищо не се случва... само му светва за малко дисплея и толкоз. Някакви предложения или просто съм прекалено прост и да се откажа у време?!

  • #2
    От: Помогнете с един Никон

    В настройките на самия апарат имаш ли някъде опция да избереш начин на свързване с компютър, както е при телефоните примерно: data transfer/charge only/ и други?

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете с един Никон

      Мм... не съм гледал... за съжаление в момента не мога и да видя,че сложих батерията да се зарежда.После ще го погледна това,не ми мина през акъла. Но в мануал-а не пише нищо по тоя въпрос.

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете с един Никон

        Аз съм от противниковия отбор(Канон), но ще ти кажа какво се случва при мене. При изключен фотоапарат вдявам USB кабела в апарата(при мен си виси от компютъра), след което включвам апарата, при което автоматично тръгва канонската програма за командване на апарата от компютъра и сама пита какво да прави. Ако си опитал същата последователност на действие и нищо не става, тогава прочети по-задълбочено упътването. А сега видях, че хората са ти изкарали упътването на врътката за режимите. Сложи селектора на GUIDE и виж какво ще ти разкаже апарата. В англоезичния вариант на упътването на стр 111 точка по точка е описано свалянето на снимките. Първото условие е батерията на апарата да е напълно заредена. Освен това апарата трябва да е включен директно в УСБ на компютъра. Да не се ползват УСБ хъбове и др.
        Последно редактирано от коко келеша; 04-06-13, 18:26.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете с един Никон

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          Полудях... днеска се сдобих с това: http://cdn.slashgear.com/wp-content/..._2-540x500.jpg
          Нетърпелив го разопаковах,нащраках няколко снимки и зор да ги видя на компютъра... и хоп... греда.
          1. Инсталирах софтуера от диска, ViewNX 2 всичко ок... пускам програмата... и търся някъде нещо за трансфер на снимки... ама мтц... от там отварям ръководството и чета... пише,че със софтуера има програма Никон Трансфер 2, и през нея се трансферират снимките... да.. ама при мене тая програма я няма... не е нсталирана през диска... мотах се гледах.. и накрая я свалих от сайта на Никон.
          Инсталирах я ... викам айде ся да видим... и пак греда... програмата тръгва и според ръководството в часта Tumbnails като решетки тряя да виждам снимките... ама виждам една дебела 0 ....
          2. Дължа да отбележа,че като вкл. апарата в компютъра нищо не се случва... само му светва за малко дисплея и толкоз. Някакви предложения или просто съм прекалено прост и да се откажа у време?!
          Аз снимам с D90 ...инсталацинните дискове трябва да са същите и определено имам Nikon Transfer. Много често обаче при включване на апарата с кабел през USB-то много мисли преди да започне да прехвърля. Случвало се е да включвам и изключвам камерата няколко пъти преди да "захапе". Би трябвало да имаш "трансфера" на диск..
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете с един Никон

            Когато инсталираш VX са рестартирай компютъра.Когато запуснеш VX четвъртата икона е трансфер.Той се стартира или от там или от вин експлорера.

            Проблем може и ти евръзката на апарата със компа.

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете с един Никон

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              Полудях...
              От тук пишещите glinski е професионален фотограф и оптик и ако го питаш ......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете с един Никон

                Най-простото решение: купуваш един универсален четец за карти (10-15 лв.), пъхаш картата от апарата в него, точиш със системния файлов мениджър и отваряш. Не съм ползвал директна връзка комп-апарат почти никога, освен в краен случай - едно, заради подобни драми с драйверите, а второ, всеки нормален четец на USB2 прехвърля много по-бързо.

                После за отваряне на файловете, ако си снимал RAW - или софта на Nikon, или нова версия на Adobe Lightroom, Adobe Camera Raw и подобни. За JPEG's не ти трябва нищо по-специално.

                @ Дедо Владо - аре с'я, и тойотаджиите вдяваме от материята, не са само джипаджиите!
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете с един Никон

                  Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                  Най-простото решение: купуваш един универсален четец за карти (10-15 лв.), пъхаш картата от апарата в него, точиш със системния файлов мениджър и отваряш. Не съм ползвал директна връзка комп-апарат почти никога, освен в краен случай - едно, заради подобни драми с драйверите, а второ, всеки нормален четец на USB2 прехвърля много по-бързо.

                  После за отваряне на файловете, ако си снимал RAW - или софта на Nikon, или нова версия на Adobe Lightroom, Adobe Camera Raw и подобни. За JPEG's не ти трябва нищо по-специално.

                  ...
                  +1
                  от както взех така да ги прехвърлям (чрез четец за карти), не ми е минало през ума да се връзвам чрез USB. Даже не мога да си спомня как ставаше - май можех да си виждам апарата като устройство в експлорера. Но определено е по-бавно и по-трудно, отколкото да пъхнеш картата в четеца.

                  Само трябва да придобиеш навици да не забраяш да си я върнеш обратно в апарата, когато свършиш с прехвърлянето... Пък и резервна карта е винаги добра идея.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете с един Никон

                    А стартираш ли камерата след като си я свързал с комп-а...на дисплея трябва да се изпише, че е свързана с компютъра!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогнете с един Никон

                      Здравей и честито. От няколко дни и аз съм със същата машина. Опити и грешки ще споделяме по- късно. Сега на софтуера. Ами и аз ударих на греда, така и не можах да намеря тоя трансфер. Накрая апарата се показа при твърдите дискове флашка. Обаче и тук греда. Свалянето хем е бавно, хем изтощава батерията на апарата супер бързо. Решението дойде с четец за карти 13 лв . После си пей сърце. Само дето при мен, щото ми е старо pc- то и става бавно и сега ще слагам платка с usb- та.

                      Поздрави и на фокус

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помогнете с един Никон

                        Ти от толкова време не си идвАл, че съм те забравИл сори за спама.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помогнете с един Никон

                          Следвам следната последователност,описана в ръководството;
                          1.Гася апарата
                          2.Вкл. с кабела в лаптопа
                          3.пускам апарата
                          4. пускам програмата и трябва да виждам снимки,да ама не..
                          очевидно имам някакъв проблем или с соф-та на апарата или драйвърите на усб-то ... защото колкото и пъти да вкл. апарата,уиндовс-а не ме святка,че има прикрепен др. хардуер... така,че първо ще пробвам преинсталация на драйв. на усб-тата,после софт-а на апарата и ще пиша.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помогнете с един Никон

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                            Следвам следната последователност,описана в ръководството;
                            1.Гася апарата
                            2.Вкл. с кабела в лаптопа
                            3.пускам апарата
                            4. пускам програмата и трябва да виждам снимки,да ама не..
                            очевидно имам някакъв проблем или с соф-та на апарата или драйвърите на усб-то ... защото колкото и пъти да вкл. апарата,уиндовс-а не ме святка,че има прикрепен др. хардуер... така,че първо ще пробвам преинсталация на драйв. на усб-тата,после софт-а на апарата и ще пиша.
                            Не си трови живота, както вече ти казах. Дори и да успееш, както аз успях ще разбереш, че прехвърляйки пълна карта, точно за 2 часа ще ти изсмуче батерията от апарата. После ще трябва да чакаш да се зареди и чак тогава пак прехвърляне. Много идиотски е измислено. Щом си решил да си вземеш такава техника не се стискай за 10 -тина лева. Вземи един що годе четец и забраяш за случая
                            * Също така ти препоръчвам да залепиш протектор на дисплея. Има универсални такива специялно за DSLR-И ама аз използвах протектор за тъчскриин. Стана повече от добре. Абсолютно никаква ралика с и без него, но си пази дисплея.
                            И все пак съм длъжен да спомена, че ако решиш да слагаш такъв "найлон" на апаратчето или където и да било следвай следната инструкция, колкото и налудничево да ти звучи после ще черпиш :
                            - слагаш малко течен сапун или веро в една чашка и добавяш вода, не много колкото да се размеша.
                            - После си изрязваш протектора по формата на дисплея, като запонняш коя страна се лепи към стъклото !
                            - внимателно изчистваш дисплея от всякакви прашинки и отпечатъци, слагаш с пръста от сапунената вода по дисплея и лепиш протектора;
                            - нагласяш си го таман да пасне, като имаш предвид, че до 2-3 мин можеш да го местиш свободно по дисплря (хлъзга се), изкарваш въздуха с кредитна карта;
                            - отлепяш второто найлонче от протектора ;
                            - след като го наместиш оставаш апарата за 2-3 часа без да го пипаш изобщо. Ако е останал въздух внимателно с кредитната карта го избутваш. Накрая се кефиш на живота




                            Поздрави !
                            п.п. съвета с течността преди протектора е на колегата Goblin - РЕСПЕКТ човече :veri_drunk:
                            Последно редактирано от I.Stoyanov; 05-06-13, 11:40.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помогнете с един Никон

                              Подкарах го,НО да,определено ще послушам съвета да взема четец и да действам по тоя начин....
                              П.С. Кефя се на фотоапарата,ама надали ще успея да използвам повече от 2% от възможностите му. Ебаси 1 000 опции и чудото...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X