Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специфичните техники за каране на 2Т мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

    Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
    2Т с разделно мазане не страда толкова от тези спускания със затворен дросел , защото дозиращото устройство е зацепено със зъбни колелца към коляновия вал(CRM250rm) или някъде другаде(зависи от марката и модела) ,но пък след като се спуснете вече ,трябва да се "очисти" с повече газ ,в противен случай цапа свеща. За другите които нямат разделно мазане , Iva kx го е обяснила много точно , а и това е плод на много практика и много години наблюдения в-у състоянието на двигателите в зависимост от това как се карат , така пише и в учебниците , а те не са писани от случайни хора .Хубаво е начинаещите първо да се научат да правят каквото трябва , така придобиват и някаква техническа грамотност. Който иска да има здрав мотор ,да го кара както трябва , аз в това отношение експерименти не си правя !
    Много си прав!
    Чудя се какво да правя с моя мотор.В момента е с разделно мазане, но много ме притеснява да не се запуши от някое боклуче докато карам.Мисля си да му слагам и в бензина по 15мл/литър, но пък и това не е хубаво- може да цапа свещ, запушва клапи и т.н.
    Дайте съвет какво да правя и ако изолирам разделното, ще попречи ли нещо на охлаждането, че бях чел в една тема, че може разделното да е свързано и с водата, която охлажда.Машинката е Дт 125Р.
    Поздрави
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #32
      От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

      Не се притеснявай от охлаждания и др глупости! Махай казанчето и хич да не ти е на оная работа.. у дома имам 3 маслени казанчета дет съм изкормвал от моторите ми Мразя ги тия казанчета.. не ми е проблем в едно шишенце и на бензиностанцията да сипвам в резервоара няма да ми се счупи ръката
      Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

      Коментар


      • #33
        От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

        Вече си смесвам бензина с хубаво масло и ми е супер
        Хем не цапа свещ, хем не се притеснявам да не се запушу маркуча, който вкарва маслото. Изби ми чисто нова NGK, защото вкарваше прекалено много масло и цялата беше черна. Сега няма такива проблеми, работи си и върви перфектно. Само източихме маслото от казанчето и пак си го свързахме, та да е сигурно
        Поздрави !
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #34
          От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

          Нещо против да съживя темата след 7 години?
          Скоро се сдобих с KTM EXC125 2002г. На една разходка в гората е и на едно каране из квартала. Понеже още не мога да намеря мануал точно за тази година, а само за 2003-та, искам да питам дали някой запознат знае дали има мазане в ниските?
          Гледах да вкарвам 2-ра на стръмните наклони и да държа съединителя като почти постоянно подавам леко газ, не знам дали е правилно.
          А за колите - ако се нацелват оборотите нищо няма да се счупи.

          Коментар


          • #35
            От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=204966
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #36
              От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

              Благодаря, намерих и в мануала казаното, но не бях сигурен какво точно имат предвид "occasionally".

              Коментар


              • #37
                От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                http://www.g2ergo.com/store/g2-dirt-tamer/ - Някой ползва ли тази джаджа?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X