Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запориране :(

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем със запориране

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Хора що не четете бе?


    И ДА. В темата иде реч за това, че не може автомобила да се прехвърли в КАТ, а не чия собственост е!
    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Това би трябвало да е лошо... С договора стария собственик може да се отпише от общината като дължащ данък. И ето ти казус-има джип, но няма кой да му плаща данъка. Щото нали-стария собственик съвсем законно(въз основа на нотариалния договор) се е отписал като собственик, а нов собственик няма, защото реално никой не е придобил правото на собственост върху колата.
    Баси ситуацията... Ако аз бях на твое място не знам как бих постъпил.
    Твоя грешка е, че си налял пари в кола която все още не е твоя. Е да де-нотариалният договор би трябвало да означава, че колата си е твоя, ама явно и законите ни са толкова читави...
    Колега,май ти си прочел нещата по диагонал,не аз... надявам се,че се разбра сега,кой какво иска да каже
    Наздраве!

    Коментар


    • #32
      От: Проблем със запориране

      Не те разбирам, но все ми е тая. С твоите отговори не виждам как помагаш на някого. Ааа. Събираш мнения може би.
      Бъдете живи и здрави. Аз лично няма повече какво да пиша смислено. Всичко нележащо на закона е чисто пустословие.
      п.п.Ако някой модератор прецени нека поразчисти (включително и това).
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #33
        От: Проблем със запориране

        Kупих си возилото на приятна за мен цена, засега няма проявени скрити дефекти. В смисъл, че уговорката не е за сметка на друго. Уговорихме с джамбаза да платя след като си взема документите на мое име, както и номера в КАТ. По този начин си реших казуса - дали да платя нещо, което нямам правомощия да проуча като тежести. Мисля, че това би трябвало да е нормалната практика. Предложих му да оформим това документално, но той ми имаше доверие, т.е. стана на честна дума, по негова воля.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем със запориране

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          От такива съвети голяма беля можеш да си докараш.
          Запора на колата след покупката ли е!? Или си го купил със запора!? Това е съществен въпрос и преди да ти даваме акъли отговори на него. После ще го измислим някак си

          П.С. Забравих нещо, Договорът ти за покупко-продажба предполагам е съвсем стандартен с 2,3 реда... в него има ли нещо описано за тежести и пр.?
          И още нещо,стига сте хулили нотариусите,задължение на купувача е да си провери имота или веща. Да не говорим,че чисто законова няма пречка да се прехвърля собственост на имот или вещ обременена с тежести.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01283.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5489539

          Това е договора !
          NO PAIN NO GAME!
          Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
          gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

          Коментар


          • #35
            От: Проблем със запориране

            Сега остана да кажеш,запора по време на покупката бил ли е наложен,или е наложен след като не си спазил срока за регистрацията на колата в КАТ.Това можеш да провериш по следния начин. Отиваш в КАТ и искаш информация за наложения запор. Най-вече по кое изпълнително дело е наложен. Като ти дадат номера на дело,обикновенно в КАТ София примерно,дават само това и не казват кой е съдебния изпълнител. Та по номера на делото виждаш кой е регистрационния номер на съдебния изпълнител и съответно цъфваш в офиса и ги молиш да ти направят справка понеже си купил кола с тежест.Гледаш датата на налагане на запора и се надяваш,че е наложен след това,защото с тия 200лв. които сте писали по договора си "цъфнал и вързал".Ако не е така,и запора е наложен преди покупката,отиваш и намираш стария собственик,като съответно го заплашваш,че ще ангажираш наказателната му отговорност,ако не си плати дълга към ЧСИ-то.Ако не стане,действително жалба в прокуратурата. НЕзнам доколко си струва занимавката с джипа,ама щом питаш предполагам не ти се дава ей така. В крайна сметка можеш колата да си я караш и така,ти си си собственик,носиш единствено административна сакнция,че не е регистрирана. Чак да дойдат и да я опишат и да ти я вземат не ми се вярва.
            Третия вариант е независимо,че си сте писали 250лв.,е допустимо да докажеш,че реално платената сума е мн.по-голяма. Това става със свидетели в съда,като съответно има възможност да те подведат под отговорност за неверните данни и ощетяването на бюджета.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем със запориране

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              ...Та по номера на делото виждаш кой е регистрационния номер на съдебния изпълнител и съответно цъфваш в офиса и ги молиш да ти направят справка понеже си купил кола с тежест....
              Ехааа ! По-готин съвет не бях виждал.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #37
                От: Проблем със запориране

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                ... намираш стария собственик,като съответно го заплашваш,че ще ангажираш наказателната му отговорност,ако не си плати дълга към ЧСИ-то.Ако не стане,действително жалба в прокуратурата...
                Има по-вещи, включително върховни и конституционни съдии тука - нека те да кажат, но при подобна ситуация един прокурор тръгна да ми обяснява, че имало т.нар. гражданска измама и прокуратурата не се задействала по наказателния кодекс, а трябвало да тръгваш по общия ред по гражданския процесуален кодекс... изобщо - забрави...
                Последно редактирано от chris_vicom; 03-06-13, 19:25.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем със запориране

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  Сега остана да кажеш,......
                  Баце! Пишеш откровени глупости!!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем със запориране

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Баце! Пишеш откровени глупости!!
                    Стояне,не се връзвай,вече има много клавиатурни специалисти...
                    Предлагам колегата Борислав...да хване да удари едно рамо на Автора на темата...виждам че наясно с терминологията.
                    Пък да видим...
                    Хонорара ще го поема аз,при определени условия!

                    П.С. Имал съм 3бр. запорирани автомобили.
                    Говоря за София.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем със запориране

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Ехааа ! По-готин съвет не бях виждал.
                      Що бе Ник,какво ще стане!? Няма да го арестуват,а и колата няма да му вземат на входа на кантората!?
                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Баце! Пишеш откровени глупости!!
                      Предлагам на човека различни варианти над които да помисли,кое точно е глупост от това,което написах!?
                      Стояне,не се връзвай,вече има много клавиатурни специалисти...
                      Предлагам колегата Борислав...да хване да удари едно рамо на Автора на темата...виждам че наясно с терминологията.
                      Пък да видим...
                      Хонорара ще го поема аз,при определени условия!
                      Трудна работа,Наредбата за минималните размери на адвокатските възнаграждения не я признавам Както казват от ВКС,някои нейни части са издадени извън делигираните права на адвокатския съвет
                      Айде поздрави,дано колегата си реши проблема

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем със запориране

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        ...задължение на купувача е да си провери имота или веща.
                        Опитай да провериш МПС на чуждо име за запор. Успех!
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем със запориране

                          Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
                          Предлагам колегата Борислав...да хване да удари едно рамо ...
                          Кой Борислав по-точно, че тук сме двама в темата?
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем със запориране

                            Колеги !
                            Джипката наистина си ми харесва и имам идея за доста нови вложения в нея , както и още нови части съм закупил за нея и все още се чудя дали да ги сменям ?
                            Аз съм от София , а човека от който я купих е от област Стара Загора , дали има начин найстина да проверя от кога и за какво са запорите , защото от КАТ София ми казаха , че само могат да ми кажат дали има запор или не и нищо повече ?
                            NO PAIN NO GAME!
                            Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
                            gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем със запориране

                              Да,в системата си не виждат,кой е наложил запора,но обикновенно им излиза номера на делото. По него можеш да разбереш кой го е наложил. Аз лично бих направил така:
                              1.Взимам номера на делото,намирам съдебния изпълнител и първо звъня по телефона,като се представям за тоя който ти е продал колата (или негов адвокат), и все едно сега съм разбрал,че имам запор.Моля да ми направят справка кога ми е наложен запора,защото искаш да го опишеш в молба,която ще входираш при тях.Ако не мине номера по телефона,тогава начина е да се ходи на място. Не е страшно по канторите им не ядат хора,даже напротив струва ми се,че повечето им персонал е мега некомпетентен,така че всякакви подобни номера минават. Имай в предвид,че всяка информация,която ти дадат от КАТ за датата на налагане на запора,може да те въведе в заблуждение,защото има случай в които запорите отлежават по разни бюра и ги налагат мн.след датата на издаване на СИ.Така,че е важен неговия изх.номер и дата.
                              Информация обаче за каква сума е запора на дали ще ти дадат...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем със запориране

                                Господин Ангелов, явно не сте специалист по вещно право.
                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                                При нас след подписването на договора,се прехвърля владението на новия собственик.
                                Владението на имота няма нищо общо със собствеността му - например мога да ви прехвърля собствеността, но да си запазя пожизнено право на ползване което включва в себе си владението на имота.

                                Към злощастния собственик:
                                Ето линкове, които биха дали някаква информация кое как е.
                                http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=27&t=46837
                                http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=27&t=38060

                                Обърнете внимние, от една страна, че има значителни разлики между запор, наложен по реда на ДОПК и такъв по реда на ГПК. От друга страна, ще ви трябва адвокат, поне за консултация какво е най-правилно да се направи в конкретния случай, предвид възможността собствеността да не е ваша, което ви ограничава например да продавате колата на части.

                                Разбира се, може да се рискува и да се кара, "свиркайки си", но поне аз съм патил много от липса на наавременен компетентен съвет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X