Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

    Гледам ги от доста време насам и все повече се навивам за тях. Ровя в нета, но така и не намирам подходящи мнения.
    Да, със странично отваряне са, но пък иначе изглеждат доста здрави, а цената им е доста добра. Чифте 33-литрови в ебей-я намирам за около 500лв със включена доставка.
    Ето малко снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:6015940
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-2.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:6015941
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-3.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:6015942
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-5.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:6015943
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-6.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:6015944
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-7.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:6015945
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-8.jpg
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:6015946
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-9.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:6015947
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-10.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:6015948
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-11.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:6015949
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-12.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:6015950
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kappa-13.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:6015951


    Нещо като Givi Trekker, без възможността за горно зареждане
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sardokar; 31-05-13, 16:15. Причина: корекции
    Калин - О88 б579I9I
    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

  • #2
    От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

    Гледал ли си нещо на Hepco & Becker ?
    http://neu.hepco-becker.de/Web/index.php
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

      Гледах, самите куфари са много хубави наистина. Но ще излязат кажи речи двойно по-скъпо. А и стойките за куфарите ми стоят грозноватичко. Не че съм кокона, ама ми дразнят очите нещо...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:g0-products443.jpeg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5488519
      Калин - О88 б579I9I
      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

      Коментар


      • #4
        От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

        има една марка за защитни усилени кутии/куфари за оборудване, мисля че се казваше pelican, та тази kappa ми мязва много на тях. Ако и са здрави толкова взимай ги, но за съжаление нямам лични впечатления.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

          Pelican ги продава Веско от форума. Може да ги разгледаш тук http://eshop.uvt.bg или в магазините в София.

          Коментар


          • #6
            От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

            Е как пък не направиха един куфар с горно отваряне.....
            Тия като ги отвориш и луканките падат в калта
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #7
              От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

              Има... Givi Trekker - те са хем така, хем иначе.

              Спора странично срещу горно отваряне май и той е като BMW срещу света (или света срещу BMW) - не една или две души са изтормозени с него.

              И понеже не можах да изтрая и взех че си ги купих ето ги мойте аргументи

              - При горно отваряне ако ти се прияде луканка насред път в калта, то тя трябва да седи най-отгоре или поне в горния "слой" с багажи. Иначе ще падне едно ровене докато си гладен и ти текат лигите. Като е най-отгоре обаче пък може да привлече похотливите и гладни погледи на разни ми ти митничари, полиционери и прочее персонажи

              - При страничното отваряне пък - падайки в калта, луканката може да бъде прибрана мърлява. Това ще доведе до нейното разкисване и по-лесно обелване след това

              Сега сериозно, куфарите изглеждат доста солидни - не е жалена пластмаса ама хич. Уплътненията са дебели и при затварянето всичко прилепва плътно.
              Секретите са еднакви, като в комплекта има и трети секрет за топ-каса - всичко може да се отваря с един ключ.

              Ей ги седят си в колата заедно със стойките:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kufari.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5489327
              а аз трябва уж да работя, вместо да съм в нас и да монтирам

              Подробно ревю, със нагледни снимки на кални луканки ще има след време като има какво реално да споделя.

              Поздрави!
              Калин - О88 б579I9I
              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

              Коментар


              • #8
                От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                Сардокар, може ли да пуснеш обещаното ревю, че и аз съм ги загледал. Имат Гиви монокий захващане, а на мен стойките са ми такива.
                Поздрави и успешна година!
                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                Коментар


                • #9
                  От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                  Аз ще им пиша един минус! Два сезона(от 2014г.) карам с такаъв куфар,и не съм доволен.....закупен нов от мотобум в София.
                  Прикачени файлове
                  Kawasaki Klr 600 '91

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                    Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
                    Аз ще им пиша един минус! Два сезона(от 2014г.) карам с такаъв куфар,и не съм доволен.....закупен нов от мотобум в София.
                    Кажи защо не си доволен. И аз доста ги заглеждам тия куфари, ама все ме гложди нещо. Като гледам твоят монтаж е изнесен доста назад и въпреки ,че стойката на тоя Транс е метална , ушите на монокея са пластмасови и все си мисля ,че при вибрации има вероятност да се скъса или някое ухо или да се счупи стойката(май беше от някакъв здрав алуминий). А топкасите ВИНАГИ ГИ ПРЕТОВАРВАМЕ кой каквото и да казва.Забелязвам ,че много стойки с цел да има място за пътника са изнесени така назад , а това предполага да им се измисля допълнително укрепване отдолу.А с двама души и МНОГО багаж понякога може да се счупи и рамата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                      Стойката си е фабрично така изнесена.....аз допълнително усилих скарата,като между нея и стоиката монтирах пет милиметрова алуминиева "плоча".
                      А защо не съм доволен,ще напиша довечера....
                      На снимката се вижда алуминиевото парче отдолу,изрязано на лазер по контура на скарата.
                      Прикачени файлове
                      Kawasaki Klr 600 '91

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                        Когато отидох да си избера размер,пробвах и трите(33/46/52л.),и ми направи впечатление още пред магазина,че и трите куфара имат голям луфт докато са закопчани на скарата. Тогава все още бях с оригиналната скара Гиви,която е излязла от завода заедно с мотора. Реших обаче че проблема е в нея,стара и износена. Или че е заради това че куфарите са Капа,а скарата Гиви. Взех си куфара (46л.),и си купих и гумените тампончета дето се набиват в скарата.
                        Следващите два дни установих че така е невъзможно да се кара. Куфара тракаше много силно дори и с новите тампони,всъщност установих че въобще не контактува с тях....има огромен луфт не само на закопчалката,ами и на двата слайдера отпред! Подложих му уплътнения за прозорци и нещата заспаха за момента. Един ден обаче минавайки през някаква неравност чух "ПРАС",и скарата се спука. Веднага отидох и си купих от същото място нова скара за модела,но този път Капа! Прибрах се в къщи и я монтирах,дойде часът на истината....мислех си че сега куфара НЯМА да трака! Уви...същата работа,трака,луфта голям,пак ще подлагам уплътнения. Този път обаче реших да я усиля с дуралуминиева плоча отдолу!
                        От вибрациите пиновете на пантите непрекъснато излизат...."замазах" пластасата малко с поялника,и спряха.
                        Понякога ключалката заяжда,не знам защо!
                        Реших да купя и облегалката. Пробих отворите внимателно по шаблона които идва в комплект с нея. Навивам първия болт,започвам да навивам и втория....две-три резби и до там. Свалям я,оглеждам отворите дали не подвеждат на криво болчето....добре са,и по-широки от необходимото! Пробвам да навия отново,три резби...и хоп,гайката която е в облегалката превъртя!
                        Дъното на самия куфар е леко "на дъга"!
                        Последната мярка която ще взема,е да пробия два проходни отвора през касата и алуминия,и да и бодна два болта с "перчати" гайко отдолу....така или иначе почти не я свалям.
                        Kawasaki Klr 600 '91

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                          А някой пробвал ли ги е като странични? Имам малки 22 литра Гивита, монокий и са със същото захващане, няма да има нужда да сменям стойките, пък и фаца имат нек'ва
                          Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                            Здравейте и честита нова година!

                            Чак сега видях коментарите по темата, нямам много време за ровене напоследък...

                            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                            ушите на монокея са пластмасови и все си мисля ,че при вибрации има вероятност да се скъса или някое ухо или да се счупи стойката(май беше от някакъв здрав алуминий).
                            Държат си доволно - тествано в из албанските пущиняци. Куфара се разпарчетосва ама захватите не пускат (говря за страничен куфар където според мен захватите за доста по-натоварени)

                            Вибрации и тракане на топ-касата при мен няма. Фабричната подготовка на в-стром-а за топ-каса е достатъчно здрава да се вози средно голямо прасе. Тук обаче е добре да уточня, че по принцип гледам топ-касата да е празна или с много малко неща вътре - дъждобран, вода за пиене и т.н. Използвам я да си складирам якето и каската като спирам да разглеждам нещо.


                            Иначе след 3 години, 3 дълги пътувания и няколко краткотрайни мога да кажа че съм доволен!

                            - Не пропускат вода - тука има една тънкост че не трябва да се претъпкват прекалено много. Обикновено като натоваря багажа го намествам и гледам капака да се затваря без много помощ. Ако трябва много да се натиска яко че да се затвори - уплътненията не прилепват плътно по краищата и влизат капки вода. Тествани многократно в най-различни видове дъжд. И разбира се с водоструйка :-Р

                            - Лично на мен страничното отваряне и специално монокий системата ми допада - няма значение дали съм в палатката, в хотела и ли по средата на магистралата. Ако ми потрябва нещо свалям целия куфар от стойката отварям - взимам си каквото ми трябва и го затварям. Става супер бързо.

                            - Носят на бой - няколко полягания и няколко подпирания с ниска скорост в странични препядствия (докато свикна че гъза на мотора е доста по-голям)

                            - Разбира се без да искам ги тествах и в екстрем и им пролича слабото място:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12045664_10153701299868699_7169460207852965735_o.jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5739572

                            А именно пантите. Трябвало е да ги направят с по-голям брой панти, там усилката няма как да е голяма. Но все пак имайте на предвид че това се случи при сериозно мятане на черен, чакълест път. Не знам каква беше скоростта, но мотора се влачи 5-6 метра НАГОРЕ по пътя, куфара пое целия удар и заора в земята - пантите се скъсаха. Едната половина на хуфара остана на мотора а другата половина на пътя заедно с разхвърчалите се се гащи и чорапи навсякъде :-Р. Но пък нямаше щети по крака на пасажера и мотора. Отремонтирах го сравнително лесно с тел от близката ограда - въпреки че не можеше да се отваря, захвата и ключалката продължиха да работят и можех да си го заключвам и свалям от мотора:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12027241_10153701302098699_6044627978731698355_o.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5739574

                            Като се прибрах у дома отидох и си купих нов куфар - същия.

                            Ето и изглед "отзад":
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15403594_729760200522357_5670879516234388417_o.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5739575

                            Финалното ми заключение: Куфарите са готини, изглеждат добре и вършат работа. Не мисля че са два-пъти по-здрави от нормалните пластмасови куфари на капа, но за сметка на това са два пъти по-скъпи...

                            А относно 22 литровите мъници на Гиви/Каппа мога спокойно да кажа че това са най-здравите пластмасови куфари на тези марки, поради простата причина че нямат панти, нямат снадки и т.н. Пластмасата само се драска и гъне - но не се чупи. И те са лумбуркани доволно:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12045238_10153701295658699_3839487642298473862_o.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5739576

                            Поздрави,
                            Калин.
                            Калин - О88 б579I9I
                            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво ще кажете за тези куфари - Kappa Garda ?

                              Калине, благодаря за ревюто. Ще си поръчам две 33ки за странични. Имаха ли трета ключалка за топкасата?
                              Поздрави!



                              PS Уф, сега видях, че и топкасата ти е същата
                              Последно редактирано от capt_morgan; 05-01-17, 18:47.
                              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X