Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-B5/UV-B6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Baofeng UV-B5/UV-B6

    Здравейте,
    Какво ви е мнението за тези двете (на практика едни и същи) Бао-та?

    Като чета по разните сайтове и блогове, отзивите са добри, със сигурност по-добри от тези на UV-5R.
    409shop: http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=109093

    reviews
    http://hamgear.wordpress.com/2012/12...baofeng-uv-b6/
    http://www.eham.net/reviews/detail/10945

    И още,
    гледам тук: www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=uv-b5
    че има по-добри цени, някакви мнения и за този е-магазин? Тоест, от 409shop или от aliexpress да си го купя, ако реша да си го купя?
    нема начин да нема начин
    Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
    LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

  • #2
    От: Baofeng UV-B5/UV-B6

    Здравейте,
    наскоро и аз се сдобих с UV-B5 от Илиянци (75 лв). Ето един линк http://www.miklor.com/UVB5/ с полезна информация особено във FAQ секцията, има качен и заводския софтуер на Баофенг за тоя модел.


    Поздрави
    Искър
    LZ1FDA

    Коментар


    • #3
      От: Baofeng UV-B5/UV-B6

      Днес бях в магазинчето на Илиянци... и си взех фенер, но не погледнах станциите... и добре съм направил, че за тая цена сигурно щях да си купя

      Коментар


      • #4
        От: Baofeng UV-B5/UV-B6

        Аз я имам вече (B6) няколко месеца и й посвикнах особено на големите несъотвествия в упътването, и в момента даже не мога да се сетя как се триеха канали
        Благодаря за линка, ще разгледам.
        нема начин да нема начин
        Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
        LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

        Коментар


        • #5
          От: Baofeng UV-B5/UV-B6

          Каналите май не могат да се трият, а само да се запише отгоре друга честота. Освен ако няма някаква друга клавишна комбинация неописана в упътването

          Иначе забелязах две неща, които малко ме дразнят, но не са болка за умиране:
          - Ако съм в Channel Mode на честота, за която има въведени CTCSS, офсет и посока на офсета, и след това превключа на VFO Mode въпросните настройки остават валидни и за свободно въведената честота. Затова трябва първо да сменя на канал без такива настройки и чак след това на VFO.
          - Ако превключа към FM радиото и то е в Channel Mode понякога избрания канал не сработва (все едно на тая честота няма нищо) и трябва да сменя към VFO и пак към Channel Mode, за да се оправи.

          Коментар


          • #6
            От: Baofeng UV-B5/UV-B6

            Триенето е със задържане на "FM", и да, няма го в упътването
            Това за настройките не е съвсем така, поне при мен (B5) няма такъв проблем - всеки екран (A/B) си помни неговите настройки и ги помни докато не ги промениш отделно за VFO и channel. Може би настройките за VFO си стоят там от преди. Пробвай да сложиш различен shift в VFO на даден екран, смени в channel mode на канал с shift и обратно във VFO да видиш какъв shift стои.
            Това за FM радиото го потвърждавам, от време на време ми се налага да рестартирам радиото 2-3 пъти докато чуя нещо различно от шум.
            Също така е добре да се отбележи, че CTCSS, DCS кодове, мощност и wide/narrow band за даден канал могат да се променят дори след като вече е запаметен и промяната се запаметява, не е само докато се изключи радиото.

            edit: сега виждам, че в предното ми мнение съм объркал модела на радиото си, B5 е (с копче за смяна на канали/менюта/настройки вместо диод), не B6
            Последно редактирано от sharkydog; 18-10-13, 12:40.
            нема начин да нема начин
            Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
            LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

            Коментар


            • #7
              От: Baofeng UV-B5/UV-B6

              Първоначално публикуван от sharkydog Преглед на мнение
              ...
              Това за настройките не е съвсем така, поне при мен (B5) няма такъв проблем - всеки екран (A/B) си помни неговите настройки и ги помни докато не ги промениш отделно за VFO и channe...
              Taka или не така.. аз си я взех от Интернет. До сега подобно животно не бях пипал (освен на тате полицейската, преди 20 години- една тхла), но го третирах с респект. Не съм ползвал още РТТ бутона, да не си имам проблеми с таксиджиите или КРС .
              ...
              Обратно на темата... и аз се бях питал да вкарам настройките за един рипитър... пипах, мазах... и съм вкарал настройката за Frequency Mode, а не за определен канал... И к'во - няма никой в ефира... аз съм вкарал едно отместване на "-" , един DCS ... че и онова аналоговото... и сканирам... няма.. сканирам - няма... сканирам... НЕМА! .
              Тъкмо бях се засилил да пиша гневен мейл на китаеца и ... О! Чудо- Има. Върнах всичко по стандартните настройки и такситата дойдоха... на радиото .
              Другата ми грешка беше с активиране на опцията за "подобряване" на звука... на работа съм и не си спомням.. май се казваше СОМР. ... Чувам нещо ама едвам едвам... Викам... пак изгорих нещо... аха да пиша "гневния мейл" и пак реших да мина по настройките. На Off си се чува идеално.
              Споделете на кои, какви честоти (освен PMR) Сте или си говорите? Аз мисля да я ползвам в планината, реката, полето... не ща да преча на никой.
              ... На 26ти съм на изпит. То като Шофьорски курс... няк'ва теория.. ник'ва практика.. не искам да създавам проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                Привет
                Бихте ли споделили къде точно се намира магазина в Илиянци.
                Благодаря Предварително.
                Успех и много Усмивки.

                Коментар


                • #9
                  От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                  Първоначално публикуван от Toli69 Преглед на мнение
                  Привет
                  Бихте ли споделили къде точно се намира магазина в Илиянци.
                  Благодаря Предварително.
                  Успех и много Усмивки.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...93#post2086993
                  "От северната страна на втория или третия склад вдясно като влезеш от централния вход. Ако влезеш през входа на северния паркинг е по-удобно. Магазинчето е за електронни джаджи всякакви и на вратата пише "само на едро".
                  Изнамерих и номера на магазинчето - 3671."Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ilienci2.jpg
Прегледи:1
Размер:250.5 КБ
ID:5540141
                  Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                    Благодаря за координатите.
                    Днес бях при китайката взех B5 за 70 лева с малко пазарлък.
                    Иначе има и B6 и 5R , B5 ми се видя по функционална с джога за каналите.
                    Това е софта драйвер и схемичка за кабела.
                    от китаиката кабел usb-uart cp2101 за 6лв. всичко работи безгрижно.
                    Успех и много усмивки
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                      И аз да не изостана от мъжагите! Купих го Баофенг-а,UV5R,работи отлично.Имам по принцип портативно, но си викам 'Що па не земем още едно да си играем"..:

                      Коментар


                      • #12
                        От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                        Честито
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #13

                          Коментар


                          • #14
                            От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                            Здравейте!
                            Имам следния проблем с UV B5 ротационния селектор прескача само на две честоти радиа или каквото и да е било настроено преди това.Например като го въртя само на дясно вместо да сменя каналите 1 2 3 4 5 и тн той върти 1 2 1 2 .Дали съм включил нещо или се е повредил ?Иначе със стрелкичките от клавиатурата си работя нормално и сменям каналите.
                            Последно редактирано от BIG BFG; 12-07-14, 09:10.
                            Aprilia Pegaso 650 1996г.

                            Коментар


                            • #15

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X