Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-B5/UV-B6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Baofeng UV-B5/UV-B6

    Изглежда като проблем с ротационния енкодер... Какво става като си в Menu? Пак ли изрежда 1 и 2?
    Между другото, моето беше спряло да издава звук през високоговорителя, само на слушалки бачкаше. Извадих батерията и го държах около час, после бачкаше. Нищо не пречи да го оставиш разглобен, докато не си вкъщи.
    Ако пак не бачка, имаш 2 опции- внушаваш си че имаш UV-B6 и ти е изгорял светодиода или грабваш отвертките и отваряш платка по платка. ... или си търсиш правата на потребител (стига да е в гаранция де).

    Коментар


    • #17
      От: Baofeng UV-B5/UV-B6

      В меню си работи нормално.Ще пробвам и с махната батерия но не мисля че ще стане.Открих че не съм единствения случай.

      Baofeng UV-B5 Broken channel knob.
      I been using my b5 for a month now and I've loved it. Today randomly the channel knob doesn't work it will switch from channel 1 and then back to 2 as many times as I turn it. Oddly enough it only switches two channels. This is the same when I go to 3 or another. I noticed it when I was listening to fm radio I would turn from 103.9 to freq channel all it does when I turn it is got to 104.0 then back to 103.9 it only goes back and forth. If I spin it really fast it may change the channel again. It's just stuck alternating. I think it's something internally. I reset it and it didn't work. I'm not really bothered about it because the keypad is faster. And It's what I would expect from a Chinese handheld but it was worth the 35 dollars I payed for it. I would just like to make this issue known.

      Засега съм на варианта внушаваш си че имаш UV-B6 и ти е изгорял светодиода
      Иначе съм много доволен от станцийката миналата неделя от Сапарева баня си слушах R1 с идеално качество че даже и го задействах със стоковата антенка колкото да чуя опашката че нямам право да се обаждам там.Нали все отлагам ходенето на изпит.
      Последно редактирано от BIG BFG; 20-07-14, 19:06.
      Aprilia Pegaso 650 1996г.

      Коментар


      • #18
        От: Baofeng UV-B5/UV-B6

        Да ви кажа честно... имам 2 такива, но обмислям да си взема още 1-2. Новите ще са за Heavy Duty задачи- BF 888S или BF UV-6.
        В повечето случай, като излизаме в планина или гора, никой си няма идея от това как се работи с "рация", а дисплея само ги обърква повече. Затова мисля да си взема евтинджоса BF 888S, да не ми е жал. Освен това, от носене по джобове им се изтъркват копчетата.
        За ходене по еърсофт и други групови занятия, където ще се "работи" на определени честоти, ще ползвам UV-6. Нищо не пречи да и вкарам всички (повечето) БГ репитри в паметта, а да си ползвам ПМР на първия слот от 14 честоти.
        UV-В6 -цата ще я направя на APRS тракер (жалко че няма по-голяма батерия като опция).Дисплея не ми е нужен, но за всеки случай.
        UV-В6 може да се ползва и като резерва на UV-6 , в случай че трябва да се сканира за точно определена честота.

        Като предпрочитам сега, излиза че нямам нужда от UV 888S. Евтина е но работи само над 400мхц и няма може да се ползва за проследяване (144.800 МХц), а и волтажа е по-нисък 3.7 а не 7.4в.

        Коментар


        • #19
          От: Baofeng UV-B5/UV-B6

          Здравейте, колеги.Скоро се здобих с baofeng uv-b5, моля ако има колеги от София с такива или подобни станций да ми пишат на лично защото имам въпроси относно работата със станцията.

          Поздрави,
          Максим

          Коментар


          • #20
            От: Baofeng UV-B5/UV-B6

            Здравейте Колеги,

            Може би е малко стара темата , но не знам в коя тема мога да попитам за аксесори за този модел UVB5-та.
            - по добра антена - струва ли си или .....?
            - зарядно за кола
            - допълнителна батерия и подобни дребни но полезни нещица

            предполагам че има място в София за по разумни цени за тези дреболиики

            ако все ощесе чете тази тема, подсказвайте, ако не в коя тема да гледам .

            Благодаря предварително - 73

            Коментар


            • #21
              От: Baofeng UV-B5/UV-B6

              При китайката на Илиянци би могло да има. Влизаш през паркинга откъм бул."Рожен" и гледаш вляво - от първите магазини е. Не се сещам за друго място.
              LZ1OAL

              Коментар


              • #22
                От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                Здравейте имам станция бауфенг ув-5р и имам проблем с предавателя приема на различните честоти от много далеч но предава на около 100 тина метра .Превключването на ватовете го знам как става ама не е от него !!! дали е за ремонт или може нещо от настройките да е ?????

                Коментар


                • #23
                  От: Baofeng UV-B5/UV-B6

                  Пробва ли го с друга антена ? Сега ли се появи този проблем или така си дойде от китай.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X