Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направих си лодката дизелова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направих си лодката дизелова

    Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
    с малки подобрения на мощноста лодката се движи с 65-70 км. срещу течението на Дунав с 2- ма човека разхода се сещате 20- 30 л за 4 часа почти непрекъснато каране.
    Значи ли, че гори 10 на час? Ти трябва да прецениш къде можеш да имаш грешка в измерванията и да я коригираш. Ако си под 10 звучи добре. Не претоварваш двигателя - ползваш 40 - 50 к.с. и лодката върви може би достатъчно.
    Почти задължително е да сложиш термометър веднага след турбината в ауспуха.

    Коментар


    • #17
      От: Направих си лодката дизелова

      Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
      Ами по нормлните ик. причини това имах това сложих

      Така и си помислих и аз ,инък си спестяваше всичките тези гимнастики и накрая цената е 1:1 .Ако така си върви добре ,по добре не си закачай моторчето ,имам една приказка ,,Колкото повече бъркаш ла....ната ,повече миришат "
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Направих си лодката дизелова

        Нямаше ме и затова ще се опитам да отговоря на всички Ви. пъво; имам МАП сензор(датчик за налягането) до 3 бара ще го монтирам тези дни, монтирал съм и клапан N75 (това е прословутия клапан за регулиране на налягането на турбото с променлива геом.) , с баланса на маховика към вала съм се убедил че е само на теория,За регистрация не виждам какъв е проблема по принцип лодката си е регистрирана.Относно разхода не мога за сега да дам категорични данни просто казвам какво съм сипал в резервоара колко съм и колко съм карал тои е към 140-150 л сигурно и не зная колко е останало в него но си мисля че при натоварване на двигатела над средни обороти (3000-3200) не вярвам да харчи по малко 10-12 л .Накрая цената на гимнастиката е -така наречения МЕРАК

        Коментар


        • #19
          От: Направих си лодката дизелова

          На 110кс тди дюзите са 206ци и малко трудно се намират вече защото всеки фен с 90кс тди търси точно такива За управлението на ЕКУ-то на сегашния сетъп ти трябва къстъм ремап с настройки според двигателя ти. Ако беше всичко това оставено в купето на голфа щеше да е лесно да го закараш да ти го мапнат. Супер е и това че ще го правиш със чарджкулер(интеркулер с водно охлаждане). Добра идея е освен МАП сензора да си сложиш един бууст метър да следиш за налягането на турбото защото не си споделил как ще изкараш живи данни от МАП сензора. Ако се чудиш към кого да се обърнеш да ти направи компа с горивни карти за този сетъп ми пиши на ЛС. Малко е кофти да се прави на двигател без да се тества но този сетъп е най-разпространения за 110ките и е нещо обикновенно. В Русе има добър мапер и ако си от него край може да говориш с него за мапване на екуто в лодката.

          Коментар


          • #20
            От: Направих си лодката дизелова

            Тези дни ще сложа ел .инсталацията от 110, днес монтирах МАП сензора и смених ел. блока на ГНП -то за цялата букса (за да не режа старата инсталация защото са с малката букса) ,ще монтирам и турбото с променливата геом. и клапана N75 , и ще пробвам с компа. които имам както споменах той има някакъв чип вътре но е незнаен какъв е. след което ще търся помощ. забравих да спомена сложил съм и манометър за да имам представа какво става след турбината

            Коментар


            • #21
              От: Направих си лодката дизелова

              Меренето на температурата на изпусканите газове е да си запазиш турбината и двигателя. Манометърът е за тунинг-маниаци, но той не те спасява от прегряване. А в лодката даването на газ е сериозно, затова е добре да следиш разхода и да се ограничиш по него. Може да следиш и моментната консумация на гориво, но температурата си е най-ясния показател и затова и се ползва.

              Коментар


              • #22
                От: Направих си лодката дизелова

                Манометъра не те спасява от прегряване, но като си следиш налягането и ако турбото пренадуе може да си спасиш двигателя.

                Коментар


                • #23
                  От: Направих си лодката дизелова

                  Да го спасиш от прегряване на горивна камера, клапани или търбинно колело? Как ще определиш кога е пренадуло, без да мериш температура на поне един от тези елементи? Или ще е с проба-грешка (газ-пръсна се, май прекалих)?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направих си лодката дизелова

                    Пример с кола на приятел. 1.9TDI ASV с хибрид 1752 и 216ки дюзи турбото надува на макс 1,6 бара. Ще разбере, че е пренадуло когато манометъра покаже например над 2 бара. Тогава спира да дава газ.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направих си лодката дизелова

                      Поздравления колега , имам двама приятели с такива лодки бензинопийци и в тая криза обмислят продажба , обгазяване или твоя пример , би ли онагледил мероприятието с няколко снимки ако ти се занимава ?
                      GL420, G500

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направих си лодката дизелова

                        На газ е по икономично, но газ в лодки е малко опасно ,вече е обсъждано многократно в този форум . Ако имам време утре ще направя някоя снимка ,пък дано се види нещо А каква трябва да е температурата на изгор. газове

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направих си лодката дизелова

                          Лодкаря е прав за температурата на газовете. В лодка натоварването може да е на макс по-дълго време, а и в случая с чипването пък хептен над предвиденото. И това което първо ще сдаде багажа от прегряване е турбото. Това дори при добро охлаждане на самия мотор.
                          А за пренадуването е малко по-иначе... С чипа, турбината пак ще надува малко повече от оригинала, но тя до определени стойности "държи", стига да не е в комбинация с прегряване, което пък е от продължително натоварване на макс. Оригинално си има защита от пренадуване, като налягането се задържи за определено време(около 5-6сек, по спомен), над определена стойност, компа ограничава подаването на гориво и съответно няма мощност. При "чипването" тези стойности се коригират какви да бъдат, а манометъра е необходим когато защитата от пренадуване се премахне(но това е за екстремисти). Най-често манометъра е за красота, "да мърда нещо там", и да се контролира като цяло работата на турбината, полезен е и при турбини с голям лаг.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направих си лодката дизелова

                            Вчера пробвах лодката за по дълго време,,,,мощноста и е просто ненормална .Върви със 70 км/ч със газ до средата на акселератора, със още рязко подаване на газ ме лепи за седалката като лека кола пак казвам това е от 70км/ч на горе . но не смея да и подавам повече защото няма шанс този двигател да издържи това натоварване.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0160.JPG
Прегледи:1
Размер:394.9 КБ
ID:5491193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0161.JPG
Прегледи:1
Размер:402.2 КБ
ID:5491194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0162.JPG
Прегледи:1
Размер:389.7 КБ
ID:5491195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0163.JPG
Прегледи:1
Размер:401.7 КБ
ID:5491196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0164.JPG
Прегледи:1
Размер:402.0 КБ
ID:5491197

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направих си лодката дизелова

                              Първоначално публикуван от charki91 Преглед на мнение
                              но газ в лодки е малко опасно
                              Това защо?

                              Иначе много ме кефи как се е получил двигателя, а и освен това щом ти харесва-просто супер.
                              Браво за мерака и майсторлъка!
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Направих си лодката дизелова

                                Ще издържи двигателя колега. Тия TDI са кучета.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X