Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мисии на Българската армия по света

    Е нашия преход (на авангарда) си беше пълна скука. Общо към 8-10 машини да бяхме най-много. Благодаря на късмета си, че не бях шофьор само - щото се возехме в две автобусчета - климатик, музичка, ала бала . Пък ония в Зиловете и уазите (па и тия в хамърите)... мани, мъка.
    Особенно са ми се запечатали няколко неща:
    -едно осеяно с изгорели коли пространство до магистрала Тампа (в началото си мислех, че това е прословутият "The road of death", ама съм грешал);

    -първата нощ в Ирак:
    Базата в бившето летище Талил.
    Огромен паркинг задръстен от всякакви камиони с товари.
    За първи път видях що е то феш-феш (прах като пудра до коляното).
    Изтърбушен от ракета Саддамов бункер (всъщност, сега като разглеждам мястото трябва да е било хангар за самолет).
    Опашка пред столовата, някакъв тип пред мен облечен точно като агент на ЦРУ от филмите - с Адвенчър панталонки, риза и черна лека бронежилетка (100% англичанин, според акцента) обяснява на някакъв друг, как бил ръчкал някого с ножка в корема...
    О боже мой - в столовата има всякакво ядене (след глада в Кувейт ми се видя все едно се отвориха райските врати), че и не придирят колко ще си вземеш.
    Кратък разговор за съзвездията преди лягане с доктор Пукалски.
    Покатервам се на едно АГС (малка цистерна пълна с бензин) да се опитам да заспя. До нашата редица са конвой американски военни камиони, от този до мен се носи тихо някаква redneck мелодия на банджо. Идилия .

    -следващото е пристигането в Карбала дето вече съм го описал, ама пропуснах един момент: докато натоварен с огромна раница, друга по-малка, каска, жилетка и хАвтомат крача към входа на сградата... да взема да не видя едно въженце на камуфлажна мрежа... Па като се спъна, па като заора в оня ми ти прашоляк... Българският тиквеник дето беше с мене (ут ВрацЯ ) не може да си поеме вече въздух от хилене, един американец и той така, а аз се опитвам да мятам крайници, ама ако сте виждали костенурка по гръб... е те това е картината.

    П.П.: Забравих: на около 100-200 км. преди Карбала едната уазка изкриви шайбата на ремъка за водната помпа и алтернатора, та .... теглич - за охраняващия хамър и "Айдее, иде армията непобедима" - така влезнахме в Свещенна Карбала.
    Последно редактирано от BulAf; 30-01-14, 00:21.

    Коментар


    • От: Мисии на Българската армия по света

      Ьп на темата с нахалния въпрос - какво ви липсваше там като персонално оборудване или какво би било полезно да има ммммм айде да не е всеки един по всеки втори?Орьжие,оптики,уреди за нощно.......е такива неща.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Мисии на Българската армия по света

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение


        ААААА много познато местенце хахаха каква природа какъв мирис само беше!!!Имах честа да се полюбувам няколко пъти на този "воден басейн" хаха!!Спомени спомени
        Христо Георгиев-0889022988
        Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

        Коментар


        • От: Мисии на Българската армия по света

          Аз понеже бях на времето пряко замесен в производството на нашите БМП 23 в БЕТА да попитам как се държат тия машини в реални бойни условия ? Едно е да го изпъвам на полигона съвсем друго е в реална война в пустинята . За времето си бяха много добри машини ама едни 25 - 30 години от как са произведени без модернизация си е доста време . До колко са адекватни като броня ; маневреност и въоръжение към днешна дата ? Съпоставими ли са с други машини от този клас на въоръжение в другите армии на НАТО ? На времето имаше няколко проекта за модернизация ама умряха заедно с БЕТА.
          Последно редактирано от sek.1; 15-08-16, 22:31.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Мисии на Българската армия по света

            Често даваха фира блоковете за управление на куполата. Явно не бяха изчислени да работят при такива високи температури. А относно "Shit lake"-а, последния път, когато бях в KAF през 2014 г., го изчистиха до такава степен, че все едно никога не го имало. И църквата изчезна. Румънците си я демонтираха и лека-полека я транспортираха с техните си самолети в Румъния.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: Мисии на Българската армия по света

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Често даваха фира блоковете за управление на куполата. Явно не бяха изчислени да работят при такива високи температури..
              Най вероятно защото тука беше приет за нормален работен температурния импеданс - 30 + 40 а там си е било доста по топло . Принципно цялата техника дошла на въоръжение до 1990 година е проектирана за нашия климатичен пояс и Европа като място на евентуални бойни действия . Към пустинята никой нямаше сериозен апетит .
              Последно редактирано от sek.1; 15-08-16, 21:10.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Мисии на Българската армия по света

                Жалко за църквата,всеки път когато влезна се възхищавах на румънците точно заради тази Православна църква!А за "Shit lake"-а така си го бях свикнал че когато стоях за повече време в "Линзи" на чист въздух ми липсваше ХАХАХА
                Христо Георгиев-0889022988
                Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                Коментар


                • От: Мисии на Българската армия по света

                  Ето няколко снимки от църквата:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0298.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5723287

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0301.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5723288
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • От: Мисии на Българската армия по света

                    Снимка и от вътре на ЦъркватаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:121.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5723289
                    Христо Георгиев-0889022988
                    Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                    Коментар


                    • От: Мисии на Българската армия по света

                      Ти да не си от Смолян?
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Мисии на Българската армия по света

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Ти да не си от Смолян?
                        А ти нали не си снайперист.
                        Не видиш ли профила.

                        Коментар


                        • От: Мисии на Българската армия по света

                          Момчета - със всичкото уважение, на което съм способен - на вас там, наистина ли ви ви е била реална потребност, точно тази. От черква!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Мисии на Българската армия по света

                            Не, разбира се. Но на колегите румънци им трябваше често.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Мисии на Българската армия по света

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Не, разбира се.
                              Кокал (Митак/адаш), точно лично в теб - никога не съм се и съмнявал! Като така - теб не те и питам...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Мисии на Българската армия по света

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Кокал (Митак/адаш), точно лично в теб - никога не съм се и съмнявал! Като така - теб не те и питам...
                                Във времето когато българската армия е пердашила всичко наред църквата като институцията и военните свещеници са присъствали на практика във всяка войнска част . После ги замениха ЗКПЧтата . И сега поне не пречи който вярва да има къде да отиде . Единя от дядовците ми ветеран танкист от втората световна иначе заклет комунист до последния си ден вярваше че оня горе го е спасил на няколко пъти през войната . Редовно ходеше на църква за което си е имал доста ядове с партията през годините .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X