Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисии на Българската армия по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мисии на Българската армия по света

    Много благодаря!!! Страшно интересно е! Заглавието на темата е за българските мисии, но според мен ще е още по интересно ако и Сибирски сподели своя опит, защото там е било...
    Лопата - друг солдата!!!

    Коментар


    • #32
      От: Мисии на Българската армия по света

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ... Лошото е че е бензинов с два резервоара по 150 литра от двете страни . В тая жега бензина е страшно летлив резервоарите заводски не са бронирани и един бронебойно запалителен го превръща във факла за секунди . ...
      Това никой не го е и броял за фактор, защото в тази посока всичко си е до късмет.
      Реалният проблем беше чисто технически - мембраната на бензиновата помпа, вследствие на високата температура на бензина се превръщаше на ъъъ... "дъвка". От там помпата престава да подава гориво и ЗиЛя спира. Оправя се с мокър парцал увит около нея, за чието намокряне отива хладката вода от хладилната чанта на екипажа (за него остава врялата от кабината, ако изобщо може да я опита). Абе... идилия .

      Коментар


      • #33
        ....
        Последно редактирано от dimkaraganchev; 15-05-22, 23:43.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #34
          От: Мисии на Българската армия по света

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Така си беше. Спирахме често, заради дефектирали машини. Накрая нямаше ЗИЛ, без ремарке, който да не дърпаше друг ЗИЛ.
          Личното ми мнение за руската военна техника е високо и това е въпреки всеобщото мнение че била проблемна . Това което съм учил е да я подържам и в мирно и във военно време . Твърдя че правилно ремонтирана няма причина да не издържи . И въпреки че излиза изправна ако попадне в човек който няма понятие как да я използва ще се окаже ненужна и разбита вещ.

          На мен ми е любопитно колко км е бил прехода за колко време е пропътуван и с каква скорост сте се движили . Важна е и дистанцията между автомобилите .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #35
            От: Мисии на Българската армия по света

            Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
            Това никой не го е и броял за фактор, защото в тази посока всичко си е до късмет.
            Реалният проблем беше чисто технически - мембраната на бензиновата помпа, вследствие на високата температура на бензина се превръщаше на ъъъ... "дъвка". От там помпата престава да подава гориво и ЗиЛя спира. Оправя се с мокър парцал увит около нея, за чието намокряне отива хладката вода от хладилната чанта на екипажа (за него остава врялата от кабината, ако изобщо може да я опита). Абе... идилия .
            Това е стар номер правят го почти всички руски бензинови помпи с изключение на ладовите . На времето на москвича първата работа ми беше да сменя помпата с ладова . Друг редовен номер който правят зиловете са смукателните клапанчета на компресора . От жегата и маслото залепват и в един момент палиш но компресора не вдига въздух . С едно ключе 13 сваляш двете болтчета на лулата и с една тел бъркаш да натиснеш клапанчетата да се отлепят и си готов . Тоя номер може да ти го направи днес и 10 пъти .
            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Така си беше. Спирахме често, заради дефектирали машини. Накрая нямаше ЗИЛ, без ремарке, който да не дърпаше друг ЗИЛ.
            То и тука навремето беше долу горе така ама страдахме най вече от джуганите и молотовките ЗиЛ 131 и Урал много рядко даваха някакъв дефект .
            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Личното ми мнение за руската военна техника е високо и това е въпреки всеобщото мнение че била проблемна . Това което съм учил е да я подържам и в мирно и във военно време . Твърдя че правилно ремонтирана няма причина да не издържи . И въпреки че излиза изправна ако попадне в човек който няма понятие как да я използва ще се окаже ненужна и разбита вещ.

            На мен ми е любопитно колко км е бил прехода за колко време е пропътуван и с каква скорост сте се движили . Важна е и дистанцията между автомобилите .
            Техниката не е лоша просто не е проектирана за този климатичен пояс . На мене ми е интересно как са се държали нашите БМП 23 . Все пак имах някакво отношение към завода производител .
            Последно редактирано от sek.1; 26-05-13, 11:44.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              ....
              Последно редактирано от dimkaraganchev; 15-05-22, 23:43.
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #37
                От: Мисии на Българската армия по света

                Нито един от тези стари руски камиони не е бил предназначен за работа в този климат, плюс не вярвам тези пресловутите ЗИЛ-ове да са били чисто нови, току що от завода.

                Коментар


                • #38
                  От: Мисии на Българската армия по света

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  .............Техниката не е лоша просто не е проектирана за този климатичен пояс ....................... .
                  Може малко да се поспори по този въпрос , но ще се направя на непрочел .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мисии на Българската армия по света

                    Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                    Нищо лошо не казвам за руската техника. Просто беше на годинки и заредена с български бензин. Когато по-късно заредихме ЗИЛ-овете с американски бензин, просто литнаха. Бяхме се заредили с доста платна и други резервни части по работилниците, но доста бързо ни се изчерпа запаса, а останалите бяха в контейнерите, които пътуваха по друга линия.
                    Преходът през пустинята беше около 600 км (не помня точно), като го минахме за 2 дни. Дистанцията между машините беше около стотина метра една от друга. Колоната си беше доста дълга - около 130 машини.
                    А за скороста нищо не написа .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #40
                      ....
                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:India217.jpg Прегледи:1 Размер:154.7 КБ ID:5485840
                      Последно редактирано от dimkaraganchev; 15-05-22, 23:43.
                      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                      Коментар


                      • #41
                        ....
                        Последно редактирано от dimkaraganchev; 15-05-22, 23:44.
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мисии на Българската армия по света

                          Имам няколко въпроса, първият е кой организирал прикритиетое на маршрута, и вторият - кой организирал инженерното разузнаване, и имало ли изобщо нещо такова при движението на тази първа колона?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мисии на Българската армия по света

                            Колега Караганчев, не е от особено значение за темата, но така и така си споменал за проблемите със зиловете и другата техника, което също е интересен аспект, ако можеш да споменеш как се представиха кразовете, които виждам на някои от снимките.


                            И имаш ли нещо против снимките с кразовете да ги кача и в темата за КрАЗ?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мисии на Българската армия по света

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Колега Караганчев, не е от особено значение за темата, но така и така си споменал за проблемите със зиловете и другата техника, което също е интересен аспект, ако можеш да споменеш как се представиха кразовете, които виждам на някои от снимките.


                              И имаш ли нещо против снимките с кразовете да ги кача и в темата за КрАЗ?
                              Кразовете работят 30 години в пустинята преди нашия контингент да се озове там . Работилите в Булгаргеомин ; Софпроект и другите организации много добре знаят какъв зор са давали на тия машини .
                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Може малко да се поспори по този въпрос , но ще се направя на непрочел .
                              Всяка сериозна фирма се съобразява с климатичните условия . На времето моя мерцедес 1632 беше правен за работа на тоя континент . Разлика на пръв поглед нямаше само радиатора беше по голям и събираше 12 литра антифриз повече от стандартните за Европа . Беше с маслен радиатор вместо топлообменник картера събираше 5 литра масло повече . Въздушния филтър беше поне два пъти по голям . Предните ресори бяха по дълги с около 30 сантиметра за да понася по лесно разбити пътища а задните бяха усилени . Охладителя на климатика беше голям и изнесен на покрива на кабината . Все разлики които разбрах че ги има като влязох за обслужване в гаража на СО МАТ "Хаджи Димитър" .
                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              Пак казвам, техниката си беше добра. Това, че не беше подготвена за такъв марш, както трябва, е друг въпрос. Все пак изкара 3 години в пясъците.

                              [ATTACH=CONFIG]587527[/ATTACH]
                              И паркинг за посетители ли сте имали ?
                              Последно редактирано от sek.1; 26-05-13, 14:18.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мисии на Българската армия по света

                                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                                Хм, какво да кажа. В началото американците искаха да се движим с около 60 мили/час. Едва успях да ги навия за 60 км/час. В последствие пъплихме с около 30-40 км/ч. Все пак, в колоната имахме доста разнородни машини и натоварени яко с багаж.
                                Не претендирам че съм спец по условията на управления на Мпс в пустиня ама според мен движението с ниска скорост и несъобразяването на коя предавка да се управлява е някаква част от проблема . Ако се кара с по-висока скорост обдухването на радиатора ще бъде спомагано от насрещният въздух .Ако се кара с ниска скорост и на висока предавка ниската скорост на въртенето на перката на радиатора и водната помпа ще са предпоставка за допълнителното загряване . Не съм бил там и не мога да твърдя и това .Това са само моите предположения . Относно това че не били произведени за тази част на света смятам че може да се каже че ще има проблем при продължителна експлоатация и евентуално това че липсват климатици .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X