Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

    Здравейте, колеги - тъй като вече съм се ориентирал в марката и модела на джипа и има конкретен екземпляр, на който може би ще се спра - искам да задам следния въпрос - какво се случва в случай на закъсване на Disco automatic на път. Може ли де придвижва с теглене или платформата е задължителна?
    Предварително ви благодаря!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-13, 06:57.

  • #2
    От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

    Да , може - раздатката на Неутрал и дърпаш смело.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

      Благодарско, колега!

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-13, 06:57.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

        Колеги , да попитам и аз един въпрос. Като колегата и аз ситърся Диско 1 . твърдо съм се спрял на ЛР. Но понякога чувам доста негативи замарката или поне за някои модели.
        Вчера бях в една автокъща в Бургас. Търсихме малък джип заграда за един приятел. Видяхме ,че ЛР фрийлендър да на добра цена годината съшобиваше 2000-2001 . В автокъщата имаше един такъв и когато попитахме продавачаза инфо за джипката, той почна всячески да я оплюва. Започна да обяснява как,както на всички ЛР така и на фрийлендър раздатките само се чупели , проблеми сдиф. И т.н. Имах чувството ,че колата е оставена там с цел да НЕ се продаде . Продавачът започнаяростно да защитава и да хвали Сузуки Витара , Сузуки Джими , и разни други .Само бензинки. Моля , ви някойкомпетентен да каж нещо относно чупенето на ЛР , аз така или иначе съм си решил ,че Диско 1 щеси взема , но все пак. Малко кураж
        Не вярвам да са чак толкова проблемни ЛР като цяло , илиДиско 1 , нали J

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

          Не, не са.
          Просто намери някой от Бургас с Диско, да те повози, да ти обясни това-онова.
          Качил ли си се веднъж в такова, няма да искаш да слезеш
          На Фрий-то, така или иначе не му се носи слава на добра "джпка".
          Гледай да е дизел или, ако е бензин да е V8 иначе смисъл, аз поне не виждам.
          Поздрави и успех.
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

            Благодаря за окуражаващата информация (извинявам се за синтаксиса и правописа на по-горният мой коментар но го писах от кофти комп)

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

              Остави ги така да разнасят мълвата за чупещият се ЛР - това сваля цените
              Диско 1 е добър избор - но трябва някой колега да си поговори с теб за колата и да ти обясни какво се гледа преди покупката.
              Щот Диското като го фанат разни "собственици" и 3-4 години го скъсват от каране в гората без дори да сменят чорбите...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                Колеги, в крайна сметка това Диско не ми хареса - продължавам напред с търсенето - въпросът ми е - има ли съществена разлика в цената на поддръжката на Диско 1 и Range Rover Classic? Питам защото и двата джипа ми допадат.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-05-13, 16:08.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                  На практика са идентични, като ходова част и трансмисия са почти 100% еднакви, разликата е, че на Класика слагат и раздатка Борг Уорнър, а на Диското само LT230. Коя е по-добра е дълга тема. Има и малка разлика в мостовете, но това едва ли те интересува. Основната разлика идва от двигателя - на Диското слагат английския дизел (200/300 tdi), двигател с много добра репутация. На Класика слагат италиански дизел (VM), който е проблемен за поддръжка, особено на 300 000 км. Има и Класици с английския мотор, но са рядкост. И на двата модела слагат V8 бензин, на Диското и 2.0 бензин. Принципно по-лесно ще намериш читаво Диско отколкото читав Класик.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                    На мен джипът ми е нужен не за офроуд, а за комфортно пътуване с багаж. Занимавам се с водолазно обучение и Ауди-то вече ми е тесничко. Джипът ще го карам основно извънградско у нас и в чужбина. Ориентирал съм се към Диско 1 с ровърски двигател дизел. Другата опция беше Рейндж класик с 2.4 или 2.5, но колега ти си прав, че читав рейндж си е доста трудна задача. А тези, които са читави, са вече на цена, на която с малко доплащане мога да взема Диско в добро състояние и поне 4-5 години по-ново.

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    ...ЦЪК

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                      Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                      Не, не са.
                      Просто намери някой от Бургас с Диско, да те повози, да ти обясни това-онова.
                      Качил ли си се веднъж в такова, няма да искаш да слезеш
                      На Фрий-то, така или иначе не му се носи слава на добра "джпка".
                      Гледай да е дизел или, ако е бензин да е V8 иначе смисъл, аз поне не виждам.
                      Поздрави и успех.
                      Има турбини за тая работа и нещата взимат друг обрат с двулитровия Май и на разход е по-добре,газовият инжекцион е по-евтин,та не знам за смисъла.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                        Може ли малко подробности за турбината на двулитровия?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                          Всеки мотор се турбинира срещу съответната сума Има същия мотор на Rover 620ti,от който могат да се вземат може би някои неща,но трябва да се провери.Няма невъзможни неща...
                          Мисля че до едни 200 к.с. и 300 nm в ниските, може да се докара сравнително безопасно,ама за тая работа си има хора.
                          M.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            Да , може - раздатката на Неутрал и дърпаш смело.
                            Колега не че искам да се правя на остроумен ама ми е интересно какво ще катери налягане на маслото в кутията ако се дърпа на бускир???
                            Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                            Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                            "Кучетата лаят-кервана си върви"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Discovery 1 2.5TD automatic

                              Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
                              Колега не че искам да се правя на остроумен ама ми е интересно какво ще катери налягане на маслото в кутията ако се дърпа на бускир???
                              Колега, сложи раздатката на "неутрал" и се пробвай да тръгнеш.
                              А, автоматичната скоростна кутия (моят е 300tdi с автомат) дори и да е изгаснал джипа, като мръднеш лоста на "N" и става като лагерна количка!
                              Варианти много!
                              Р.П.(RFF) 0898677590
                              Пътна помощ
                              ДЕНОНОЩНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X