Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda cr v гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda cr v гуми

    Здравейте на всички.От 20-тина дни се радвам на горепосочения автомобил 1-ва генерация,доста запазен и мисля и се надявам на реални 118к км.Моля въпреки изписаното по темата някой ако може да ми отговори дали разлика от 10мм в износването на предни-задни гуми е фатална.Благодаря Ви.
    П.С.Предни 210мм обиколка,задни-209.Автомобила е с оригинален размер гуми.

  • #2
    От: Honda cr v гуми

    Колега, какви са тези гуми с обиколка 210 мм? Те по-малки от педя Сигурно става въпрос за инчове, не за мм. Отговора на въпроса ти е, че няма как при еднакъв размер гуми, износването каквото и да е то да се окаже фатално за 4х4 системата. Друг е въпроса , че 10 мм си е много износване за грайфера и би трябвало от гледна точка на безопасността да си вземеш нови гуми!
    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

    Коментар


    • #3
      От: Honda cr v гуми

      Първоначално публикуван от ckon Преглед на мнение
      Колега, какви са тези гуми с обиколка 210 мм? Те по-малки от педя Сигурно става въпрос за инчове, не за мм. Отговора на въпроса ти е, че няма как при еднакъв размер гуми, износването каквото и да е то да се окаже фатално за 4х4 системата. Друг е въпроса , че 10 мм си е много износване за грайфера и би трябвало от гледна точка на безопасността да си вземеш нови гуми!
      Моля да бъда извинен-става дума за сантиметриИзмерената външна обиколка на гумата.Мисълта ми е,че по-големите (предни)гуми се въртят по-бавно,а по-малките(задни)по-бързо,съответно ако има предаване отзад напред няма ли да се прецака нещо по дифа или друго по трансмисията?Подчертавам,че за пръв път карам автомобил 4x4 и не съм наясно с особеностите.Иначе износването на грайфера е с 2мм разлика(предни-задни)Благодаря за търпението и разбирането.

      Коментар


      • #4
        От: Honda cr v гуми

        Моля да бъда извинен.Става дума за сантиметри.Разликата е във външната обиколка на гумата и тъй като съвсем не съм наясно с 4x4 мисълта ми е,че по-големите гуми се въртят по-бавно,а по-малките-по-бързо и ако има предаване отзад напред няма ли да се прецака дифа или многодисковия съединител.Иначе две мнения няма-нови и еднакви гуми си е най-добре,ама разходите станаха по-вечко.Завчера и ГИ сложих,масла и т.н.-то си е ясно....Благодаря за търпението и разбирането

        Коментар


        • #5
          От: Honda cr v гуми

          НРВ-то на жена ми за последните 5 години, откакто го кара винаги е било с различно изтъркани гуми и никога не е имало проблеми със 4х4 системата. Щом размера е еднакъв карай си и си свиркай.
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • #6
            От: Honda cr v гуми

            Благодаря за отзивчивостта.Изпаднаха ми днес 4 уж еднакви гуми втора ръка.......Струва ли си да се купуват употребяване гуми(като за начало де

            Коментар


            • #7
              От: Honda cr v гуми

              Първоначално публикуван от mitkows Преглед на мнение
              Благодаря за отзивчивостта.Изпаднаха ми днес 4 уж еднакви гуми втора ръка.......Струва ли си да се купуват употребяване гуми(като за начало де
              Ам не си чел из форума бря!При твоята кола няма никакви проблеми,а немърливи стопани.Първия никога не е чел и знаел,че всеки сезон гумите следва да се въртят,предните отзад,задните отпред за да се износва еднакво грайфера.Мърльо с мърльо.От там предните са се износили бая.След това автоджамбаза,за да икономиса ти ги е разменил и отпред си с по стабилни гуми от гледна точка на грайфера.Няма проблем за колата.Проблема ще има ако нещо криеш от нас и гумите не са с еднакви размери 205/70/15.Тогава ще има проблем.За втора ръка-виж им датата на производсво,ако са по"пресни" вземай.Ако са дърти бягай далеч.Карайси с твойте.Успех.
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #8
                От: Honda cr v гуми

                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                Ам не си чел из форума бря!При твоята кола няма никакви проблеми,а немърливи стопани.Първия никога не е чел и знаел,че всеки сезон гумите следва да се въртят,предните отзад,задните отпред за да се износва еднакво грайфера.Мърльо с мърльо.От там предните са се износили бая.След това автоджамбаза,за да икономиса ти ги е разменил и отпред си с по стабилни гуми от гледна точка на грайфера.Няма проблем за колата.Проблема ще има ако нещо криеш от нас и гумите не са с еднакви размери 205/70/15.Тогава ще има проблем.За втора ръка-виж им датата на производсво,ако са по"пресни" вземай.Ако са дърти бягай далеч.Карайси с твойте.Успех.
                Благодаря Pavle,размера е точния-205/70/15.Тъй като четох доста из форумите останах с впечатление,че разлика в обиколката на гумата може да направи проблеми.Напълно възможно е да не съм схванал правилно.Истината е,че като всеки нов стопанин се опитвам да си приведа колата във вид,който е по-вече от"приличен",но и НЕзнанието ми не е малко.Така например набързо смених масло на диф(може би без да е нужно),масло на автоматик(което беше мн.бистро и хубаво на външен вид)и сега влкючва доста по-твърдо.Надявам се да не съм прецакал нещо.ГИ и той глътна парички за масло ДВГ е ясно-абе колицата си дърпа"парици"Не че ще спестя много от 4-те гуми за които споменах,но може да има и по-наложителни разходи.Например антифриз,спирачна течност-не зная кога се сменят.Ако сте наясно и с разхода на газ колко би трябвало да е.....

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X