Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Кашкай направи революция в продажбите. Имаше джипки и преди него, факт.

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Решавам днес да направя тест на дъстър. Тръгвам в града, кара се леко, размерите са относително компактни за СУВ. Понеже на версията 4х4 първа е изключително къса, с малко повече газ се тръгва на втора. Спокойно се кара с 50км/ч на 5-та предавка. Волана на ниски скорости е прекалено лек. Върви добре, има достатъчно мощност.
      Катеря серпентини към Витоша, автомобила позволява и спокойно лазене, а също така и динамично превземане на завоите. Шофирам по предимно лоша настилка, окачването поема дупките и неравностите учудващо добре.

      Стигам до пътя по който съм решил да катеря. Карам предимно в коловози, но ако желая относително лесно излизам и извън тях и се качвам на снега отгоре. Умишлено се бухам в разни преспи, за проба.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_165957.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5806914

      Усещам, че в тия условия двойното предаване в режим auto изпитва известни затруднения да ме държи в пътя. Но съм изненадан колко добре се справя esp-то. Превключвам в режим lock и поведението се подобрява значително. Проходимостта също.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_165927.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5806915

      Само след километър в тези условия, разбрах че автомобила наистина е доста способен в съчетание с просвета от малко над 20см. Нямаше какво повече да пробвам на пътя, беше време да се набутам в снега.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_170451.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:5806916

      На снимките не си личи, но снега е дълбок 25см. Сегашния сняг - отгоре замръзнала коричка, отдолу пухкав, лек сняг, който все пак не е съвсем пърхав.Нали тия дни се редуват цикли на топене и замръзване.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_170234.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5806917

      СУВ-чето се справя блестящо. Няма никакви проблеми, управлява се лесно и сигурно. Всичко това със стандартните летни гуми.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_170228.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5806918

      Решавам да продължа на високото, до мръкване. Ако успея да хвана някъде нагоре залеза.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172359.jpg
Прегледи:1
Размер:195.3 КБ
ID:5806919

      Нагоре коловозите бяха още по-дълбоки, имаше заледени участъци на няколко места сериозни ями. В тези участъци шофирах без да спирам и не съм снимал. Не че ме беше страх - имах готовност за помощ, трилитрова 70-ка с лебедка. Не се наложи.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172427.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5806920

      Стигнах до този приятел и реших, че ще обръщам. Време беше да сляза и да довърша теста с магистралната част.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172338.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5806921

      Успях да щракна няколко кадъра. Съвсем малко от залеза.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172919.jpg
Прегледи:1
Размер:177.6 КБ
ID:5806922 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172320.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5806923 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_171705.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5806924

      Освен че автомобила беше обут със стандартните летни гуми, аз също бях обут като за офиса.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_171757.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5806925

      Е, машината ме закара до горе в този вид - и ме върна обратно без проблеми.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172716.jpg
Прегледи:1
Размер:198.0 КБ
ID:5806926

      Изстрелях няколко куршума по камъните. Казах чао на снежния човек и спуснах на обратно.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_172417.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5806927

      На спускане също всичко беше сигурно и под контрол. Изпробвах и системата за спускане по наклон, която работи нормално. Понеже съм свикнал аз да регулирам скоростта на спускане не използвах системата особено. За сметка на това системата за задържане на автомобила при потегляне по наклон се оказа изключително полезна извън пътя. А и на пътя във всякакви метео условия.

      Вече се беше стъмнило, когато стъпих на магистралата. Направих около двайсетина километра магистрала, които ми бяха достатъчни за да установя, че автомобила е напълно адекватен и при тези условия. Спокойно поддържа 120км/ч при 2500об/мин. Пробвах до 150км/ч, няма проблем да ги поддържа. Курсовата устойчивост е на ниво, като за все пак дългокрак автомобил се държи стабилно. За това в голяма степен допринася волана, който се втвърдява автоматично при висока скорост, но точно толкова, че да пасва на ходовата част на автомобила.

      Останах доволен от представянето. По борд компютър за този следобедно - вечерен тест драйв ми даде разход точно 7/100. Това за стотина километра при описаните условия. Определено автомобила е универсал - съчетава висок автомобил, удобен за градско каране, със семеен, който става и за магистрални преходи. Това при добра, модерна система за двойно предаване, осигуряваща добра проходимост. Тези неща пък са съчетани с нисък разход, приемлива цена за придобиване и относително евтина поддръжка. Всичките неща взети заедно, освен че предлагат един универсален семеен и всекидневен автомобил, също така го представят и като работен такъв, тоест подходящ и за сериозно яздене за работа. Ако нещата са съчетани с издръжливост и непретенциозност, като за второто съм почти сигурен, то картинката изглежда впечатляваща от прагматична гледна точка. Разбира се има си и недостатъци, но те произтичат обобщено от спестените пари при изработка и са твърдо в сферата на комфорта. Все пак положителните качества натежават на везните.

      Аз лично си промених мирогледа в частта относно модерните СУВ-та и смятам, че са наистина възможно най-добра алтернатива, стига цената да е в рамките на разумното. Не случайно това е най-динамично развиващият се и разширяващ се клас на МПС-та.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_173155.jpg
Прегледи:1
Размер:254.6 КБ
ID:5806939
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        33ки ще влязат ли?

        Махаш му тая тръба там,махаш тия красотии под праговете,една гума и си ти.

        Колко струва това?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          33ки ще влязат ли?

          Махаш му тая тръба там,махаш тия красотии под праговете,една гума и си ти.

          Колко струва това?
          Ми не си струва коментра пред Гранд Чирока. Като тотал разход в пари за консувативи и поддръжка на 100К км еднакво , возия нали , остатъчна стойост - пак адекватна . А смяната на четири години не казаха на колко хилади милиметра се прави и къде се кара
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Хубу Дъстър, ама няма Хавтоматик
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Браво за теста! В момента следя всякъква информация за дъстър.Че на последък доста се замислям за покупка на такъв.Не си споменал с какъв мотор е ?
              Гледам в сайта най скъпия модел е 37 000 лв.
              Четох някъде че скоро ще се появи и бензинов 1.6 турбо мотор.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Хубу Дъстър, ама няма Хавтоматик
                Имат.При това робот .
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Имат.При това робот .
                  да, но тези роботизираните нещо не ги признавам /не съм карал, признавам/
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ....
                    СУВ-чето се справя блестящо. Няма никакви проблеми, управлява се лесно и сигурно. Всичко това със стандартните летни гуми.
                    ...
                    Предполагам имаш предвид щатните "всесезонни" ? Щото с летните не е точно както е описано. Всесезонните, първата зима са горе-долу добре, следващата сме на шейната.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      робота е само за 4х2
                      Иначе не е лоша колицата. Моя тест драйв беше доста по-кратък и освен че над 120 вътре е шумно колкото в 20 годишната ми шкода, отзад е много тясна и с малък багажник, ако гледаш на него като на семеен автомобил.
                      Коментарите са ми за предното поколение, в това от теста би трябвало да е чувствително подобрена шумоизолацията.
                      По спомен рено имаха амбиции да правят седем местен дъстър, който ако е с добра цена няма да се замисля хич. Просто този е на платформата на която се прави клио и всички дачии и си е малка кола.
                      Hyundai Galloper 3.0 V6

                      0885 44 60 16

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Твърди се, че ще има... 4x4 автомат...

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          Предполагам имаш предвид щатните "всесезонни" ? Щото с летните не е точно както е описано. Всесезонните, първата зима са горе-долу добре, следващата сме на шейната.

                          Летни, летни са.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Браво за теста! В момента следя всякъква информация за дъстър.Че на последък доста се замислям за покупка на такъв.Не си споменал с какъв мотор е ?
                            Гледам в сайта най скъпия модел е 37 000 лв.
                            Четох някъде че скоро ще се появи и бензинов 1.6 турбо мотор.
                            1.5 дизел. Специално тази с тръбичките и другите джунджурии е около 39.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Ми не си струва коментра пред Гранд Чирока. Като тотал разход в пари за консувативи и поддръжка на 100К км еднакво , возия нали , остатъчна стойост - пак адекватна . А смяната на четири години не казаха на колко хилади милиметра се прави и къде се кара
                              Не те разбирам много какво казваш, но за мен стар гранд чироки за всичко описано и барабар и с газовата уредба, не си струва. Струва си ако не го ползвам за ежедневен автомобил, с който навъртам 30 хиляди на година.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                33ки ще влязат ли?

                                Махаш му тая тръба там,махаш тия красотии под праговете,една гума и си ти.

                                Колко струва това?

                                33-ки за ежедневието не са ми необходими, виж разхода от 7/100 градско ми е много по-прагматичен.
                                Иначе може и да влязат с преправяне, ма не знам как ще ги върти и от къде по-яки полуоски. Иначе руснаците преправят, повдигат и монтират евтин блокаж отзад.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X