Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
    Има много малко причини човек да си купи точно Дъстер. В Англия ...
    И си прав, и не си... От гледната точка на англичанин си прав, но я да видим от БГ гледна точка как стоят нещата:

    1: За офроуд верно не става. Но вие сте извратени като цяло и ако не се ползват 7 лебедки за измъкване го броите за лека разходка Общо взето СУВ моделите са идеални за БГ- сметнати са за ходене до вилата по леко разбити пътища. При нас асфалтовите пътища са по-разбити от предвидените при разработката на модела черни пътища...
    2: За градско хич не е лош вариант- не е много голяма, гори порядъчно... Добър вариант е да го ползва жената- я да ходи на работа, я да води децата на детска градина... Сигурно може да се намери нещо подходящо за в града за 30-35 бона- всичко е добре докато осъзнаеш какво е отношението на шофьорите към малките градски коли. Спокойно можеш да си брадясаш на някое кръстовище ако си с градската въшка...
    3: Не е баш като в Москвич- е, не е и супер удобно, луксозно и т.н. но си е приличен автомобил. Пък и целта на модела не е да бъде луксозен и удобен като Мерцедес и с цената на Дачия...
    4: Не намесвай градският транспорт в схемата- в Англия може да е добре уреден, но в БГ нещата са леееко различни...

    Като цяло точно Дъстър-а е приличен компромис- поне като идея не е лошо замислен... Но за мен поне цената не отговаря- 17000€ е твърде много за предложеното. Не като възможности, а като цяло... Ако ще давам толкова пари искам да има автоматик, ще искам и някоя друга екстра повече- ако топ версията се продава за 14 000€ за мен си заслужава, но в момента ми изглежда скъп за предложеното...

    Коментар


    • #62
      От: Новите SUV-ве

      Моя Дъстър стуваше 36000лв с ДДС с всички "екстри" които предлага модела - 1.5 DCI 110к.с., 4х4, климатик, металик, ESP, радио и т.н.. Като подарък получих стелки, подлакътник, рейки за покрива и... още някакви аксесоари. Колата си е много читава и стабилна и най-вече безпроблемна. Доста е пъргава, много икономична (8-8,5л/100км градско), клиренса е по-голям от този на повечето СУВ-ове в този клас, има си всичко НАЙ-НЕОБХОДИМО. За лукс, комфорт, глезотии и т.н. няма смисъл да се говори.

      Аз също мисля че цената трябва да е малко по-ниска, може би с 10-15% за да е адекватна на това, което предлага. Например Шкода Йети за 4-5000лв отгоре предлага много повече - по-добър салон, по-мощен двигател, по-интелигентно 4х4. Единственото, което ме накара да предпочета Дъстера пред Шкодата е външния вид на баничарка, който не можах да преглътна.

      Иначе на сняг там където Нивата затъва, Дъстъра минава (с мнооого зор, но все пак).

      Коментар


      • #63
        От: Новите SUV-ве

        ... абе не знам, какво си каза думата - ама и аз отскоро съм със SUV - Rav 4, 3-та генерация...
        какво общо взето ми прави впечатление и потвърждава избора ми:
        1. Произведена в Япония
        2. Великолепен мотор - 177 коня са ми достатъчни, и при изпреварване и на магистрала...
        160-180 не са проблем и си седи на 6-та в ниски обороти круиз-контрола си е идеален...
        3. Добро купе - безшумно, удобно, просторно, изключително лесно и удобно падане на седалките в съотн. 2/3 и много отделения под кората в багажника
        4. Стабилна на пътя - с гуми 17-ки, 225 си е повече от ок, не се клати по завоите, още не съм разбрал кога и как се включва 4х4, ама това, не ме и вълнува, чак толкова, честно казано, зимата ще видим... Другите системи за сигурност (VSC+, IADS, TRC) също са налични, без да съм разбрал много още за тях
        5. Нисък разход - досега 7,5 - 8,03!!! еее, кво повече при 50% градско и извънградско и 50% магистрала - като на магистралата, падам под 130 само при ограниченията, ами върви бе... и 160 и 180, дори 200...
        6. Отличен двузонов климатик и повече от прилично оборудване
        7. Добра цена - ниска загуба на стойност
        8. Добро финансиране - 3,90% лихва!

        Засега (-) няма... е, не е автоматик и спира като джип, ама... с това се свиква
        Последно редактирано от ivied; 19-06-14, 12:36.

        Коментар


        • #64
          От: Новите SUV-ве

          Тест на 7 бензинови SUV-a, какво освен висока цена и разход? (над 9-10 л.на 100 км.)
          (жалко, че не е проведен в зимни условия)

          Коментар


          • #65
            От: Новите SUV-ве

            Имал съм CX 5 а на скоро ползвах Tucson под наем за доста километри. И за двата автомобила мога да казвам само добри работи. Как може натъпкана с ексри Мазда да не "светне" нито един път за 3 години? Кой "германец" няма да иде до сервиза няколко пъти за този срок?

            Тугуана е по-добър от тях ама в шестък!!! Дано германците да си вярват сами за тези тестове.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #66
              От: Новите SUV-ве

              Понеже вдигнахте темата (а отдавна ми е интересна) :

              Според мен SUV/CROSSOVER моделите са доброто решение за автомобил в рОдината.

              Имам опит с два от тях - купени нови.

              1. Dacia Duster - 1.6 бензин 4х4... Пробег 50 000 КМ. Достатъчно проходим... Достатъчно стабилен...
              + Евтин
              + Евтино обслужване и експлоатационни разходи
              + Издръжлив
              + Непретенциозен
              + Компактен, лек
              + Комфортен
              + Безпроблемен
              + Нещо изключително важно - добро и адекватно гаранционно и извънгаранционно обслужване от официалните сервизи, евтини труд и части.
              - Интериор
              - Материали
              - Оборудване

              2. Subaru Forester 4th Gen. 2.0 CVT - Пробег 90 000 Км
              + Не дотам скъп автомобил - 65 000
              + Стабилен
              + Икономичен
              + Просторен
              +/- На ръба на комфортното возене, но на моменти идва твърдичък
              + Безпроблемен
              + Чудесно поведение на сняг и в кал, и в коловози, и по камъни, но пак с уговорката - без фанатизъм... и тук бих казал - достатъчно проходим
              - Лошо сглобен интериор - в купето се чуват звуци от ден 0 - изключително разочароващ момент
              - Отчайващо некомпетентно обслужване в официален сервиз - безумно натоварващо психиката явление


              В заключение бих искал да споделя личното си мнение, че нашите пътища не заслужават инвестиция в автомобил... Затова - пак казвам - лично мнение, Дъстърът е перфектният автомобил за пътищата на татковината - нов автомобил, няма да те остави на пътя, нямаш притеснения да тръгнеш и да стигнеш, и не на последно място - прежалИм... в общи линии за такива пътища - толкова пари... а за толкова пари - толкоз...
              Последно редактирано от jiovanni; 27-01-17, 13:34.

              Коментар


              • #67
                От: Новите SUV-ве

                За 1 година излязоха още новости и има постоянно развитие и...
                Няма да е лошо да споделите пресни впечатления...

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Имал съм CX 5 а на скоро ползвах Tucson под наем за доста километри. И за двата автомобила мога да казвам само добри работи. Как може натъпкана с ексри Мазда да не "светне" нито един път за 3 години? Кой "германец" няма да иде до сервиза няколко пъти за този срок?

                Тугуана е по-добър от тях ама в шестък!!! Дано германците да си вярват сами за тези тестове.
                Вярват си! Ама много... И дали не насърчават по този начин собственото си производство, то патриотизъм, ама...
                Е, карат и Кашкаи, Мазда 5, Опел Адам-чо... и тия новите Т-роци...

                Първоначално публикуван от jiovanni Преглед на мнение
                Понеже вдигнахте темата (а отдавна ми е интересна) :
                Според мен SUV/CROSSOVER моделите са доброто решение за автомобил в рОдината.

                1. Dacia Duster - 1.6 бензин 4х4...
                + Евтин
                ...ами не е... наскоро колега си взе, 20 бона в Е плати в кеш, за простата версия с 4х4 обаче, с обикновенните джанти, бял, т.е. нищо ама нищо излишно, ама го чака 6 месеца... все едно е поръчков Майбах... та те така...

                Коментар


                • #68
                  От: Новите SUV-ве

                  Еми то вече и бира няма да си купувам. Щото файда няма - пиеш, пикаеш и нищо не остава.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #69
                    От: Новите SUV-ве

                    Мазда СХ5 2014 година,2,2 дизел.175 кс 6 степенен автомат.65800 км.Отличен мотор-пъргав и тих.Автомата сменя неусетно/нищо общо с вариаторите/Все още в оригинален вид,с оригиналното си окачване.Коженият салон е като на премиум автомобил.Малко шумен над 3500 оборота.Извън градско със 130 км 6,8 литра.Градско 7,8.В града по светофарите старт стоп системата е малко изнервяща.Просвета му е 210мм-един от високите за СУВ.Дразни ме липсата на уред за температура на охладителна течност.Много добър автомобил.Японска сглобка.Оценка 9 от 10.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Новите SUV-ве

                      Като се спомена 21 сантиметра клиренс, на дъстъра с предно предаване е толкова, относително балонни гуми. Версиия 90 коня дизел, 240 нм въртящ момент, 6 степенна кутия. Извънградско без напъване, с 4 възрастни и багаж - разход 5.3 на 100. Та се замислих аджеба, с всекидневния ми автомобил два пъти в годината, през зимата ми липсва двойно предаване и се оправям и без него с разриване. През другото време просто ми трябва повечко клиренс и балонни гуми. Та доскоро в представите ми СУВ с предно предаване или просто по-високо комби беше почти табу. Но откривам предимства, конкретно за дъстъра, нисък разход, малък данък, евтина поддръжка. Това съчетано с гаранция 150х.км/5год. (за нов автомобил) го прави разумен избор за ежедневен автомобил в нашите условия.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #71
                        От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Като се спомена 21 сантиметра клиренс, на дъстъра с предно предаване е толкова, относително балонни гуми. Версиия 90 коня дизел, 240 нм въртящ момент, 6 степенна кутия. Извънградско без напъване, с 4 възрастни и багаж - разход 5.3 на 100. Та се замислих аджеба, с всекидневния ми автомобил два пъти в годината, през зимата ми липсва двойно предаване и се оправям и без него с разриване. През другото време просто ми трябва повечко клиренс и балонни гуми. Та доскоро в представите ми СУВ с предно предаване или просто по-високо комби беше почти табу. Но откривам предимства, конкретно за дъстъра, нисък разход, малък данък, евтина поддръжка. Това съчетано с гаранция 150х.км/5год. (за нов автомобил) го прави разумен избор за ежедневен автомобил в нашите условия.
                        от края на 2014 имам Тусона от подписа, който е само на предно......... кара се предимно в София и още не ми е потрябвало 4Х4, а като се замисля, 17г. съм карал само коли с предно, от които Москвича беше с най-голям клиренс и 4Х4 дса ми е потрябвало 2-3 пъти и то без да е сигурно, че е щяло да ми помогне.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #72
                          От: Новите SUV-ве

                          20180517_103032.mp4 https://youtu.be/mMQS8RglQQk
                          Последно редактирано от aldr; 21-12-18, 10:10.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #73
                            От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Като се спомена 21 сантиметра клиренс, на дъстъра с предно предаване е толкова, относително балонни гуми. Версиия 90 коня дизел, 240 нм въртящ момент, 6 степенна кутия. Извънградско без напъване, с 4 възрастни и багаж - разход 5.3 на 100. Та се замислих аджеба, с всекидневния ми автомобил два пъти в годината, през зимата ми липсва двойно предаване и се оправям и без него с разриване. През другото време просто ми трябва повечко клиренс и балонни гуми. Та доскоро в представите ми СУВ с предно предаване или просто по-високо комби беше почти табу. Но откривам предимства, конкретно за дъстъра, нисък разход, малък данък, евтина поддръжка. Това съчетано с гаранция 150х.км/5год. (за нов автомобил) го прави разумен избор за ежедневен автомобил в нашите условия.
                            Дачията с двойно предаване се справя доста успешно с лошите терени. На видеото е доста стръмно , с хайлукса го катеря на втора бавна.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #74
                              От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Дачията с двойно предаване се справя доста успешно с лошите терени. На видеото е доста стръмно , с хайлукса го катеря на втора бавна.
                              Това като гледам и само на предно ще го изкатери. Но както и да е, напоследък се убедих в някои предимства на подобни машини, да ги наречем градски сув и по-високи комбита. Така че вече мога да дам положителна оценка.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #75
                                От: Новите SUV-ве

                                Аз карам рав4 4 генерация от 2014-та година. За 5 години съм навъртял 110 000км и засега съм нямал влизания в сервиза за друго освен консумативи.Авенсисът ми е много по-удобен за дълги пътувания, а рав4-ката за каране по черни пътища и големи дупки. Обезшумяването не е добро, 4х4-то не става за нищо, гори 7/100 извънградско и е малко мудна за 150-те к.с.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X