Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Идеята не беше ли колко са приложими и практични новия тип сувове, сравнени с леките коли от една страна и с джиповете от друга?
    Практични за какво? Ако съм пенсионер, новия Рейндж Ровер е идеален щото високото шофьорско място дава супервидимост, и просто се чудя за какво да си харча третата пенсия. Ако съм фермер, първо поколение Ландровер е идеален, щото си караш напряко през браздите и като се счупи частите струват джобни пари. Ако съм новобрачен, с прясно взета ипотека, отраз го взимам новия Джип Ренегат, за 160 кинта на месец, кво му плащаш и си фърчиш на меко до работата, много бързо размразява предните стъкла зимата.


    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    И не си виждал собственици на нов автомобил, които с ужас разглеждат едва забележима драскотинка по лъскавия лак на бронята?
    Е то и със стар автомобил цената на боята е същата. Дори е по-сърцераздиратело след като веднъж си видял сметката в сервиза, и след седмица някой отново те хлопне с врата на паркинга.


    Първоначално публикуван от razhodka Преглед на мнение
    Този спор никога няма да приключи, поне докато някой математик-гений не изчисли каква точно е стойността на "такса Спокойствие".
    В момента в който престане да ти е необходимо да си броиш стотинките, почва едно доста по-лежерно отношение към нещата с парична стойност.


    А и удобството на новата кола е че не ти трябва предварително натрупана голяма сума. В Английско Дъстер е 100 кинта на месец, за 5г си платил 6000 лири. Значи мога да дам 6000 лири и да карам десетгодишно Джимни, или мога да дам пак същите пари и да карам нов Дъстер. След 5г Джимнито ще е изгнило и ще трябва да взема поредното старо. Или мога да взема следващия модел нов Дъстер. Ми то не е висша математика... \_(ツ)_/

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      А и удобството на новата кола е че не ти трябва предварително натрупана голяма сума. В Английско Дъстер е 100 кинта на месец, за 5г си платил 6000 лири. Значи мога да дам 6000 лири и да карам десетгодишно Джимни, или мога да дам пак същите пари и да карам нов Дъстер. След 5г Джимнито ще е изгнило и ще трябва да взема поредното старо. Или мога да взема следващия модел нов Дъстер. Ми то не е висша математика... \_(ツ)_/
      Искаш да кажеш, че 6000 лири са 40000лв, съмнявам се!!!!

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
        Искаш да кажеш, че 6000 лири са 40000лв, съмнявам се!!!!
        Ще станат, ще станат (с) виц от ТЗВ ("Имате ли луканка по 15 лв.? Не, другарю, луканката е по 12 лв/ кг. А-а-а-а, ще имате, ще имате и по 15 лв.!").
        Ама и "Дъстъра" няма да бъде 40 000 лв. веч.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          [QUOTE=Asteri;3419082]Практични за какво? Ако съм пенсионер, новия Рейндж Ровер е идеален щото високото шофьорско място дава супервидимост, и просто се чудя за какво да си харча третата пенсия. Ако съм фермер, първо поколение Ландровер е идеален, щото си караш напряко през браздите и като се счупи частите струват джобни пари. Ако съм новобрачен, с прясно взета ипотека, отраз го взимам новия Джип Ренегат, за 160 кинта на месец, кво му плащаш и си фърчиш на меко до работата, много бързо размразява предните стъкла зимата.

          Я, 160 кинта на месец, ама ако си внесъл 80% ли?
          8)

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Номера е преди пенсията да го вземеш Рейнджа, и после само нафта
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              [QUOTE=tola;3419114]
              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
              Я, 160 кинта на месец, ама ако си внесъл 80% ли?
              1/3 предваритено (или стария ти автомобил), 3г вноски. Но накрая или доплащаш още 1/3 за да е твоя, или я връщаш на сервиза като начална вноска за следващата и продължаваш с месечните вноски.

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Колко пари Дакарчето?

                Сега ше ме утепаш с едно 60 бона,аз ще ги превъртя в 10 годишни среден клас здрави и пак темата от начало.

                Един едно,друг друго харесва,че и други сметки прави,да я платя само защото била нова и имала гаранция ммммми не,но това не значи че моята математика е твоята.
                Да бе разбира се. А и не те знам колко навърташ на година. Аз правя 30хил. км, от които голямата част в града. Не ми се връзва секвоя, с разход 20-25 бензин или 30 газ, па и разправията с газта и вероятно по-скъпите поддръжка и обслужване. Иначе не че немога да взема някоя на 200 хил.км. Ще ги погледна тука по колко вървят де.

                Дакарчето не зная, казва се че тунинга е около 1/3 от цената на колата, ма не знам при руснаците каква им е цената.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Мойта е на около 250,грубо с леки бьзикни по нея 30 бимберици

                  За тая цена какъв НОВ Дъстър се взимаааааа, и пей сърце
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Мойта е на около 250,грубо с леки бьзикни по нея 30 бимберици

                    За тая цена какъв НОВ Дъстър се взимаааааа, и пей сърце
                    А колко и как въртиш на година?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Спомена се джип ренегат. Ако не се лъжа това е фиат 500Х. Което не е лошо. Пробвал съм такъв фиат, бензинов 1.4 турбо, автоматик или роботизирана кутия не съм сигурен. Не е лоша фиатката на шосе, но някак си не ми пасва за работна кола, която да съчетае няколко изисквания. Просвета й е по-малък, но мисля, че системата за двойно предаване работи добре. Панда 4х4, като за такъв бръмбар се справя добре, но пък е прекалено малка за моите семейни нужди.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Това ли е Ренегат?



                        9-степенен автомат Види се добро на картинка, макар че нещо настройките на умните му системи му пречат да бие категорично Дъстера в това сравнение.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Да, това е... Автоматът му е 9 скоростен ZF... 'Умните' му системи доколкото знам в добрата комплектация са доста добри... Просто в доста от руските подобни тестове съм забелязал, че пробват дали няма да мине в най-неизгодния режим
                          Например съм гледал клипчета, как се опитват да преминат през три ролки (т.е. само едно колело на асфалта) в автоматичен режим почти без газ, вместо да го превключат например на 'камъни', където системите имитират три напълно заключени диферециала...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            А колко и как въртиш на година?

                            Не много,около 2-3 смени на масло с това или 20-25 000,магистрален бегач си имам,бабата не иска да го кара,а жената си кара нейния.

                            има още живот в него,ще издраска половин милион пък и да се строши мотора му е 2-3000,трансмисията и тя,за ден съм готов и айде бой.

                            Много правилни опции нямаш като дълго 500 не те събира,Дъстъра пък съвсем,трябва да си го влача за резерва.

                            Съмнява ме Дъсти и компания да ми издържат на напъна обаче,един камък и е до там,иначе такива от класа му тук с лопата да ги ринеш.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Що спорите? Ако качиш 10 петела на 10 купи бунище, всеки ще кукурига различно. Различни бюджети, разни идеали, различни условия... Някой по горе спомена за “изгнил” автомобил. Как така ще изгние, от какво?! На 20 годишна кола, баджанака намери точица ръжда на единия болт на алтернатора. В Калифорния... Колко харчи, не ме интересува. Тука някакъв компютър ми вика 30/100 /пак баджанака ръчкаше някакви копчета/, дреме ми. И ако струва повече от заплата-две, не ми го хвали, ако ще чорапи да пере. Ама това за мен де. Всеки луд с номера си, някои имат цяло представление...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве



                                Обърнете внимание къде дачията не може да мине теста.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X