Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Барабана с кал няма как да се напълни. Само с водичка, но тя има свойството да се изпарява.
    Не се научиха тия дето произвеждат коли да питат форумните разбирачи как се прави кола! Рено и те!
    Мыгар твырдиш, че барабанните спирачки са по-добри за офф-роуд?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Аааа, то инвестиция в автомобил който караш всеки ден е оксиморон. Виж ако купиш някоя класика на 70-80 години, може и да е инвестиция. Ама няма да я караш нея.
      Инвестицята в автомобил е най-печелившата инвестиция. Повече отколкото в недвижим имот.
      Но автомобилите в които се инвестира са по-различни от тези които се визират тук.

      Нещата са прости - като нямаш възможност да си купиш нова кола няма нужда да обясняваш на всички колко е неприятно да си купиш нова кола.
      По-добре е да си мълчиш и да поработваш повечко за да можеш някога да си позволиш подобен разход.

      Аз съм си купувал автомобил от магазина няколко пъти . Явно не прирежавам интелкта на някои хора тук, че така да си пилея парите.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Мыгар твырдиш, че барабанните спирачки са по-добри за офф-роуд?

        Нямам категорично мнение по въпроса. Но предимсвата на дисковите спирачки определено не се проявяват при използването им за офроуд.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Нямам категорично мнение по въпроса. Но предимсвата на дисковите спирачки определено не се проявяват при използването им за офроуд.
          Щото форумът е пълен с теми как да се сменят барабанни с дискови спирачки, вкл. и на УАЗ.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            При УАЗ всякакви ъпдейти са повече от наложителни. А при спирачките жизнено необходими.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              При УАЗ всякакви ъпдейти са повече от наложителни. А при спирачките жизнено необходими.
              УАЗ между другото. Покрай Витари, Ферози и т.н.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                То за оффроада ясно, че барабана не е лош, ама Дачията не е много за извън пътя.
                А и там разните системи ABS, за стабилност и тракшън контрол вероятно работят по-добре с дисковите спирачки. Като последната, която хваща боксуващото колело за да имитира блокаж е от значение и извън пътя.
                Гледах някакъв клип, сравняваха Дъстера с Нисан Кашкай, което си е почти една и съща кола, но като им качваха различен брой колела на ролки да имитират липса на сцепление, Кашкая прехвърляше по-лесно момент на колелата със сцепление и тръгваше по-уверено.
                Последно редактирано от cecoa1; 28-01-19, 18:45.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Не се притеснявайте за спирачките, автомобила си спира, проверил съм. Най-голямото предимство (конкретно при този автомобил) на барабаните е, че 100-120хил. км не сменяш накладки и барабани отзад, тоест не пипаш, като се има предвид, че обикновено и въжетата на ръчната издържат толкова.

                  Ето тука има и спиране, и краш-тест и всичко останало.



                  И последно, защото темата не е за дачия дъстър (освен ако не се отдели в отделна), но понеже Боса питаше дали ще влязат 33"- ки - не, без резане очевидно няма да влязат, но ето нещо което е възможно и е реално направено (и дори с гаранция ).

                  Последно редактирано от Самодържец; 28-01-19, 21:49.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Колко пари Дакарчето?

                    Сега ше ме утепаш с едно 60 бона,аз ще ги превъртя в 10 годишни среден клас здрави и пак темата от начало.

                    Един едно,друг друго харесва,че и други сметки прави,да я платя само защото била нова и имала гаранция ммммми не,но това не значи че моята математика е твоята.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Този спор никога няма да приключи, поне докато някой математик-гений не изчисли каква точно е стойността на "такса Спокойствие". Може и в евро.... Приказките за валове, бутала, прегрявания и т.н. на по кюфте пред блока с комшията. Факт е, че когато човек си купи нов автомобил един стрес си отива. И да, това ви го казва човек, който го е изпитал. Не критикувам никой, всеки си купува това, което си харесва!

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от razhodka Преглед на мнение
                        ... Факт е, че когато човек си купи нов автомобил един стрес си отива. ...
                        И не си виждал собственици на нов автомобил, които с ужас разглеждат едва забележима драскотинка по лъскавия лак на бронята?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          И не си виждал собственици на нов автомобил, които с ужас разглеждат едва забележима драскотинка по лъскавия лак на бронята?
                          Интересно защо аз на моя 12 годишен мл му треперя толкова особенно на някой паркинг в София.От икея като излезна първо гледам дали е там.Докато с нов дъстър не смятам че ще е така.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Всичко е до човека...
                            Аз ако на джипа му треперех, нямаше да го изпъна по руските 'грунтовки', или българския Балкан
                            От друга страна - съм виждал хора, които 'му треперят' за външният вид, пък не им пука за техническото състояние...
                            Предпочитам обратното...

                            Кашкая вероятно е тръгнал по-лесно при диагонал само ако е имал ABLS (беше нещо като Automatic Brake Limited Slip) - не всички го имат...
                            Тъй-като нещата са много близки технологично с тези на Дачия, предполагам че и там са я въвели системата (или поне ще я въведат)...
                            Барабан / диск... Абе карал съм няколко години Астричка с барабанни задни спирачки, и в началото бях силно учуден, че има АБС...
                            Ама АБС си работеше прекрасно...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от razhodka Преглед на мнение
                              Факт е, че когато човек си купи нов автомобил един стрес си отива.
                              Доста често за да дойде друг стрес, но това заради местни особености.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Инвестицята в автомобил е най-печелившата инвестиция. Повече отколкото в недвижим имот.
                                Но автомобилите в които се инвестира са по-различни от тези които се визират тук.

                                Нещата са прости - като нямаш възможност да си купиш нова кола няма нужда да обясняваш на всички колко е неприятно да си купиш нова кола.
                                По-добре е да си мълчиш и да поработваш повечко за да можеш някога да си позволиш подобен разход.

                                Аз съм си купувал автомобил от магазина няколко пъти . Явно не прирежавам интелкта на някои хора тук, че така да си пилея парите.
                                Прав си, но с малки изключения: До сега съм купувал 3 нови автомобила, но всичките се експлоатират предимно служебно т.е. осигурен е и комфорта на служителя - пали и кара без много да му мисли. Отделно ползваш данъчен кредит, разходите са ти прогнозируеми и т.н., и т.н. Купувал съм и не знам още колко втора ръка, като 3 от тях от познати, закупили ги нови. Разликата между първите 3 и последните 3 е единствено и само в цената на придобиване. Разбира се говорим за пробег 60-100к. Всичко друго купено 2-ра ръка след 2-3години излезе поне х2.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X