Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малки градински трактори (самоделни)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малки градински трактори (самоделни)

    Реших да ви покажа резултата от работата на един стар познат на баща. Голям техничар и по моему същински луд учен.
    Човека се занимава с направата на малки градински и универсални тракторчета.
    Ето и някои от вече готовата "продукция".
    Това първота е мисля най-мощно с двигател от 10к.с. мисля от генератор.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_184008.jpg
Прегледи:1
Размер:223.9 КБ
ID:6014142
    Второто изглежда повлияно от стар Шевролет например и на мен много ми хареса.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_190047.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:6014143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_190055.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:6014145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_190109.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:6014146
    И третото което е в процес на сглобяване и е почти завършено, само двигателят търпи последни инспекции и заради това още е на работната маса.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_190131.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:6014147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_190143.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:6014144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130505_190138.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:6014148
    Реших, че могат да ви заинтересуват (аз например след като видях на живо доста накриво изгледах новозакупената ни китайска фреза... )
    И, ако някой се интересува от покупката им, бих могъл да го свържа с човека, той попринцип работи в едно село близо до Русе. Ако тази "натрапчива реклама" противоречи с нещо на правилата на форума нека някой от модераторите затрие темата.

  • #2
    От: Малки градински трактори (самоделни)

    Много добре ги е издокарал.Интересно е какви агрегати ползва,гледам верижни предавки,ремъчни...
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Малки градински трактори (самоделни)

      Браво на човека!
      Добре се е справил. Който има сръчни ръце и развита фантазия...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        Re: Малки градински трактори (самоделни)

        Най-често използваните доколкото ми обясни са ладовите скоростни кутии (опростени и здрави...) и задни мостове отново от лада, със скъсени ръкави и полуоски...
        Едно от тракточетата е с 5 степенна скоростна кутия от фият идентична с ладовата. Двигател общо взето се работи "по желание и с материали на клиента". Но повечето предпочитани са бензиновите защото са по-добри откъм съотношение тегло-мощност...
        Също така свалянето и вдигането на "бърдото" е решено с малка електрическа лебедка, отново с цел икономия на тегло и опростяване...
        На едното дори имам направен тест драйф (на зеленото), ама нали съм си едрогабаритен не се заседях много в "кабината" иначе мога да гарантирам, че 120 кила живо тегло по "пресечен терен" не ги усеща, ама хич. Бях свален от техниката, с мърморене от родителското тяло с аргумента:"Слизай, че ще с@реш върху труда на човека..."
        Последно редактирано от Никола; 19-05-13, 21:48.

        Коментар


        • #5
          От: Малки градински трактори (самоделни)

          Икономия на тегло + трактор... не ми звучи добре комбинацията. Напиши за какво могат да се използват тези машинки, освен за разходки из градината?
          Кольо Динев

          Коментар


          • #6
            От: Малки градински трактори (самоделни)

            Ако има изведен силов вал могат да се ползват за много неща.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              Re: От: Малки градински трактори (самоделни)

              грешка

              Коментар


              • #8
                Re: От: Малки градински трактори (самоделни)

                Машинката се използва за каквото ти харесва, може да оре, да тегли ремарке, да култивираш ...
                Има едно още по-голямо от тези (тези са правени повече с цел траспорт...) то има изведен и силоотводен вал, обаче не съм му направил снимки и заради това не го споменах.
                А колкото до икономиите на тегло-можеш да използваш тежести, които не са необходими постоянно освен, ако не решиш да теглиш някакво огромно ремарке и при оран.

                Коментар


                • #9
                  От: Малки градински трактори (самоделни)

                  Никола, с.Юпер към коя община в русенския край е?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малки градински трактори (самоделни)

                    Браво, хубави машинки!
                    Последно редактирано от xyligan_s_balkan; 20-05-13, 18:32. Причина: текст

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малки градински трактори (самоделни)

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Никола, с.Юпер към коя община в русенския край е?
                      Не съм много сигурен, но си мисля че е община Кубрат. Ако не е, значи е Сливо поле, но на 99% съм сигурен че е Кубрат.
                      Иначе машинките са страхотни и поздрави за ентусиазма за сътворяването им. Но заводските излизат по-евтини от колкото да се захване човек да си сътвори нещо. Аз мислих да правя една подобна машина с двигател от владимировец, скорости и диференциал от газ53, като се има предвид че ги имам частите в нас. И така преди години закупихме едно самоходно шаси. Равносметката е че само направихме навесна система и стана трактор за оран, култивиране и за транспорт също без много главоболия.
                      Аз понеже доста неща сам си сглобявам и ако трябва да сглобя подобна машина за да го продам, за труда ми не мога да си покрия парите.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Малки градински трактори (самоделни)

                        Юпер е кубратска община, област Разград.
                        Иначе казано моето село където съм почти всяка събота и неделя(поне докато съм си в България де...) Та благодарение на селото съм се научил да работя с доста видове техника та имам някаква представа какво може и какво не може един трактор.
                        Да разбира се всяка едно нещо което се произвежда серийно е логично да излиза по-евтино...
                        Тракторчета се намират в "Екзарх Йосиф".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малки градински трактори (самоделни)

                          Много добри машинки.Евала на човека за ентусиазма.
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Малки градински трактори (самоделни)

                            Съедителя е идентичен с този на мотофрезите само, че действа наобратно когато натиснеш педала отделя ролката от ремъците> те се охлабват и престават да предават движение към скоростната кутия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Малки градински трактори (самоделни)

                              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                              Съедителя е идентичен с този на мотофрезите само, че действа наобратно когато натиснеш педала отделя ролката от ремъците> те се охлабват и престават да предават движение към скоростната кутия.
                              Иначе това би означавало чиста иквизиция за тракториста да натиска педала постоянно за да върви машината.
                              Машинките не са лоши и заместват "магарето" в къщи и през зимата нито го поиш нито го храниш,а през лятото не го забиваш всеки ден на поляната да пасе и няма да влезе само в двора на комшията и да му опасе марулята.
                              За това,че е по-скъпо за изработка няма две мнения по въпроса,но по системата направи сам няма друг начин.
                              Евала за труда.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X