Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малки градински трактори (самоделни)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малки градински трактори (самоделни)

    На зеления звяр забелязах някакви стабилизиращи щанги на предницата отстрани. Имали нужда въобще от тях?
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #32
      От: Малки градински трактори (самоделни)

      Браво за положения труд,машинките са ви прекрасни да си ви слушат дълго време
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #33
        От: Малки градински трактори (самоделни)

        Какво става с зеления звят и с трактора на васил?

        Коментар


        • #34
          От: Малки градински трактори (самоделни)

          Здравейте,
          някой може ли да каже от какво са задните джанти на това тракторче, с обръч са.
          http://www.vbox7.com/play:376b949718

          Коментар


          • #35
            От: Малки градински трактори (самоделни)

            Мотокар български 3,5т.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Малки градински трактори (самоделни)

              предните са от мотокар, задните са големи 20" или 22", на гумите не пише нищо
              аз не съм виждал мотокар с такива джанти като размер

              Коментар


              • #37
                От: Малки градински трактори (самоделни)

                Газ 63 или Газ 66

                Коментар


                • #38
                  От: Малки градински трактори (самоделни)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малки градински трактори (самоделни)

                    Симпатична машинка, но гуми, навес и плугчето са чекиджийски, на първо четене. Оттам нататък следва и добавяне на баласт.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малки градински трактори (самоделни)

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Симпатична машинка, но гуми, навес и плугчето са чекиджийски, на първо четене. Оттам нататък следва и добавяне на баласт.
                      Той колкото да засади доматите

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малки градински трактори (самоделни)

                        Хаха, напълно съгласен! Лошо, че после ще му се прииска и да извади картофа, и почва преправянето...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малки градински трактори (самоделни)

                          С тия самоделки често пъти е - имаш копче и почваш да му шиеш балтон. Мое мнение като свидетел /даже и участник/ в процеса по създаването на такава машина. Преди мноого години един комшия на село имаше Москвич Алеко и си направи по него двуосно ремарке. Да си вози царевицата и люцерната. Като му дойде времето и спря Алекото от движение, реши да си направи някакво тракторче от останките на колата и мост от мотокар - да влачи ремаркето и да орем с него лозята и дворовете. В един момент изкара от някакъв двор заден мост от неизвестно какъв трактор - вероятно Зеторче или някво ДТ. Съответно концепцията започна да се променя - там скоростни кутии, а аз почнах да търся правилния дизел. Иначе помагах с железа и гуми, пари не съм давал, само на приятелски начала. По едно време той намери Акме два цилиндъра, проблемно и процесът пак продължи във времето. Едното бутало го давах в завод от отбранителната промишленост да му направят болт... Същевременно си купих мото фреза, щото при мен почнаха да отпадат копачите, той направо остави лозето и приключи с кравите. Намерих и навесна японска фреза, ама не можахме да я подкараме и накрая я подарих на един апапин с Изеки. В края на краищата стана много симпатична машина, на вид и ТТ данни почти като Владимирец. Само дето ВОМ си няма и без никви шансове за узаконяване и сега се ползва 2-3 пъти годишно за транспорт.
                          Много пъти съм съжалявал - ако вместо да стартираме такъв проект си бях купил японско тракторче и после за година-две щяхме да го затрупаме със самоделен прикачен инвентар с наполовина на усилията и ресурса. При положение, че дворът е пълен с железа и инструмент има достатъчно. Но пък да приемем, че е за добро - ако имах японец, сигурно още щях да си гледам и лозето...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малки градински трактори (самоделни)

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            С тия самоделки често пъти е - имаш копче и почваш да му шиеш балтон. Мое мнение като свидетел /даже и участник/ в процеса по създаването на такава машина. Преди мноого години един комшия на село имаше Москвич Алеко и си направи по него двуосно ремарке. Да си вози царевицата и люцерната. Като му дойде времето и спря Алекото от движение, реши да си направи някакво тракторче от останките на колата и мост от мотокар - да влачи ремаркето и да орем с него лозята и дворовете. В един момент изкара от някакъв двор заден мост от неизвестно какъв трактор - вероятно Зеторче или някво ДТ. Съответно концепцията започна да се променя - там скоростни кутии, а аз почнах да търся правилния дизел. Иначе помагах с железа и гуми, пари не съм давал, само на приятелски начала. По едно време той намери Акме два цилиндъра, проблемно и процесът пак продължи във времето. Едното бутало го давах в завод от отбранителната промишленост да му направят болт... Същевременно си купих мото фреза, щото при мен почнаха да отпадат копачите, той направо остави лозето и приключи с кравите. Намерих и навесна японска фреза, ама не можахме да я подкараме и накрая я подарих на един апапин с Изеки. В края на краищата стана много симпатична машина, на вид и ТТ данни почти като Владимирец. Само дето ВОМ си няма и без никви шансове за узаконяване и сега се ползва 2-3 пъти годишно за транспорт.
                            Много пъти съм съжалявал - ако вместо да стартираме такъв проект си бях купил японско тракторче и после за година-две щяхме да го затрупаме със самоделен прикачен инвентар с наполовина на усилията и ресурса. При положение, че дворът е пълен с железа и инструмент има достатъчно. Но пък да приемем, че е за добро - ако имах японец, сигурно още щях да си гледам и лозето...
                            Ако имаш възможност, снимай го някой си слънчев ден.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малки градински трактори (самоделни)

                              То и тук съм срял да влизам, но се се разгледах и гледам имало въпроси. Относно зеления, работи си и то прелично, е вече работата му намаля, но още държи фронта. Страничните щанги не са задължителни, но определено помагат. И това е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X