Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонт ли е Балкана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За ремонт ли е Балкана?

    Колега vlado_tam , много приказки се изприказваха в твоята тема с които не съм съгласен и ми направи впечатление, че са негативни относно мотопеда родно производство, пък макар и по разработка на ДКВ Хюмел. Пораснал съм с тези мотопеди, а баща ми, лека му пръст, им беше гаранционен сервиз за Пловдивски окръг до 1976 г., От него научих как да поправям балканче и ми предаде т.н. занаята си. Вярно е, че ремонта балканчето има тънкости и който не ги знае не може да го направи и то да му служи безпрекословно, но нека да не търсим вината в мотопеда , а у нас самите и както един мой колега обича да казва - " Не кори огледалото ако мутрата ти е крива", т.е. нека първо да се научим да поправяме един или друг агрегат както трябва, а после да даваме оценки за самият него.... http://vbox7.com/play:c449c6280a

    Коментар


    • #47
      От: За ремонт ли е Балкана?

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Добре де, ще обяснявам като за първолаци
      Работна 150-200. При каране по равно 150, на баир и в задръстване - 200. Разбира се, играе в тези граници +- няколко десетки градуса. При неправилно настрена горивна смес и запалване може да надвиши в пъти.

      Няма нужда от сметки, Ясен ако му се смята, да се пробва

      Понякога карам с инфрачерфения термометър в джоба, просто от любопитство.
      Тези данни са свалени от главите на 4т 1 цил 600-650 японски мотор и от Балкан 250.
      На цилиндрите темепреатурите са различни, но по-горе въпроса беше за главите.
      След 1700км по пътищата на родината мога да споделя преки впечатления от работните температури на Балкана.
      Нормална работна на цилиндъра 180-200, на главата с 20-на по-ниска. При единственото прегряване с загуба на мощност беше стигнала 220-230 на цил.
      Сместа е перфектна, свеща керемидена, а металното тяло посиняло от постоянно високата температура. Свеща е NGK, топлинното число отговаря на препоръките от книжката на Балкана.

      Коментар


      • #48
        От: За ремонт ли е Балкана?

        Преди няколко дни видях колегата търчеше да бута балканчето в Люлин от трамвая.Мило ми става като си помисля,че такава машинка в града няма как да бъде видяна-само по селата,където масово са без документи.

        Коментар


        • #49
          От: За ремонт ли е Балкана?

          Не съм сигурен 100%, че беше колегата но видях Балканче на светофара на Сохудол и околовръстното което ме накара да се усмихна
          Ауди А4 1996, Балкан МПМ 1968, Балкан МК50-3 1972, Балкан М75 1972-2бр.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X