Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонт ли е Балкана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За ремонт ли е Балкана?

    Бре. То това петела да му скочи на манивелата и пали.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #32
      От: За ремонт ли е Балкана?

      Ivan_J, добри неща ни припомняш...
      Vlado_tam, не знам дали има смисъл да слагаш високо-октанов, без да си сгъстил...
      Иглата служи за да намали горивото в ниски и средни, по-светлият електрод на свеща, трябва да те кара да я вдигаш нагоре, по-тъмният - сваляш, ако свеща ти е керемидено-червена не пипаш...
      Максималната ти скорост е прекалено-ниска, което говори за проблеми, моето е мега-издухано и с разнебитен карб и вдига 50-60...
      Тъй-като и професионално и с лични проекти, постоянно си играя с двигатели, повечето със въздушно охлаждане, пръстите ми са, като термометри , но ако успееш да си задържиш пръста на главата 1-2 секунди и не получиш изгаряне , би трябвало да е добра, температурата. Можеш и да плюеш по главата и ако водата, кипва мигом или направо бяга - лошо. Друго е размирише ли се на изгоряло масло е равно на прегряване...
      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
      SXS-Restorations 0886513079
      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

      Коментар


      • #33
        От: За ремонт ли е Балкана?

        Ееееххх , младост , младост .....

        Връщате ме във времето , когато от Ботевград към София нямаше магистрала , а се пътуваше с непрекъснати колони през "Витиня" . Двама души на "Балканче" . Между колоните от камиони на 1-ва , втора. Два-три километра и почва да губи мощност дори на първа. Спираме за престой , по-точно за поне малко изстиване на двигателя . Аз през това време като "втори човек" тръгвам пеша по банкета със съответния риск и след десетина мин. "моториста" ме настига и намаля на първа , а аз колкото и невръстен , се мятам отзад в движение . Упражненито се повтаря десетина пъти , докато стигнем бензиностанцията на Витиня . От там надолу - "чакай сега , твойта .... " ...газ !

        Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
        .....Балканчетата, както и повечето двигатели не греят просто, така, заводско - трябва да има някаква причина. .....
        Ами не колега . Балканчето не е като повечето двигатели . Ни материала му е същия , ни конструкцията . При загряване цилиндъра се раздува в буквалния смисъл .

        .. и още нещо към колегата , дето пише , че е слагал "Изолатор" 260. Чудя се изобщо как е палил студен ?! Това си е свещ за MZ.

        По "онези времена" се казваше , че една свещ колкото по-високо топлинно число има е толкова по-студена.
        Балканчето по спомен вървеше най-добре с 225.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: За ремонт ли е Балкана?

          Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
          Можеш и да плюеш по главата и ако водата, кипва мигом или направо бяга - лошо.
          Това въобще не е вярно!
          Работната температура на главата е 150-200 градуса, водата бяга доста бързо

          Коментар


          • #35
            От: За ремонт ли е Балкана?

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Балканът е предвиден за нискооктанов бензин А86,и със него си работи съвсем коректно,но вече го няма.При преминаване на високооктанов,трябва да завишиш и порцията масло на литър,инак лагери и вал си заминават.Достатъчно е да завишиш от 25-30мл на 40-45мл на литър,ще пропушва малко повече,но няма да имаш ядове със мазането на вала.
            Нито вал нито лагери са ми заминали, карам го със 95, в повечето случаи само 98 и слагам 30мл. Тези 40-45 ми се стрват като за разработване.
            Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
            Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

            Коментар


            • #36
              От: За ремонт ли е Балкана?

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Това въобще не е вярно!
              Работната температура на главата е 150-200 градуса, водата бяга доста бързо
              Значи, че съм голям мъжага, щом издържам, няколко секунди, пипайки 150-200 градуса...
              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
              SXS-Restorations 0886513079
              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

              Коментар


              • #37
                От: За ремонт ли е Балкана?

                То не пречи да караш двигателя преохладен. Е, не пречи докато не събереш нагар.

                Коментар


                • #38
                  От: За ремонт ли е Балкана?

                  Колеги, чета дискутирате пропорциите на маслата, а споменахме ли, че повечето масла за двутактови, както и самите моторетките по книга ги дават, смесването да бъде в съотношение 1:25, това не прави, нито повече, нито по-малко от 40мл. масло на литър бензин, умната ей...
                  VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                  SXS-Restorations 0886513079
                  Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                  Коментар


                  • #39
                    От: За ремонт ли е Балкана?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    То не пречи да караш двигателя преохладен. Е, не пречи докато не събереш нагар.
                    Добре, да приемем работна температура 200 градуса, а колко би станала, когато спрем, примерно на светофар за 1мин. - 300, 400 или повече, ти май си по, по сметките...
                    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                    SXS-Restorations 0886513079
                    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                    Коментар


                    • #40
                      От: За ремонт ли е Балкана?

                      Всички сме минали по този път,и знаем за какво става въпрос.Балканчетата късат нервите на собствениците си откакто се произвеждат.Преди години нямаше кой знае каква алтернатива,стискахме зъби,изобретявахме,преправяхме и се возехме някак си.Каквото и да го правиш,Балканчето ще си остане Балканче!Няма как след толкова години оцелелите екземпляри да са станали по добри.И въпреки всичко,и сега си ги обичаме,все пак с тях сме израстнали! В наше време обаче е малко садо-мазо да се ползва ежедневно ,и то в голям град с задръствания.Та моя съвет е-купи си нещо друго за ежедневно ползване! Има евтини варианти/примерно педалетките на Пиаджо/,които ще ти вършат по добра работа.А Балканчето си го възстанови в пълен оригинал,и си го изкарвай почивните дни за кеф!

                      Коментар


                      • #41
                        От: За ремонт ли е Балкана?

                        Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                        Добре, да приемем работна температура 200 градуса, а колко би станала, когато спрем, примерно на светофар за 1мин. - 300, 400 или повече, ти май си по, по сметките...
                        Добре де, ще обяснявам като за първолаци
                        Работна 150-200. При каране по равно 150, на баир и в задръстване - 200. Разбира се, играе в тези граници +- няколко десетки градуса. При неправилно настрена горивна смес и запалване може да надвиши в пъти.

                        Няма нужда от сметки, Ясен ако му се смята, да се пробва

                        Понякога карам с инфрачерфения термометър в джоба, просто от любопитство.
                        Тези данни са свалени от главите на 4т 1 цил 600-650 японски мотор и от Балкан 250.
                        На цилиндрите темепреатурите са различни, но по-горе въпроса беше за главите.
                        Последно редактирано от Ivan_J; 31-05-13, 07:30.

                        Коментар


                        • #42
                          От: За ремонт ли е Балкана?

                          Като е станало дума за свещите и топлинните им числа ,нещо не ми се връзва, не че съм завършил ДВГ ,ама съм попрочел туй-онуй,и съм добил знания от опит и от опитни индивиди,та:при по богати смеси се ползват по студени свещи,топлите свещи са за бедни смеси.А на колегата балканчето не е за ремонт просто мястото му не е в тази среда,остави ветерана да си почива изкарвай го по събори и разни такива весели събития да си погалиш егото.Същия проблем го имах и аз и докато не смених кондензатора неможах да повярвам ,че е от него,обяснението което си давам е ,че е изсъхнал и като се загрее си променя много капацитета и искрата става една никаква(тъничка и жълтункява) ,а докато е студен си е правилната (дебела и синее)

                          Коментар


                          • #43
                            От: За ремонт ли е Балкана?

                            Първоначално публикуван от dashev_ec Преглед на мнение
                            Всички сме минали по този път,и знаем за какво става въпрос.Балканчетата късат нервите на собствениците си откакто се произвеждат.Преди години нямаше кой знае каква алтернатива,стискахме зъби,изобретявахме,преправяхме и се возехме някак си.Каквото и да го правиш,Балканчето ще си остане Балканче!Няма как след толкова години оцелелите екземпляри да са станали по добри.И въпреки всичко,и сега си ги обичаме,все пак с тях сме израстнали! В наше време обаче е малко садо-мазо да се ползва ежедневно ,и то в голям град с задръствания.Та моя съвет е-купи си нещо друго за ежедневно ползване! Има евтини варианти/примерно педалетките на Пиаджо/,които ще ти вършат по добра работа.А Балканчето си го възстанови в пълен оригинал,и си го изкарвай почивните дни за кеф!
                            За мазохизма си прав, но такава толерантност на пътя не съм имал с друг мотор. Ще го направя това Балканче да върви като хората в града, вече се съгласих, че трябва да ползвам не оригинални части стига да не променям дизайна на мотора. За сега си припомням стари знания по двигатели с вътрешно горене, нямам опит на повечето от вас но за сметка на това лудостта още не ме е напуснала. Искам да има движещо се Балканче по улиците и това си е кеф. Следващата ми мечта е Балкан 250 М1 тогава ще консервирам малкия Балкан.

                            Коментар


                            • #44
                              От: За ремонт ли е Балкана?

                              Първоначално публикуван от vlado_tam Преглед на мнение
                              Следващата ми мечта е Балкан 250 М1 тогава ще консервирам малкия Балкан.
                              Пожелавам ти да намериш. Аз търсех 3 години и нищо свястно не излезе.

                              Коментар


                              • #45
                                От: За ремонт ли е Балкана?

                                Аз като собственик на едно италианско недоразумение превърнало се в класика през годините , бих ти препоръчал да си караш моторетката докато може. Части предполагам , че има все още за нея така , че не се притеснявай а си давай газ. Какви задръствания , нали за това си с мотор, да минаваш покрай колите или нещо бъркам нещата. Аз с 200 килограмовото прасе от подписа ми винаги съм на първа линия на светофарите , а за малките скутери да не говорим.

                                Определено по-малко нерви се хабят ако караш някой градски скутер , от тия новите пластмасовите. Сипваш му гориво в резервоара , масло където трябва и той си знае работата , ти само газ даваш.

                                Умната
                                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X