Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатка на НИВА - Помогнете ми Спешно МОЛЯ ВИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатка на НИВА - Помогнете ми Спешно МОЛЯ ВИ!

    Здравейте имам един проблем и се надявам заедно да го разрешим,Преди няколко месеца си купих Лада НИВА наложи се да се изкърпино "майстора" май е объркалто4но каде са болтовете на скоростната кутия и на раздатачната и сега се получават някакви вибрации може ли някой да ми обясни как мога да ги наглася и дали е от това или от нещо друго щото само това ми остана да я довърша и да се радвам на воля на offroada а всичко друго е стегнато перфектно
    Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

  • #2
    Наи лесния начин е от др. нива да измериш растоянието на болтовите и след това да центроваш раздатката спрямо ск.котия за тази центровка е писано използуваи търсачката.
    Стефан 0878655377

    Коментар


    • #3
      До колокото знам скоростната кутия и раздатката на Нивата са свързани с карданче, което трябва да се наглася за да се избегнат вибраций, на старата нива в две равнини, на новата (1.7) само в хоризонтална, не съм го правил но ми казаха че е достатъяно да се разхлаби и да се запали двигателя, след което да се стегне, НО това трябва да се прави на подемник (колелата са във въздуха) и НЕ само по моите разкази а от майстор който има повече представа от тези работи
      С две думи трябва си специалист.
      Успех

      Коментар


      • #4
        Качвате я на подемник, разхлабвате болтовете на раздатъчната кутия, включвате 4-та и давате газ, затягате болтовете - това е...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          колега какво прави тресе ли .сменяй тампони,и междинното каре
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #6
            аз си имам подемник и това с разхлабването на болтовете ще го пробвам,дано тези вибрации да изчезнат,междинното каре иначе е сменено,между другото смених семеринга на раздатката към предния мос и пак изтърва масло но това ще го видя после
            Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

            Коментар


            • #7
              Същата вибрация е смазала семеринга.
              Изобщо, като има такова нещо първо гониш вибрациите, намираш причината им, а после последствията - течове и следващите по веригата повредени детайли.

              Коментар


              • #8
                благодаря ви но все още има някви вибрации особенно ако не си набрал на 2 скорост и включиш 3 и се получава някакво тресене карето е сменено
                Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                Коментар


                • #9
                  а гумения тампон меж. двете кутии смени ли го.а тампоните на раздатката
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    Доколкото съм чувал дори тампоните на раздатката видимо да не са разбити може да се получат вибрации, затова моя съвет е: първо смени тампоните на раздатката, тогава на подемника на 4 ск. задължително със свалени гуми.
                    Стефан 0878655377

                    Коментар


                    • #11
                      колега какво става оправи ли звяра
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #12
                        все още не съм сега ще сменя тампоните на раздатката и ще ви дам одговор
                        Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X