Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кобури

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кобури

    Бак Бон, Фобуси има много и всякакви, с копченца за палеца, за показалеца и без.Иначе Блек Хоук съм виждал поне в два електронни оръжейни магазина.От единия си купих моя.Аз съм от Добрич и тука не се продават такива благинки

    Коментар


    • От: Кобури

      Да, има Фобус-и с бутон, но нещо не са много на почит у нас. Блек хоук има. Никак не са лоши и кобурите на Вега.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Кобури

        При мен се получава малко бавно с постовете, защото мненията ми минавате през одобрение на модератор.

        Коментар


        • От: Кобури

          Става дума за носене на колана(открито носене), за дясна ръка и без бронежилетка.
          За открито носене силно препоръчвам кобур за кръста, който изхвърля пистолета максимално навън и надолу. Погледни кобурите на Вега холстер, позволяват и регулиране на ъгъла на кобура.

          П.П. Firesnow, изтрий си съобщенията от пощенската кутия, понеже е пълна и не може да получаваш съобщения.
          Последно редактирано от The Back Bone; 06-03-14, 20:06.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • От: Кобури

            Вярно,че е доста удобен максимално изнесен навън кобур,ама това докато седнеш в колата.Преди време точно по тия критерии си взех Fobus GL-26 DB за Глока и като го сложих голям кеф беше,ръкохватката ми идва точно на място,бутона за бързо вадене също много удобен,никакъв проблем при боравенето с ръкавици.Обаче като "постъпи на въоръжение" се оказа ,че ръкохватката на пистолета подпира в страничната опора на седалката в колата и става доста дискомфортно като поседиш по-дълго време така.Предполагам,че решението е да се возиш на задната седалка,ама при мен няма как да стане,та сега си нося стария боец GL-2.

            Коментар


            • От: Кобури

              Добре бе да го еб@,как го вадите лесно пистолета от тия фобуси?

              Коментар


              • От: Кобури

                Ми лесно. Вземаш Фобус-а. Слагаш го на кръста и слагаш пистолета. Лесното вадене става ако дърпаш точно и само в посоката на изваждане, дори малко да промениш ъгъла, не може да го извадиш, по-възможно е да извадиш кобура заедно с пистолета. За това казах, че обикновен човек трудно може да го извади ако ти дойде отзад или в тълпа. Т.е. той ще го извади, но ще е трудно и времето за вадене ще е достатъчно за реакция.

                Тънък момент е колко точно е свит полимера около спусъковата скоба. Аз отначало за по-лесно вадене пилих с едра дърводелска пила полимера отвътре. После почнах да ги лекувам с нагряване. Бренес, запалка, пистолет за горещ въздух - с каквото имам под ръка. нагрявам и регулирам колко точно да е стегнатостта около спусъковата скоба и така си правя ваденето по мой вкус. При супер лесно вадене оръжието все още е достатъчно застопорено, за да не изпадне.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Кобури

                  Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                  Добре бе да го еб@,как го вадите лесно пистолета от тия фобуси?
                  Както таралежите правят секс - мноооооооого внимателно...
                  Точно както каза кокалестия - леко да изместиш ъгъла и почва едно дърпане, свят да ти се извие. За бързо вадене дума не може да ставе (при мен).
                  На мен най си ми е удобна кожената палачинка (май е на Жоралти - правена за ЧЗ75) а когато е неприложима вегата за вътрешно носене.
                  42

                  Коментар


                  • От: Кобури

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Както таралежите правят секс - мноооооооого внимателно...
                    Точно както каза кокалестия - леко да изместиш ъгъла и почва едно дърпане, свят да ти се извие. За бързо вадене дума не може да ставе (при мен).
                    На мен най си ми е удобна кожената палачинка (май е на Жоралти - правена за ЧЗ75) а когато е неприложима вегата за вътрешно носене.
                    Митко може и да е свикнал ма аз не мога.Иначе тая палачинка наистина е много добра.От един чувал кобури може би е най добрия.После ще го снимам за сравнение.А ти като си купиш правилния пистолет ще ти подаря фобуса .
                    А, и едно пиленце ми каза ,че един милиционер ти е правил нова дограма на Аркуса.Нещо така снимки нема ли да сложиш и в този форум.

                    Коментар


                    • От: Кобури

                      Хайде няма нужда (да ми подаряваш). Имам си и не съм му фен - ползвам го само за транспорт с широки дрехи, че е лесен да се слага и маха.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-08 21.47.25.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5569054
                      За дограмата - беше поръчка за мой приятел (поне го имам за такъв) от щатско.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140227_183708a.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5569051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140227_183721a.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5569052

                      п.п.
                      Как ти се събра това за правилния пистолет в устата. Все още ми е мъка, че не успях да открия правилния когато беше време (Аркус 94С) , трябва ли да бъркаш в раната?
                      42

                      Коментар


                      • От: Кобури

                        Aз лично ползвам Bladetech и LHS holsters. Тъй , като първите не се намират в БГ, препоръчвам вторите:
                        http://www.lhsholsters.com/index.php?lang=bulgarian

                        Зарежи Фобус-ките боклуци. Те не са от кайдекс, а от много по-евтин и некачетвен полимер.

                        Коментар


                        • От: Кобури

                          Вярно,че е доста удобен максимално изнесен навън кобур,ама това докато седнеш в колата.Преди време точно по тия критерии си взех Fobus GL-26 DB за Глока и като го сложих голям кеф беше,ръкохватката ми идва точно на място,бутона за бързо вадене също много удобен,никакъв проблем при боравенето с ръкавици.Обаче като "постъпи на въоръжение" се оказа ,че ръкохватката на пистолета подпира в страничната опора на седалката в колата и става доста дискомфортно като поседиш по-дълго време така.Предполагам,че решението е да се возиш на задната седалка,ама при мен няма как да стане,та сега си нося стария боец GL-2.
                          Всеки ден карам с доста по-изнесен навън открит кобур и не е никакъв проблем. Може и от телосложението да зависи. Даже в автомобил по-комфортно се чувствам с открития и изнесен кобур, отколкото с "цивилния".
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Кобури

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Всеки ден карам с доста по-изнесен навън открит кобур и не е никакъв проблем. Може и от телосложението да зависи. Даже в автомобил по-комфортно се чувствам с открития и изнесен кобур, отколкото с "цивилния".
                            Надали е от телосложението,все пак съм 83кг.,може би има значение формата на седалката.

                            Коментар


                            • От: Кобури

                              Ако носиш кобура от дясно при каране няма проблем но при возене на предната седалка и аз имах проблем!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Кобури

                                Ползвал съм доста кобури през последните 20 години.
                                Принципно се придължам към марките Блейд Тех, Вега, Радар, Фронтлайн.
                                От скоро ползвам и един сикингер от който останах приятно изненадан, като удобство за носене и бързина за реакция. Цената му обаче ме разочарова .

                                Мисля да пробвам скоро и израелските на ИМИ.
                                От БГ марките - LHS holsters и жоралти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X