Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли хляб в тази идея ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли хляб в тази идея ?

    За да опиша идеята ще дам два вида източници, защото все още не съм намерил на едно място, обединени двете части на идеята. Първо технологията за производство на прахообразен цинк и водород, и след това с използването на тези суровини, производството на топлина 4 пъти по голяма, от подадената в ядрен реактор ЕСАТ. Втория вече се продава и се очаква да предизвика енергийна революция.Какво пък ще предизвика съединяването на двата процеса ?
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

  • #2
    От: Има ли хляб в тази идея ?

    Не съм капацитет, но според стила на статиите ми се вижда, че това са поредните бълбукатори.
    В статията за цинка твърде много пъти се повтаря "специален", прозира "перипетуум мобиле", та силно се съмнявам да върши работа.

    Иначе дано да е истина, но надали.
    Ще следя темата и ще чакам мнението на специалистите.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Има ли хляб в тази идея ?

      Статиите не съм чел, ама като видях "прахообразен водород" реших, че темата е за хумора повече, отколкото този раздел

      Коментар


      • #4
        От: Има ли хляб в тази идея ?

        Прахообразния цинк е селска работа. Можеш да си остържеш от всякъде.
        Това за водорода по ми допадна. Ако хванеш технологията може да я приложиш и за кислорода и тогава ще имаш чист горивен процес
        Вероятно суровина може да се черпи от ядрото на някоя звезда или от планетата Юпитер примерно, където можем да предположим че има водород под твърда форма, ама щом е в твърдо агрегатно състояние пудра лесно ще стане.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли хляб в тази идея ?

          Много интересно, вместо да обърнете внимание на грешката в превода която съм допуснал, че при ЕСАТ става дума за никел, вие си измисляте причина да отречете всичко .Къде пък в посочените статии пише прахообразен водород ?
          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

          Коментар


          • #6
            От: Има ли хляб в тази идея ?

            Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
            Много интересно, вместо да обърнете внимание на грешката в превода която съм допуснал, че при ЕСАТ става дума за никел, вие си измисляте причина да отречете всичко .Къде пък в посочените статии пише прахообразен водород ?
            А защо си мислиш, че някой като ти прочете грешката ще се затормози изобщо да чете статиите?
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Има ли хляб в тази идея ?

              Те изтъкнати руски учени и за торсионните полета така. И машини продаваха - използвани секретно за отопление на завивките на капитаните на руските ядрени подводници. Нищо че в тях има някакъв си класически реактор, дето по класически начин отделя класическа топлина и я хвърлят на халост в океана - топленето на завивките с торсионни полета е по-фйешън.

              Пък във форума и собственици на катодни котли си имаме - пак от руските военни. Ама сметката за ток нещо не искаше и да чуе за това. ЧЕЗ за виновни, заговорници мръсни! Това нищо не харчи а те си пишат сметките наизуст!
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Има ли хляб в тази идея ?

                За прахообразния водород се подведох от цитираното.
                Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                Първо технологията за производство на прахообразен цинк и водород, и след това с използването на тези суровини...
                Сега ме провокира да изчета и статиите. А дано ама надали... Общо взето поредните ултрамодерни балбукатори.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли хляб в тази идея ?

                  ЧЕкай малко Ве Спарки. Аз почетох статията и не ми звучи толкова безакълно. Някъде в из дълбините на плиткоумната ми памет изплува цифрата 2000 С като температура при която водата се разлага. Или пък бъркам? Само с електролиза ли става? Пък ако може да се катализира с цинк? При малко по-ниска температура? В статията се споменават 1650 С - което си е постижимо с огледала и слънчеви лъчи.

                  Не знам дали може и е вярно. Ама ми се иска вече нещо да изскочи отнекъде и да свие на енергийната мафия монопола. Не бих повярвал и аз на нито дума ако идеше реч за температури - нормални за земната повърхност и мама природа можеше да го е направила преди нас.... ще чакаме Ясен да каже май?
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли хляб в тази идея ?

                    Изчетох подробно материалите. Има хляб в тая идея! Това е бъдещето!
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли хляб в тази идея ?

                      Размерите му са приблизително 60/90 см. и тежи около 800 килограма.
                      Как събраха 800 кг. в една равнина само не разбрах...
                      Последно редактирано от NovemberCharlie; 13-05-13, 11:23.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли хляб в тази идея ?

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Как събраха 800 кг. в една равнина само не разбрах...
                        Не знам откъде се появи това в твоят цитат, но определено не е писано от мен !?! Или пишеш от мое име?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли хляб в тази идея ?

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Не знам откъде се появи това в твоят цитат, но определено не е писано от мен !?! Или пишеш от мое име?
                          Извинявай, моя е грешката. Поправям веднага.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли хляб в тази идея ?

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            ЧЕкай малко Ве Спарки. Аз почетох статията и не ми звучи толкова безакълно. Някъде в из дълбините на плиткоумната ми памет изплува цифрата 2000 С като температура при която водата се разлага. Или пък бъркам? Само с електролиза ли става? Пък ако може да се катализира с цинк? При малко по-ниска температура? В статията се споменават 1650 С - което си е постижимо с огледала и слънчеви лъчи.

                            Не знам дали може и е вярно. Ама ми се иска вече нещо да изскочи отнекъде и да свие на енергийната мафия монопола. Не бих повярвал и аз на нито дума ако идеше реч за температури - нормални за земната повърхност и мама природа можеше да го е направила преди нас.... ще чакаме Ясен да каже май?
                            Да де, и като я разложи, какво? А цинка за да стане цинк, колко топло е вложено?

                            Иначе - и без електролиза става. На фукушимските реактори заради това им хвръкнаха керемидите.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли хляб в тази идея ?

                              Пичове, студен синтез НЯМА.

                              За да има, трябва да се направят 3 или 4 технологични стъпки (не една), за които още я няма науката, та да има инженерни напъни.
                              Интригата от никел да се прави мед с добавка на водород гръмна преди 2-3 години, даже тука я обсъдихме, даже и сметнахме какво би се получавало ако наистина работи и се чудихме къде дява всичката получена енергия, защото не излизаха порядъците. Само че изобретателят не се напрягаше с такива несъществени сметки, ами си прибра "инвестицията" и се омете.

                              От слънчева енергия да се прави водород има много начини и този фокус с цинка определено работи. Но е чудовищно неефективно, но за сметка на това - сложно и скъпо. Ползата от енергия под формата на водород към днешното състояние на техниката също е съмнителна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X