Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли хляб в тази идея ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли хляб в тази идея ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Пичове, студен синтез НЯМА.

    За да има, трябва да се направят 3 или 4 технологични стъпки (не една), за които още я няма науката, та да има инженерни напъни.
    Интригата от никел да се прави мед с добавка на водород гръмна преди 2-3 години, даже тука я обсъдихме, даже и сметнахме какво би се получавало ако наистина работи и се чудихме къде дява всичката получена енергия, защото не излизаха порядъците. Само че изобретателят не се напрягаше с такива несъществени сметки, ами си прибра "инвестицията" и се омете.

    От слънчева енергия да се прави водород има много начини и този фокус с цинка определено работи. Но е чудовищно неефективно, но за сметка на това - сложно и скъпо. Ползата от енергия под формата на водород към днешното състояние на техниката също е съмнителна.
    Разбързал си се нещо. Никой не е споменавал студен синтез май.

    Аз за полза от водород се сещам - например в котлето дато ми топли къщата. И тръби до него стигат.... виж с чудовщната неефективност, сложност и скъпотия си на път отново да ме хвърлиш в униние. На скъпи, сложни и неефективни соларни бълбукатори съм се нагледал.

    ТрЕбе нещо по-ефикасно, просто и надеждно от обикновените дървета в гората.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Има ли хляб в тази идея ?

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      ТрЕбе нещо по-ефикасно, просто и надеждно от обикновените дървета в гората.
      То и обикновените дървета в гората има бая лебец да изедем додето ги стигнем.

      Мъчим се и в тая посока - соларни панели използващи фотосинтеза и подобни процеси, и правещи или директно ток, или някакво гориво. Ама май сме до никъде все още.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Има ли хляб в тази идея ?

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Разбързал си се нещо. Никой не е споменавал студен синтез май.
        Чети, чети. Споменава се.

        Коментар


        • #19
          От: Има ли хляб в тази идея ?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Чети, чети. Споменава се.

          Упппппсссссс! Ама съм блейка и аз.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #20
            От: Има ли хляб в тази идея ?

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Разбързал си се нещо. Никой не е споменавал студен синтез май.

            Аз за полза от водород се сещам - например в котлето дато ми топли къщата. И тръби до него стигат.... виж с чудовщната неефективност, сложност и скъпотия си на път отново да ме хвърлиш в униние. На скъпи, сложни и неефективни соларни бълбукатори съм се нагледал.

            ТрЕбе нещо по-ефикасно, просто и надеждно от обикновените дървета в гората.
            От котлето дето топли къщата може да изкараш около 2-3 kWе, в зависмост от термалната мощност а, дори наскоро гледах такива фабрични котлета направени - шведски.

            Само че те бяха решени с двигател на Стирлинг. Гьотеборгския университет има традиции с двигателите с външно горене, ако не и обикновен парен върши работа.

            Коментар


            • #21
              От: Има ли хляб в тази идея ?

              Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
              От котлето дето топли къщата може да изкараш около 2-3 kWе, в зависмост от термалната мощност а, дори наскоро гледах такива фабрични котлета направени - шведски.
              когенератор му казват на това. В зависимост от горивото можеш да ползваш и обикновен ДВГ.

              Определено е хитрина.

              Коментар


              • #22
                От: Има ли хляб в тази идея ?

                Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                От котлето дето топли къщата може да изкараш около 2-3 kWе, в зависмост от термалната мощност а, дори наскоро гледах такива фабрични котлета направени - шведски.

                Само че те бяха решени с двигател на Стирлинг. Гьотеборгския университет има традиции с двигателите с външно горене, ако не и обикновен парен върши работа.

                С проекта когенератор не съм се сбогувал окончателно. ДВГ има. Гориво - има. Някакъв ел. мотор за генератор ще догодя. Проблемът там е от една страна нормативен - щото доколкото схванах от четеното тук - ел. енергията която евентуално връщаш в мрежата се отчита от модерните уреди, но не се приспада от сметката , а напротив се добавя към нея. От друга страна имам и технически проблем - сфазирането с мрежата ... не му разбирам на кривия ток хич.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли хляб в тази идея ?

                  От крив го правиш прав, после инвертор, и самия инвертор си го сфазира с мрежата. Такива инвертори би трабвало да се намират - всички фотоволтаици ползват такива.

                  Класическия начин е да синхронизираш обороти на генератора с 50-те херца в мрежата, ама там ми се чини по-сложно и скъпо за домашно ползване.

                  ...ама идеята е това, дето сега те топли, да върти и генератор, та да ти и свети. С ДВГ не мисля че ще ти е твърде евтино, освен ако не си пробил близкия нафтопровод и да си цоцаш от него. Ама то и тогава за какво ще ти е да се занимаваш с глупости, щом нафтата ти е фрий.

                  Виж с ДВГ на природен газ, и топлообменник дето събира топлото от двигателя и изгорелите газове и го пренася в радиаторите и бойлера, май по-би излязла сметката.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли хляб в тази идея ?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ....Виж с ДВГ на природен газ, и топлообменник дето събира топлото от двигателя и изгорелите газове и го пренася в радиаторите и бойлера, май по-би излязла сметката.
                    Нали за това говоря? Има газ има ДВГ. Ама това с изправянето и кривенето дето го описваш толкова лесничко , кат несъм му в час.... но пък то до голяма степен губи смисъл с оглед на това , че не мога да си връщам сметките за тока назад в дългите зимни нощи, когато трЕбЕ топло а ток не е нужен. Отклонихме се май.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли хляб в тази идея ?

                      Изправя се с диоди, а се криви с инвертор, дето можеш да си купиш от всяка фирма, занимаваща се компоненти за фотоволтаици и прочие ВЕИ. Изправянето много отдавна не е проблем, кривенето също от поне 20-ина години, ама напоследък цените паднаха, та е финансово достъпно и за вкъщи.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли хляб в тази идея ?

                        А нещо чува ли се за Иранското Перпетум мобиле? Скоро съвсем официално изобретателя го показваха по новините. Дал го е безплатно на правителствата по света.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли хляб в тази идея ?

                          Уж каза, че го дава само ако подпишат декларация за вечен мир...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Има ли хляб в тази идея ?

                            Жоре, не се занимавай с щуротии, то слънцето , дето огряваше цяла България, ти е в градчето, ти за газ си тръгнал да мислиш.
                            Пък и ако се впрегнат електромагнитните импулси от подслушващите устройства в една бобина - те ти го келепира.


                            ПП. Уффф, забравих да напиша по темата - не хляб , направо козунак има.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Има ли хляб в тази идея ?

                              Аз ще се обърна към Ясен с въпрос ,първо ще кажа че съм респектиран от авторитета, който си си създал в този форум очевидно със знания, но какво значи мнението ти, на еднозначно отричане и дори обявяване на разработките за шарлатания (забелязвам че това доста амбицира останалите участници) при условие че те се обсъждат не просто със съгласие, а дори с нескрит интерес в специализирани и академични издания.
                              Тук например хората не се присмиват открито на студения ядрен синтез ,пък едвали са олигофрени.Не ми се превеждат чужди издания.
                              Интересува ме принципно следното ,представи си че ти откриеш нещо значимо ,какво мислиш че те очаква в живота ?Защото информативно ще ти кажа че какъвто и уважаван учен да си, ще изглеждаш като нахална муха пред мутрата на този господин примерно ,за който мислиш ли че има значение колко струва живота ти при условие че увеселителния му парк струва 42 млрд USD .Ами колегите му гледай какво правят в обединеното кралство.
                              Най нормалното нещо, за такива пичове ако придобият такава една технология, за такъв един контейнер ,е да я поставят да работи на някой кораб даречем, за трупане на опит ,да накарат откривателя да полудее или да катастрофира и не падайте толкова ниско, да казвате че гледам много филми.
                              Нали не си толкова наивен,да смяташ че понеже ние не знаем за такива технологии те не съществуват и не отлежават в нечие бюро ,докато изиграе козовете от ръката си и има нужда от тях.
                              Надявам се не те обижда въпроса ми .
                              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                              Коментар


                              • #30
                                От: Има ли хляб в тази идея ?

                                Въпроса ти не вярвам да обижда Ясен, но аргументацията ти може да ти докара единствено доказателство че балъците край нямат (което никой тук никога не е оспорвал), както и бан по медицинска линия. Няма да е сефте.
                                Последно редактирано от Goblin; 13-05-13, 23:39.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X