Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NUVI 40 BG Не тръгва...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: NUVI 40 BG Не тръгва...

    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
    ...
    Още нещо - чистил ли си му NVM /Non Volatile Memory/?
    Малко встрани от проблема - би ли споделил каква е идеята на тази памет - какво се съхранява там?

    Коментар


    • #17
      От: NUVI 40 BG Не тръгва...

      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
      Тогава значи проблема не е в картата, а в някой от гласовете. Преименувай папките Keyboards, Text и Voice и пробвай да стартираш.
      Още нещо - чистил ли си му NVM /Non Volatile Memory/?
      Пробвах и това и пак не става нищо, дори ги копорах на харда и ги изтрих за по сигурно неще и неще. Другото което забелязах преди малко е логото мени яркоста си порядъка на 10-15 сек изсветлява след това потъмнява и го прави циклично. Тази памет не съм я чистил (т.е. не знам как става). Също така преди когато я връзвах към компа под логото излизаше един зелен прелоадер, а сега нищо не се случва.
      Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
      http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

      Коментар


      • #18
        От: NUVI 40 BG Не тръгва...

        А като си с поправящия firmware, уреда стартира ли нормално?

        П.П.
        Ето съдържанието на уреда:
        http://dox.bg/files/dw?a=4d75320f5c
        Последно редактирано от milstan; 13-05-13, 14:23.

        Коментар


        • #19
          От: NUVI 40 BG Не тръгва...

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          А като си с поправящия firmware, уреда стартира ли нормално?
          Не. И с поправящя FW е същата работа. Мисля последно да пробвам и със съдържанието което е в гоения пост и ако не снате, ще пробвам зелното притегляне как ще му се отрази. Или да го напрява донор за някой колега със същото NUVI40
          Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
          http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

          Коментар


          • #20
            От: NUVI 40 BG Не тръгва...

            Като навигатора ти е гаранция, защо не го занесеш в сервиз?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #21
              От: NUVI 40 BG Не тръгва...

              Първоначално публикуван от {Rammstein} Преглед на мнение
              Не. И с поправящя FW е същата работа. Мисля последно да пробвам и със съдържанието което е в гоения пост и ако не снате, ще пробвам зелното притегляне как ще му се отрази. Или да го напрява донор за някой колега със същото NUVI40
              Ама той с поправящия фирм по-далече от логото не стига. Целта на поправящия фирм е да можеш да влезеш в уреда и да махнеш скапалия се файл, но нищо повече.
              С него се стига до логото и това е - по-нататък нищо не става.
              С нормален фирм като го заредиш, но си махнал проблемните файлове, които сриват системата и тя не зарежда от едно място нататък, тогава вече може да зареди нормално.
              А NV Memory се чисти лесно като има два пътя да се стигне до сервизното меню и да се изтрие този вид памет. Като цяло е нещо като Factory reset, но съвсем пълен.
              След такъв ресет не остават никакви следи от каквито и да било настройки или пътища към определен вид настройки и потребителски данни. Долу горе комбинация от weep data chache + factory reset при новите версии на андроида.
              Път 1 - от картата натискате полето в което е скоростта и стигате до т.н. борд компютър. Слагате пръста в средата на големия скоростомер и държите докато не се отвори въпросното системно меню. От него си избирате Developer Info, със стрелката отивате на Nonvol Statistics, натискате трите чертички горе в ляво и натискате Clear Nonvol.
              Вторият начин да се стигне до сервизното меню е от иконката за силата на звука на главния екран /натискате/ и на екрана с големия плъзгач за увеличаване на звука държите горния ляв ъгъл докато не се отвори горното системно меню.
              Още веднъж обръщам внимание на факта, че след тази операция всички настройки и лични данни /тракове, ваши поита, данни за пътувания, планирани такива/ отиват в небитието и не могат да се възстановят по никакъв начин.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #22
                От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                Той като няма меню няма как да стигне до NonVol. Мисля , че след поправящия firmware трябва да му изпише , че няма карти , обаче скоро не съм го правил и може да греша.

                Коментар


                • #23
                  От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Като цяло е нещо като Factory reset, но съвсем пълен.
                  След такъв ресет не остават никакви следи от каквито и да било настройки или пътища към определен вид настройки и потребителски данни. Долу горе комбинация от weep data chache + factory reset при новите версии на андроида.
                  ...
                  Благодаря.

                  Коментар


                  • #24
                    От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                    Първоначално публикуван от {Rammstein} Преглед на мнение
                    Здравейте, имам Garmin NUVI 40 BG допреди няколко дни си работеше ОК, но днес не тръгна когато го включих излезна ми само логото на GARMIN и до там заби. Рестартирах го няколко пъти (над 15-20) опитах да направя ресет когато включих и задържаш долния десен ъгъл на въпросната навигаци, но дугото което ми направи впечатление, е че немога да го видя на компютъра когато вържа. Някой може ли да даде съвет какво да направя? Или да пдане няколко пъти да речем от средно висок етаж на някоя сграда (в кръга на шегата)
                    Щом е в гаранция, поемам ангажимента да го занеса до Геотрейд, ако ми гласуваш доверие и ми го пратиш заедно с гаранционната карта.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Щом е в гаранция, поемам ангажимента да го занеса до Геотрейд, ако ми гласуваш доверие и ми го пратиш заедно с гаранционната карта.
                      След поредния опит вече спря и да се включва и с поправящия FW, дори и на зарядното само да е пак не "светва". Иначе ако бях видял поста ти преди да го изхвърля от седмия етаж щях да ти го пратя. Днес мисля да си копувам нава навигация предложете модел.
                      Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
                      http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

                      Коментар


                      • #26
                        От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                        Откачи батерията и може пак да светне. Но преди това помисли за сервиз.

                        Коментар


                        • #27
                          От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                          Първоначално публикуван от {Rammstein} Преглед на мнение
                          След поредния опит вече спря и да се включва и с поправящия FW, дори и на зарядното само да е пак не "светва". Иначе ако бях видял поста ти преди да го изхвърля от седмия етаж щях да ти го пратя. Днес мисля да си копувам нава навигация предложете модел.
                          Ама ти вярно ли го хвърли? Ако не си - прати ми го за моя сметка и ако успея да го оправя ти го връщам... Няма майтап.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #28
                            От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                            Първоначално публикуван от {Rammstein} Преглед на мнение
                            ... Днес мисля да си копувам нава навигация предложете модел.
                            От 2 години ползвам I go amigo. Един приятел ми го поръча по интернет. Излезе под 100 лв. Доставката е безплатна за клиента. Работи добре, а новите карти в нета за него са безплатни.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                              Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                              Ама ти вярно ли го хвърли?
                              Съвсем съм сериозен, вече и за "донор" не става.
                              Последни версии на SpeedCameras за Garmin Mobile XT
                              http://rammsteingarminmobilext.hit.bg

                              Коментар


                              • #30
                                От: NUVI 40 BG Не тръгва...

                                Мдаа, емоционалните хора, трябва да живеят по ниските етажи
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X