Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за КИА Спортидж...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси за КИА Спортидж...

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    С кой мотор си-8 или 16 клапановия?
    С какво мериш температурата за да си убеден,че е в границите,както твърдиш?
    Радиатор,термостат,водна помпа сменяни ли са?
    Ако трябва да бъда честен моето виско също не се чува при всеки студен старт.
    На около 30 000км.е,също на JMB.
    Но пък иначе си работи нормално и мотора отиде ли към 90гр.зацепва и връща 5-6гр.надолу за секунди!
    Съветът ми е да се увериш,че наистина всичко по охлаждането ти е перфектно,а що се отнася до виското не го зацепвай постоянно,а си закупи дигитален термометър и забележи как се държи.
    Ако не зацепва до към най-късно 91-92гр.пиши в Гугъл "Ремонт виско съединители-Сливен" и ще ти излязат координати на фирма,която се занимава от години с тези неща!
    Момчетата са точни,работят с Еконт,тъй че най-спокойно звъниш,обясняваш им проблема-(според теб),пращаш им виското и го получаваш проверено и ремонтирано+(регулирано на температура на зацепване),ако е имало нужда от последните две!
    Успех...
    Намирам отделен дигитален уред в олх които е китайски и струва 35 лв ще работили и каде се връзва

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси за КИА Спортидж...

      Уреда на таблото работи в комплект с така подбран датчик-(с такава промяна на съпротивлението спрямо покачване на температурата),че НЕ различава 80 от 100гр.
      Казано още по-елементарно дали си на 80,90 или 100гр.няма как да разбереш по уреда-(показанията му са все 1мм.под средата!
      За да ти мръдне нагоре стрелката от това "желязно" положение трябва мотора да вдигне над 100гр.
      Тия неща лично съм ги видял по дигиталния термометър,взимащ инфо не от датчика за уреда на таблото,а от напълно независимия датчик,който дава инфо на компютъра.
      Казано с други думи по стрелковия уред на таблото няма как да разбереш дали виското ти ще сработва при 88-90гр., както трябва да си е.
      Затова при положение,че твърдиш и си сигурен,че радиатора ти е читав и отдава топлина,а се съмняваш във виското ти дадох идея да го пратиш за проверка на температура на сработване в Сливен.
      Хората са точни и няма да те налъжат.
      Лично не съм им ползвал услугите,но отзивите от ползвали им ги са много добри!
      Последно редактирано от Янко Желязков; 09-01-19, 12:32.

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси за КИА Спортидж...

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Уреда на таблото работи в комплект с така подбран датчик-(с такава промяна на съпротивлението спрямо покачване на температурата),че НЕ различава 80 от 100гр.
        Казано още по-елементарно дали си на 80,90 или 100гр.няма как да разбереш по уреда-(показанията му са все 1мм.под средата!
        За да ти мръдне нагоре стрелката от това "желязно" положение трябва мотора да вдигне над 100гр.
        Тия неща лично съм ги видял по дигиталния термометър,взимащ инфо не от датчика за уреда на таблото,а от напълно независимия датчик,който дава инфо на компютъра.
        Казано с други думи по стрелковия уред на таблото няма как да разбереш дали виското ти ще сработва при 88-90гр., както трябва да си е.
        Затова при положение,че твърдиш и си сигурен,че радиатора ти е читав и отдава топлина,а се съмняваш във виското ти дадох идея да го пратиш за проверка на температура на сработване в Сливен.
        Хората са точни и няма да те налъжат.
        Лично не съм им ползвал услугите,но отзивите от ползвали им ги са много добри!
        благодаря много изпратих висотата и термостатът за тест в Сливен на Томчев и беше прав мн готин и честен тествал е и 2 те висотата ! Новото работи перфектно а с това дето спуках главата не и не става и за ремонт,но термостатът ми отваря на 91 и ми изпрати друг които отваря на 82 гр а стрелката все така желязна ще сложа и допълнителен датчик

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси за КИА Спортидж...

          Радвам,че си останал доволен,колега!
          А сега-приятно каране...

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси за КИА Спортидж...

            Здравей,
            Какъв модел допълнителен датчик да се сложи,че в ОЛХ има доста модели/ако може линк към нещо проверено/ и къде е най добре да се монтира.
            Има ли смисъл от 82 гр. термостат.

            Коментар


            • #36
              От: Въпроси за КИА Спортидж...

              Моя уред е поръчван от Алиекспрес.
              Върви си с кабел,конектора на който се включва в OBD 2 оригиналната букса за диагностика и взима информация от температурния датчик,даващ инфо на компютъра.
              Що се отнася до термостата,моя е двуклапанен,82-88гр.
              П.П.Уреда има и аларма за температура,напрежение, чийто стойности се настройват.
              Аз съм го настроил на 95гр.да се включи аларма.
              За напрежение съм го оставил,падне ли на 12.5v също да дава аларма.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Янко Желязков; 21-01-19, 08:29.

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси за КИА Спортидж...

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Моя уред е поръчван от Алиекспрес.
                Върви си с кабел,конектора на който се включва в OBD 2 оригиналната букса за диагностика и взима информация от температурния датчик,даващ инфо на компютъра.
                Що се отнася до термостата,моя е двуклапанен,82-88гр.
                П.П.Уреда има и аларма за температура,напрежение, чийто стойности се настройват.
                Аз съм го настроил на 95гр.да се включи аларма.
                За напрежение съм го оставил,падне ли на 12.5v също да дава аларма.
                Рових се в Алиекспрес за такъв уред,но не можах да го намеря!Знаеш ли в кой раздел е,за да ме ориентираш и аз да си поръчам такъв!В ОЛХ-а са волтметър и термометър за температурата на въздуха на купето,а не за охладителната течност!

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси за КИА Спортидж...

                  Ако е ОБД 2 става с ЕЛМ 327 /задължитешно версия 1,5 /и на смартофона гшедаш квот ти трябва. Малко по тегавое ама пък и има опция за четене и триене на грешки.
                  А и цената е под 15 кинта.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси за КИА Спортидж...

                    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                    Рових се в Алиекспрес за такъв уред,но не можах да го намеря!Знаеш ли в кой раздел е,за да ме ориентираш и аз да си поръчам такъв!В ОЛХ-а са волтметър и термометър за температурата на въздуха на купето,а не за охладителната течност!
                    Коя година ти беше КИАта?
                    Ако е от старите без OBD2 букса,а от другия модел това няма да стане.
                    Иначе моето е това,но както споменах конектора му е за OBD2!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси за КИА Спортидж...

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Коя година ти беше КИАта?
                      Ако е от старите без OBD2 букса,а от другия модел това няма да стане.
                      Иначе моето е това,но както споменах конектора му е за OBD2!
                      !
                      Благодаря Янко,КИА-та ми е 2002год.и има OBD-2!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси за КИА Спортидж...

                        [QUOTE=zmiori;3415651]Ако е ОБД 2 става с ЕЛМ 327 /задължитешно версия 1,5 /и на смартофона гшедаш квот ти трябва. Малко по тегавое ама пък и има опция за четене и триене на грешки.
                        А и цената е под 15 кинта.[/QUOT
                        Благодаря Zmiori,и това си заслужава да си го купи човек,още повече че и цената му е тънка!едното постоянно вкл.за живи данни,а това когато се наложи и да си почистиш грешки!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпроси за КИА Спортидж...

                          Аз ползвам такова. Стои си забодено в ОБД-то и когат се сетя си пускам живи данни. Обикновенно на дълъг път. Малко ми е странно липсата на уред за температура на таблото. То кат имаше на Фриито че не нацепи тиквата на 4 места.
                          Не се изкушавай с по високата версия 2,1
                          Ако не пише никъде каква е версията гледай броя на платките в уреда
                          Ако са две е твоя. Ако е една бягай от нея. Купи си от "доставчик" който дава и оригинално дискче със софтварето.

                          Желая успех.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси за КИА Спортидж...

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Радвам,че си останал доволен,колега!
                            А сега-приятно каране...
                            Янко сложих уреда и дилема преди да отвори термоста уреда стига до ,94 градуса за около половин минута и след това пада на 82 и 80 и после не мърда над 82 твоя нормално ли е,

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпроси за КИА Спортидж...

                              Хм-явно термостатът ти отваря тогава.
                              При мен при студен старт по уред отива до към 82-84гр.,термостатът отваря и температура пада рязко до към 78гр.
                              После при нормално каране сега Зимата държа 81-82гр.
                              Ако я напъна по кален наклон,разбиване на преспи отива до 88-90гр.,виското зацепва и връща температурата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпроси за КИА Спортидж...

                                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                                Хм-явно термостатът ти отваря тогава.
                                При мен при студен старт по уред отива до към 82-84гр.,термостатът отваря и температура пада рязко до към 78гр.
                                После при нормално каране сега Зимата държа 81-82гр.
                                Ако я напъна по кален наклон,разбиване на преспи отива до 88-90гр.,виското зацепва и връща температурата.
                                Ясно следващ термостат?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X