Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за КИА Спортидж...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси за КИА Спортидж...

    Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
    Що бе,да си карат на бензин.Аз затова на втората си Кия не и сложих газ.Извънградско си харчи 8,в града никага не минава 12 и то зимата...само че е къса.Колко харчи дизела?
    9/7,5. С фул товар стига и 10. Ама при мене фул товара е доста, че изнасям половината къща, лодката и мотора, хладилника, подвижния бойлер.......

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за КИА Спортидж...

      мойта е 2.0тди 83кс. смесено 9,на дълго към 8 това с гуми 235/75/15

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за КИА Спортидж...

        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
        Еми уж като сложиш читав и читаво монтиран газов инжекцион проблеми няма да имаш....да ама друг път.Сложихме инжекциона и се почна.Отначало всичко беше добре добър разход вървеше нормално,но с гуми 195/70/15 и колата изглеждаше като голф.Вдигнахме малко колата 6-7см отпред и 10-на отзад.С тия гуми беше много грозна гледка.Викам ок ще взема по голями гуми-235/75/15 и едни малко по раздути джанти и заприлича на джип.Да но като драснах чертата на разхода и ми стана лошо-20-22газ/100км в града,но за мен този разход е доста и айде при газаджите.Въртяха струваха и пак 20/100 и се почна едно псуване.Викам на Соти ще си я настройваме сами и си направих кабел за връзка с газовия инжекцион.Таман настройхме газовата и оп чека светна и газовия комп загуби настройките.Пак псуване пак 1ден настройки.Тръгнах на дълго под 16газ не можах да я сваля.Айде пак с лаптопа.Върти сучи пак около 15-16газ на дълго.После пак при газаджите -Викам им на майтап:Трябва да харчи 5 /100км поне,кви са тия 15-16.Пипаха струваха и сега съм се примирил -какъвто разход даде.Със Соти си говорихме че рано или късно се стига до Мега.
        мойта такъв разход ми дава с 215 гуми и обикновена газова. Даже последно като засичах ми дава разход около 12 извънградско...
        От доста време си мисля за инжекцион, ама като прочетох това което си написал се отказах
        Между другото погледни си свещи, кабели, бубини... Аз имам проблеми с тях и разхода ми беше доста "неприличен" оправи се с нови кабели, свещи и почистане на бубините...
        Някои път така се случва. Уж сменяш гумите, ама заедно с тях някои кабел дава фира и се чудиш какво става...

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за КИА Спортидж...

          Какви обороти държи КИА-та (дизеловата) примерно при 100 км/ч (или при друга скорост) на пета предавка?

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за КИА Спортидж...

            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
            Какви обороти държи КИА-та (дизеловата) примерно при 100 км/ч (или при друга скорост) на пета предавка?

            Някъде около 2500, ама зависи с какви гуми е.

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за КИА Спортидж...

              Ами с размера за оригинално вграждане. 205/75/15 ли бяха?

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за КИА Спортидж...

                Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                Ами с размера за оригинално вграждане. 205/75/15 ли бяха?
                Да

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за КИА Спортидж...

                  Що?С други гуми променя ли се съотношението между оборотомера и скоростомера?
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за КИА Спортидж...

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Що?С други гуми променя ли се съотношението между оборотомера и скоростомера?
                    зависи с какво мериш скоростта
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за КИА Спортидж...

                      Здравейте колеги на коя фирма високото е добро и върши работа за бензина аз сложих jms корейска но когато подам газ не свири за разлика от тази която свалих!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за КИА Спортидж...

                        Виското трябва са се чува при студен старт известно време, докато се разлее маслото и след това, само при сериозно натоварване, когато двигателя е загрял.
                        Ако е свирело при всяко натискане на газта, е твърде вероятно да е било принудително зацепено, което не е добре.
                        Уточни, за какво става въпрос точно.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          Когато е студена не свири и ми се струва че завихря по слабо от преди смених го както и всичко в охладителната предна защото спука главата без да стигне над 90 г температура

                          За лятото ако го зацепя постоянно какво значи не е добре
                          Последно редактирано от CarTest™; 08-01-19, 20:22.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси за КИА Спортидж...

                            Не се чува студен и ми се струва че завихря по слабо от старата смених я заедно с всичко от охладителната система че спука глава без да стигне над 90. Г

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси за КИА Спортидж...

                              С кой мотор си-8 или 16 клапановия?
                              С какво мериш температурата за да си убеден,че е в границите,както твърдиш?
                              Радиатор,термостат,водна помпа сменяни ли са?
                              Ако трябва да бъда честен моето виско също не се чува при всеки студен старт.
                              На около 30 000км.е,също на JMB.
                              Но пък иначе си работи нормално и мотора отиде ли към 90гр.зацепва и връща 5-6гр.надолу за секунди!
                              Съветът ми е да се увериш,че наистина всичко по охлаждането ти е перфектно,а що се отнася до виското не го зацепвай постоянно,а си закупи дигитален термометър и забележи как се държи.
                              Ако не зацепва до към най-късно 91-92гр.пиши в Гугъл "Ремонт виско съединители-Сливен" и ще ти излязат координати на фирма,която се занимава от години с тези неща!
                              Момчетата са точни,работят с Еконт,тъй че най-спокойно звъниш,обясняваш им проблема-(според теб),пращаш им виското и го получаваш проверено и ремонтирано+(регулирано на температура на зацепване),ако е имало нужда от последните две!
                              Успех...
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 08-01-19, 21:03.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси за КИА Спортидж...

                                Първоначално публикуван от salih.adalov Преглед на мнение
                                Когато е студена не свири и ми се струва че завихря по слабо от преди смених го както и всичко в охладителната предна защото спука главата без да стигне над 90 г температура

                                За лятото ако го зацепя постоянно какво значи не е добре
                                2,0 95 к 8 клапана е и след ремонта смених високо в помпа термостат радиатора е сменен от предишния собственик! Според уреда за температура тя дарби 1 ММ под 90 г и не е качвала да чуя високото да включи имам я от 6 месеца и 3000 км

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X