Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    Ще прегледам архивите Какъв тонаж ще качваш на текелажа ? Този се държи добре до 4 - 5 тона нагоре имам подозрението че без да усиля лайзените няма да стане .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

      За сега под 3т.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Ето нещо което правих преди години , когато китайците не бяха наводнили нашия пазар и такива приспособления ,а от каталога на KLANN струваха камара пари.Тези стойки ги правих за един приятел ,който има автосервиз преди повече от 12 г и ги ползва и до днес.На последната снимка е схемата по която съм правил стойките за задържане на двигатели в коша на кола.Идеята бе взаимствана от KLANN и побългарена от мен.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0309.jpg
Прегледи:1
Размер:344.6 КБ
ID:5820770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0310.jpg
Прегледи:1
Размер:332.2 КБ
ID:5820771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0311.jpg
Прегледи:1
Размер:268.1 КБ
ID:5820772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0312.jpg
Прегледи:1
Размер:308.1 КБ
ID:5820773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0323.jpg
Прегледи:1
Размер:301.5 КБ
ID:5820774
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191113_215141.jpg
Прегледи:1660
Размер:250.9 КБ
ID:6527432Бърза врътка много удобна когато често се налага смяна на челюстите а и не само

          Коментар


          • Наскоро се сдобих с делително апаратче за моята фреза 676П. Но оригинално задното неподвижно седло, се купира към апарата с тюлен и е на лястовича опашка и не е удобно за мен , а и нямам тюленче. Та реших да импровизирам и етооо :
            От предпазният капак на делителния апарат ,след като изчислих височината на центрите сътворих основа за седлото с неподвижния център. Получи се добре и е точно в център! Сега мога да пия една ракия с кеф!

            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • Не е баш инструмент, но се почувствах рядко тъп когато го открих, а на някой може да му свърши работа.За някои операции, примерно зацепване на ангренаж с индикаторен часовник на разпределителния вал се изисква накрайник различен от стандартния, 5мм основа, 10мм основа.До сега все побългарявам нещо, но реших, че ще си купя подходящи крачета за часовниците.Обиколих няколко магазина, гледат ме с разбиране, съчувстват ми, но нямат.Братята китайци имат, на примамливи цени, но с 20 дена доставка.
              https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_53

              Резбите са 2,5 х нещо си и са малко извратени, такава плашка не можах да намеря, а имам цяла кутийка с такива часовникарски размери.И накрая взе че ми просветна, че стопорният болт с накатаката е с подобен диаметър, диаметърът се оказа точно същия, съвпадна и с стопорните винтове на всички шублери, които ми се намират, включително и новите китайски изделия и ето ти крачета с произволни диаметри 5, 6, 7, 10мм, сигурно има и по-големи но на мен това ми се намира.Пасват и на руските и на ГДР-ейските часовници, намира ми се и един английски, но той е с цолова резба.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Преди време ми се наложи бързо да си направя няколко "накрайника" за индикаторите. Взех спици от мотоциклет. Срязах ги по размер. Грубо подготвяне на резбата на струг и финално нарязване с плашка.
                Един от моделите спици за велосипед се навиваше директно - режеш по дължина и си готов.

            • Привет, нямам струг ама тези от вас, който имат няма да име излишно едно такова :

              Коментар


              • Идея за по-бързо застопоряване на задно седло на ц11. В двата края на рамото са хванати шпилките, които издърпват плочката за застопоряване. При навиване на болта/всредата/ рамото се издърпва нагоре и стяга седлото.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • Повече от 20 години се чудех за какво мога да използвам тоя чурук двускоростна ловешка бормашина . За работа на ръка с малки свредла е тежка а с големи е опасна . Навремето такава счупи ръката на един колега . За работа на станок става ама като имам две БК 32 така си седеше в шкафа едни 30 години . Като се наложи да пробивам текелажа за някоя машина трябват двама човека за да вдигнем гредата на масата на бормашината а като са наложи на място някъде да пробивам размер за машина е мъка . Така с няколко трупчета и стъпаловидно свредло го правя сам за секунди . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210311_093906.jpg
Прегледи:823
Размер:723.0 КБ
ID:6718715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-22b103ac4d6764fc1462c2b24ddc0b91-V (1).jpg
Прегледи:786
Размер:594.0 КБ
ID:6718716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210311_093943.jpg
Прегледи:787
Размер:614.3 КБ
ID:6718717
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Одъртяваме и трябва да пазим дъртите кокали .

                  • travelling
                    travelling коментира
                    Редактиране на коментар
                    Още по-хитро ще е да и се измисли магнитен захват .

                  • Ivan_J
                    Ivan_J коментира
                    Редактиране на коментар
                    А на моята и задържа бутона. Затова си стои под тезгяха. Забелязах, че винтоверта има достатъчно ниски обороти и мощност за големи свредла, дори за камбани. Разбира се, за тънка ламарина.

                • Видях на реклама от колега, шлосерско менгеме за захващане на детайли с неправилна форма / това на първата снимка/ . Това ме провокира да подобря моето шлосерско менгеме. Получи се! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:149478915_2901657360157549_3396186223945640177_n.jpg
Прегледи:585
Размер:121.5 КБ
ID:6769192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1385.jpg
Прегледи:595
Размер:152.8 КБ
ID:6769193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1387.jpg
Прегледи:590
Размер:170.5 КБ
ID:6769194
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • Паджеровод
                    Паджеровод коментира
                    Редактиране на коментар
                    За тази цел ползвам бракуван поради биене универсал от струг.

                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Някъде съм виждал из нета специални челюсти за тия стандартните шлосерски менгемета, предвидени точно за хвашане на изчекнати детайли. Дори ми е странно, че до сега не си си направил поне няколко вида.

                  • pgv64
                    pgv64 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Лошото на тия старите чугунени кютуци /шлосерски менгемета/ е, че са правени на различни места / ТПК-та и др такива колхози/ и са много видове и на две еднакви не им пасват отворите за закрепване на челюстите. Отделно на моето съм преправял резбите на по голям размер и съм разпробивал челюстите.Правил съм някои приспособления към челюстите за захващане на малки диаметри оси без да нараняват повърхностите / от ф3 до ф18/ през милиметър.А за машинното менгеме на фрезата си имам призми и др. приспособления.

                • Да го качим и в тази тема . Като патронник остане без зъби по венеца най безболезненото за да не го изхвърлим е това . Днес заварих дръжка на още един Така го стягаме с тръбата без да си обелим пръстите което иначе е редовно със заводския ключ . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231001_121707_362.jpg
Прегледи:264
Размер:447.5 КБ
ID:6939127 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231001_121754_218.jpg
Прегледи:264
Размер:441.1 КБ
ID:6939128 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20231001_142842_406.jpg
Прегледи:259
Размер:474.3 КБ
ID:6939129
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не че разбирам от тези машини , но баланс не им ли трябва при тези операции ???

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    При струговете патронниците са неподвижни .

                • Дано не го направи някой на ръчната дрелка...

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    В този раздел обикновено малоумници няма .

                • Имайки предвид каква е цената на нов патронник, може да се направи подобно приспособление от такъв, не амортизиран, а тоя с износените зъби, челюсти и всичко останало може да се предаде в Надин, за да го топнат в кацата с разтопен джилезиум...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Новите нямат и 20 % от здравината на старите .

                  • venkabg
                    venkabg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Глупости. Sek.1 Ти колко нови патронници изпробва?
                    Аз имам 3-4 броя китайски B16, B18, B22, 1/2-UNF. И са перфектни. Имам и български. Личното ми мнение е, че имат по-слаб захват. Да не говорим, че ги предлагат за огромни пари, щото са "от хубавото време". Само, че на мен китайски патронник не ми е превъртал. И това при все, че често ползвам престъргани опашки. А за цена от 15-30лв брой мога да взема някой износен български боклук, който ще ми пуска стружка на всяко свредло. И това са евтини патронници. А има Rohm и много други, които може да си представиш къде са спрямо българските от "онуй време". Ще ме накараш да ти купя един патрон, да ти го подаря и после да напишеш отзиви какъв е "боклук".

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X