Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

    Вчера ми потрябва греда, да вържа един двигател, понеже нямам ,и взех на заем от един приятел.
    Мислех да си купя,ама не ме изкефиха,нито цените нито качеството.
    Нищо сложно,само да му се занимава на човек и да има някоя друга тръба под ръка.
    Не виждам и кое му струва 150 лева на 15 кг желязо. Два часа работа.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180711_155258.jpg
Прегледи:1
Размер:237.6 КБ
ID:5793973
    Основната тръба е здравичка-от кормилна щанга на камион.
    Една стара кука,една шпилка 16мм със гайка .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180711_155303.jpg
Прегледи:1
Размер:250.6 КБ
ID:5793974
    Страничните ламарини са 5мм.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180711_155308.jpg
Прегледи:1
Размер:239.8 КБ
ID:5793975
    Отдолу им сцепих по един маркуч да не белят калниците и готово.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180711_155315.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:5793976

    Коментар


    • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

      Като се поработи и натрупа опит и идеи ще направите и по сполучливи. Пр. с два закрепващи механизма и възможност за поне 1800мм ход.Отделно възможност за промяна височината и наклона на рамената. Съгласен съм ,че не винаги цената и качеството са "стиковани",но в повечето случаи качествената стока има "цена".
      При криковете за кутиите от значение е и общия ход - дано сте поръчали двустъпален,защото пак ще поръчвате!!!

      Коментар


      • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

        Днес направих първата проба на новия текелаж за местене на машини . На първо четене се държи перфектно струга върви като побутнеш с един пръст Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4804.JPG
Прегледи:2
Размер:483.7 КБ
ID:5794068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4806.JPG
Прегледи:1
Размер:493.1 КБ
ID:5794066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4805.JPG
Прегледи:1
Размер:482.7 КБ
ID:5794067
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Днес направих първата проба на новия текелаж за местене на машини .
          Преди години в завода на Voleo докато чаках палетите със стартерите гледах как работници местеха 10т. машина "качена" на четири лагерни лапи и си мислех, че не само ние "хитруваме". Самата изработка на "лагерните лапи" си беше много технически грамотно решение и с лекота променяха посоката на движение под товар.

          Коментар


          • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Преди години в завода на Voleo докато чаках палетите със стартерите гледах как работници местеха 10т. машина "качена" на четири лагерни лапи и си мислех, че не само ние "хитруваме". Самата изработка на "лагерните лапи" си беше много технически грамотно решение и с лекота променяха посоката на движение под товар.
            Без подходящ текелаж местенето на машини е мъка . Тези съм ги направил с гумирани колела от едни кари на ЮХ за да мога като се наложи да работя и върху по читава настилка без да я съсипвам .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

              Колко е широк струга, колко е широка гредата, ще мине ли през обикновена врата, за всеки струг ли правиш дупки за укрепващите болтове? Борето Как завиваш?

              Коментар


              • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                Колко е широк струга, колко е широка гредата, ще мине ли през обикновена врата, за всеки струг ли правиш дупки за укрепващите болтове? Борето Как завиваш?
                Завива се с транспалетна количка под лайзените . В обши линии на повечето сругове разстоянието на укрепващите отвори е близко и съм фрезовал бъбреци под тях на самия болт подлагам вече широки планки с точния диаметър на болта и отвора и стягам . Специално на С 5 междуцентровото разстояние на болтовете 530 мм от към универсала и 470 мм на задния фундамент . В общи линии с тегелаж около 1.80 не сме имали проблеми никъде с машини по 5-6 тона отгоре . Този е 1.60 два комплекта за да минава спокойно през вътрешните врати на цеховете но съм направил и един 1.80 . Време не остава да направя и за свръх тежките тонажи отрязал съм П профил от мачта на мотокар колелата ще са от кислородна бутилка с главини на 40 мм оси . На времето с един колега направихме два комплекта с такива колела и човека с това си изкарва хляба от 30 години . Тези ги правих специално с гумирани колела защото все по често се налага местене и монтаж на машини на място където хората вече са си изградили подова настилка от шлайфан бетон или промишлен теракот и текелажа със стоманени колела прави доста поразии .
                Последно редактирано от sek.1; 14-07-18, 08:03.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                  Устройството на главините и колелата . Целта беше всичко да ми струва 0 лева . Всичко го имах останало през годините от разни изделия . Лайзените ги домъкна преди много години един колега от някаква нарязана конструкция . Лагерите с лагерните легла са от едни ролгани дето 30 години ръждясват в двора . Болтовете 60 броя М 12х50 съм ги изписал от склада . Даже и тела 1 мм за телоподаващото ми е още от ДМЗ Девети май Червен бряг Увътрих се само с газа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4814.JPG
Прегледи:1
Размер:507.0 КБ
ID:5794491Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4812.JPG
Прегледи:1
Размер:501.1 КБ
ID:5794492Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4811.JPG
Прегледи:1
Размер:484.1 КБ
ID:5794493
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Днес направих първата проба на новия текелаж за местене на машини . На първо четене се държи перфектно струга върви като побутнеш с един пръст
                    Поздрави за приспособлението!
                    Макар да не мога да се меря с направеното от теб, но преди години бях направил нещо подобно за една готварска печка. Пречеше ми да си вкарвам мотоциклета в една пристройка, на завет. С две маневри на скачените съдове печка-мотор и всичко си идваше на място.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                      Идват миналата седмица двама приятели и гледат ниско в земята и с половин уста абе малко се поосрахме Викам им аз като ви познавам няма да е малко Тръгнали да вадят дихтунтите от дюзите на баничарката на единя 2.0 ХДИ на Пежо ама не погледнали вътре че дихтунгите не са оригинални с вътрешен отвор 7 мм а някой някога ги е сменял с такива с отвор 8 и нагоре . Пускат един дълъг метчик 8 мм ама той даже и не я закача понавили го малко разклатили го и го счупили вътре в отвора . Пробвали някак си да го подкарат с видирано свредло ама само го бяха дозаклинили . Инструмента е старо диамантено стъкларско свредло на подходящ за ситуацията дорник . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1297.jpg
Прегледи:1
Размер:272.4 КБ
ID:5810134Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1293.jpg
Прегледи:2
Размер:352.7 КБ
ID:5810135
                      Последно редактирано от sek.1; 07-03-19, 05:48.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Устройството на главините и колелата . Целта беше всичко да ми струва 0 лева . Всичко го имах останало през годините от разни изделия . Лайзените ги домъкна преди много години един колега от някаква нарязана конструкция . Лагерите с лагерните легла са от едни ролгани дето 30 години ръждясват в двора . Болтовете 60 броя М 12х50 съм ги изписал от склада . Даже и тела 1 мм за телоподаващото ми е още от ДМЗ Девети май Червен бряг Увътрих се само с газа [ATTACH=CONFIG]964126[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]964127[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]964128[/ATTACH]
                        Дали ти се намират още от тези колела, че и аз трябва да правя нещо подобно ?
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                          Ще питам колегите . По принцип като стигнат до репера при карите вече са за боклука . Има едни малко по високи от карите на Евромаркет но там аз нямам позиции . В нашия скрап бяха докарали ама само 2 а 2 колела само не ми вършат работа . Хубавото при тях е че са малко с по голям диаметър и транспалетната количка ще влиза директно без зор .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                            На мен и метални ми вършат работа, ако изпадне нещо, също и дебело П .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                              Метални ще ги правя за тежкия текелаж . Нарязал съм кръгове от кислородна бутилка остъргал съм главините само трябва да ги заваря . П профилите са от една откъсната мачта от мотокар.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

                                Ако ти се намират материали за две греди с по две колела имам интерес, и без това ще ги правя, по-добре да дам парите на теб вместо на агне стоило .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X