Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6
Резултати 101 до 114 от 114

Тема: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Място
    София....
    Публикации
    6,885
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Виж кво ми показа форумът при отваряне
    Бе нещо при мен сутринта нета беше ужасен и може нещо да се е бъгнало....Име:  DSC06380.JPG
Прегледи: 961
Размер:  144.1 Кб...повтарям го за де не безпоким модерациятя

Цитат Мнение на dedoKoko Преглед на публикациите
    Я кажи- тая флашка:.....как ке я онодиш да га турнеш на задното универсалче?
    .....историята от доледниковия период
    Преди 10 ХІ и на джендърите им викахме пИдали, ма сега не било коректно

П.П. .....пък някой свободен модератор ако забърше кашата.....
    Последно редактиран от дядо владо ; 23-03-18 в 18:37
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Пловдив
    Публикации
    8,311
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    31

По подразбиране От: Нестандартни ,хитроумни и евтини приспособления (Инструменти)

Брей, какви теми имало във форума....

Тъкмо щях да почна да обяснявам, че преди появата на флашките, и плашка, и флашка се употребяваше за резбонарезния инструмент, и беше сигурно, че ще те разберат...

Ама - промениха се нещата..

(справка - "Когато светът си събуваше потурите" - от уважаемия Хайтов)
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Публикации
    7,490
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    ....Име:  DSC06380.JPG
Прегледи: 961
Размер:  144.1 Кб...

.
    Ама па си си турил марков ремък
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Обичам честната борба - трима на един с калашник

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

става въпрос за тази приставка за заточване на свредла
    в амазон я има под няколко марки "general tools", "woodstock drill sharpener", "draper drill grinding attachment"
    китаеца слага табелка според клиента ...
    учудващо отзивите са добри (в амазон) и явно става за заточване на свредла
    въпросът ми е - някой виждал ли е такова нещо да се продава в България ?Име:  drillgrinding.jpg
Прегледи: 761
Размер:  31.9 Кб

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

приспособлението е по-скоро хитроумно/авангардно, отколкото евтино
    заточваща машина за инструменти ( копие на Deckel SO ), ашладисаха с кръстата маса >>>
    Последно редактиран от dwado ; 10-04-18 в 09:20

Място
    Габрово
    Публикации
    4,847
    Точки (при гласуване)
    20

Вчера ми потрябва греда, да вържа един двигател, понеже нямам ,и взех на заем от един приятел.
    Мислех да си купя,ама не ме изкефиха,нито цените нито качеството.
    Нищо сложно,само да му се занимава на човек и да има някоя друга тръба под ръка.
    Не виждам и кое му струва 150 лева на 15 кг желязо. Два часа работа.

Име:  20180711_155258.jpg
Прегледи: 472
Размер:  237.6 Кб
    Основната тръба е здравичка-от кормилна щанга на камион.
    Една стара кука,една шпилка 16мм със гайка .
    Име:  20180711_155303.jpg
Прегледи: 459
Размер:  250.6 Кб
    Страничните ламарини са 5мм.
    Име:  20180711_155308.jpg
Прегледи: 471
Размер:  239.8 Кб
    Отдолу им сцепих по един маркуч да не белят калниците и готово.
    Име:  20180711_155315.jpg
Прегледи: 471
Размер:  221.1 Кб

Публикации
    1,819
    Точки (при гласуване)
    12

Като се поработи и натрупа опит и идеи ще направите и по сполучливи. Пр. с два закрепващи механизма и възможност за поне 1800мм ход.Отделно възможност за промяна височината и наклона на рамената. Съгласен съм ,че не винаги цената и качеството са "стиковани",но в повечето случаи качествената стока има "цена".
    При криковете за кутиите от значение е и общия ход - дано сте поръчали двустъпален,защото пак ще поръчвате!!!

Място
    София
    Публикации
    15,022
    Точки (при гласуване)
    35

Днес направих първата проба на новия текелаж за местене на машини . На първо четене се държи перфектно струга върви като побутнеш с един пръст
    Име:  DSCN4804.JPG
Прегледи: 398
Размер:  483.7 Кб
    Име:  DSCN4806.JPG
Прегледи: 397
Размер:  493.1 Кб
    Име:  DSCN4805.JPG
Прегледи: 397
Размер:  482.7 Кб
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    1,819
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Днес направих първата проба на новия текелаж за местене на машини .
    Преди години в завода на Voleo докато чаках палетите със стартерите гледах как работници местеха 10т. машина "качена" на четири лагерни лапи и си мислех, че не само ние "хитруваме". Самата изработка на "лагерните лапи" си беше много технически грамотно решение и с лекота променяха посоката на движение под товар.

Място
    София
    Публикации
    15,022
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на petkov_bb Преглед на публикациите
    Преди години в завода на Voleo докато чаках палетите със стартерите гледах как работници местеха 10т. машина "качена" на четири лагерни лапи и си мислех, че не само ние "хитруваме". Самата изработка на "лагерните лапи" си беше много технически грамотно решение и с лекота променяха посоката на движение под товар.
    Без подходящ текелаж местенето на машини е мъка . Тези съм ги направил с гумирани колела от едни кари на ЮХ за да мога като се наложи да работя и върху по читава настилка без да я съсипвам .

Място
    Пловдив
    Публикации
    434
    Точки (при гласуване)
    9

Колко е широк струга, колко е широка гредата, ще мине ли през обикновена врата, за всеки струг ли правиш дупки за укрепващите болтове? Борето Как завиваш?

Място
    София
    Публикации
    15,022
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на boreto2 Преглед на публикациите
    Колко е широк струга, колко е широка гредата, ще мине ли през обикновена врата, за всеки струг ли правиш дупки за укрепващите болтове? Борето Как завиваш?
    Завива се с транспалетна количка под лайзените . В обши линии на повечето сругове разстоянието на укрепващите отвори е близко и съм фрезовал бъбреци под тях на самия болт подлагам вече широки планки с точния диаметър на болта и отвора и стягам . Специално на С 5 междуцентровото разстояние на болтовете 530 мм от към универсала и 470 мм на задния фундамент . В общи линии с тегелаж около 1.80 не сме имали проблеми никъде с машини по 5-6 тона отгоре . Този е 1.60 два комплекта за да минава спокойно през вътрешните врати на цеховете но съм направил и един 1.80 . Време не остава да направя и за свръх тежките тонажи отрязал съм П профил от мачта на мотокар колелата ще са от кислородна бутилка с главини на 40 мм оси . На времето с един колега направихме два комплекта с такива колела и човека с това си изкарва хляба от 30 години . Тези ги правих специално с гумирани колела защото все по често се налага местене и монтаж на машини на място където хората вече са си изградили подова настилка от шлайфан бетон или промишлен теракот и текелажа със стоманени колела прави доста поразии .
    Последно редактиран от sek.1 ; 14-07-18 в 08:03

Място
    София
    Публикации
    15,022
    Точки (при гласуване)
    35

Устройството на главините и колелата . Целта беше всичко да ми струва 0 лева . Всичко го имах останало през годините от разни изделия . Лайзените ги домъкна преди много години един колега от някаква нарязана конструкция . Лагерите с лагерните легла са от едни ролгани дето 30 години ръждясват в двора . Болтовете 60 броя М 12х50 съм ги изписал от склада . Даже и тела 1 мм за телоподаващото ми е още от ДМЗ Девети май Червен бряг Увътрих се само с газа
    Име:  DSCN4814.JPG
Прегледи: 223
Размер:  507.0 Кб
    Име:  DSCN4812.JPG
Размер:  501.1 Кб
    Име:  DSCN4811.JPG
Размер:  484.1 Кб

Място
    Плевен/София
    Публикации
    3,409
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Днес направих първата проба на новия текелаж за местене на машини . На първо четене се държи перфектно струга върви като побутнеш с един пръст
    Поздрави за приспособлението!
    Макар да не мога да се меря с направеното от теб, но преди години бях направил нещо подобно за една готварска печка. Пречеше ми да си вкарвам мотоциклета в една пристройка, на завет. С две маневри на скачените съдове печка-мотор и всичко си идваше на място.
    Бъдете живи и здрави!

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6

Сходни теми

1. Примус (Приспособления за готвене в полеви условия)
    От Венцислав Петров във форум Посуда, средства за палене на огън, вода и пречистване
    Отговори: 59
    Последно мнение: 01-08-17, 16:50
  2. Нестандартни методи
    От DIMILIEV във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 10
    Последно мнение: 19-12-12, 21:44
  3. Приспособления за сняг
    От JOF във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 02-12-12, 20:58
  4. Нестандартни размери на ботуши?
    От Николай Календжиев във форум Екипировка