Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

    Опитах се да помогна да преместим Антон Мещера от Силистра до София, но закъснях с организацията.
    Успях да получа официален отговор колко би струвало и как се организира преместване на болен на носилка + медицинско лице от Силистра до София.
    1. Струва от около 15 000 до 20 000 лева с ДДС.
    2. Времето във въздуха от Силистра до София е около 2,5 часа, с междинно спиране за зареждане в Централна България.
    3. Изрично питах колко ниско може да се лети, може да се лети на няколко стотин метра височина( 200-300 м.), това е важно за някой травми и медицински състояния.
    4. Има избор от машини по-големите за повече оборудване и хора са по-високата цена, за двама, пострадал + медик е по-ниската цена.
    5. Около един ден(или по-малко) е нужно да се организира полет, с оглед на получаване на разрешителните за кацане и т.н.
    6. Може да се каца/излита от градски/селски стадиони примерно, освен от летища.
    7. Хората са професионалисти, много разбрани, отзивчиви и изразиха готовност винаги да са насреща за подобни нужди!
    НЯМА да слагам името на фирмата, но ако някой се нуждае от подбни неща да ми пише веднага ще споделя подробностите.
    Бъдете живи и здрави и дано НЕ се налага повече да се стига до такива решение, но ако се стигне е хубаво да ги има и да е ясно кое как колко струва и т.н.
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 09-05-13, 13:22.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

    Похвално е колега, че си проучил всички тези неща с желание да помогнеш. Не знам коя е фирмата и за кой модел хели става въпрос, но ми се струва че те товарят доста. За машина можеща да превозва медицинско оборудване и носилка модела трябва да е от сорта на Юрокоптер, Агуста,Белл, Макдоналд Дъглас или някоя руска бракма. Та 1ч летателно време с амортизациите и горивата на такъв тип машина струва е до около 3000лв, ти смятай за 2.5ч. Това за междинното кацане ми се вижда малко тъпо, защото не знам за голяма машина, която да има запас за полет по малък от 3ч с крайсерска скорост, дори и малките от типа на Робинсън изкарват повече. За височината е така, полетното ниво е 3000фута/900м/, но за медицински нужди може да слезе до ниво 150-300м над повърхността.
    Всичко е добре, само цените не ми харесват и дано не му се налага на никой да ги търси.

    Коментар


    • #3
      От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

      Дано не е налага на никого! Иначе и аз съм чувал, че цените са смазващи. Преди години, когато в България имаше санитарна авиация, това беше напълно безплатно и никой не се замисляше как ще стане транспорта...!

      Коментар


      • #4
        От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

        Иначе за превоз на хора има няколко фирми в БГ, които предлагат 1ч полетно време за 1500-1600лв с печалбата за до 3 пасажерски места да речем на Robinson R44.Но там носилка не може да се прекарва, само седящи места.

        Коментар


        • #5
          От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

          Тъй като и на мен ми стана интересно написах просто в Google "медицински превоз с хеликоптер" и ето какво намерих без изобщо да се затормозявам да търся:

          Компанията предлага следните видове услуги:

          .........

          Специални полети
          - Въздушен контрол и ескорт
          - Медицински полети

          ............

          Цени при отдаване под наем на хеликоптерите:

          - 650 euro на час
          - В цената е включено гориво, пилот, наем хеликоптер
          - В цената не са включени летищните такси
          - За летателно време се счита - от отлепянето до кацането на хеликоптера на земя
          - При заявка за полетно време повече от 10 часа - отстъпка 5 % от цената на час
          - При необходимост може да се реагира до 2 часа, но е желателно заявките да се правят поне 24 часа преди планирания полет

          Примерни маршрути:

          - София- Варна - 2 часа
          - София - Бургас - 2 часа
          - София - Банско - 1 час
          - Варна - Бургас - 30 мин.
          - София-Солун- 1,5 часа
          - София - Дубровник - 2,5 часа
          - София- Скопие - 1 час
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

            Ценообразуването е безсмислено. "Без ДДС, без летищни такси, без ..." При заявка 24 часа ...
            Аматьорска работа.

            Въртолет, който трябва да каца за дозареждане от Силистра до София, не може да лети на 200 метра, нито изобщо става за медицинска евакуация. Това е увеселителна пича въшка, която не може да носи, и поради това няма нито нужното кислородно оборудване, нито навигационното. За тия неща отдавна са измислени Ми-8/17, а у нас има даже редките и ценни Ка-32. Те нормално работят и на Мусала.
            Останалото е измама. Не че правя предизборна пропаганда, но някой още помни аналните карлсони на Костов, някви белчета, които и в хангара на производителя си не са можели да летят. Но за които бяха дадени толкова пари, че България завинаги остана без въртолетна авиация. За издухването на мозъците не говорим.
            За това предполагам ще разкаже по-подробно специалиста по бракмите Пирон45, който вероятно има богат въртолетен опит с пирон в мозъка.

            ***Редакция: на мен главата ако ми се мяташе на страна когато мине край магнит като на Стенмарк дупето от една вратичка на друга - щях да си трая с коментарите за пироните в чуждите мозъци

            Тимур и неговата команда.

            ***
            Последно редактирано от Goblin; 13-05-13, 17:24.

            Коментар


            • #7
              От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

              През 2004 година жена пострада при производствен инцидент, и искхме да я транспортираме с въртолет до София.
              Попитаха, казали им цена 6000 лева, но докато сформират екип, докато долетят до Шумен щели да минат 5-6 часа. Нямаше как да чакаме толкова, и в нашата болница свършиха каквото е нужно.

              Не знам къде са се обаждали, и кой е казал тази цена, но не е чак толкова скъпо.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

                Не се съмнявай, че безумието е именно такова. Даже тук във форума имаме гигантски разбирачи от авиация, които смятат че е голям успех въртолета да стигне за два часа на 58 километра от базата си. Голям успех. Когато пострадалия вече е умрял.
                За сравнение:
                Това е РАЙОНА НА ЛЕТИЩЕТО. Не е полет по маршрут, това е зоната на малкия кръг, за самолетите това вече е почти глисадата. Но докато специалисти с 45 годишни пирони в мозъка, както и неясно дали зидари, дали космонавти, но специалисти по авиацията, имат право на мнение по тия въпроси - ще е все по-така, вервай ми.

                Коментар


                • #9
                  От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Ценообразуването е безсмислено. "Без ДДС, без летищни такси, без ..." При заявка 24 часа ...
                  Аматьорска работа.

                  Въртолет, който трябва да каца за дозареждане от Силистра до София, не може да лети на 200 метра, нито изобщо става за медицинска евакуация. Това е увеселителна пича въшка, която не може да носи, и поради това няма нито нужното кислородно оборудване, нито навигационното. За тия неща отдавна са измислени Ми-8/17, а у нас има даже редките и ценни Ка-32. Те нормално работят и на Мусала.
                  Останалото е измама. Не че правя предизборна пропаганда, но някой още помни аналните карлсони на Костов, някви белчета, които и в хангара на производителя си не са можели да летят. Но за които бяха дадени толкова пари, че България завинаги остана без въртолетна авиация. За издухването на мозъците не говорим.
                  За това предполагам ще разкаже по-подробно специалиста по бракмите Пирон45, който вероятно има богат въртолетен опит с пирон в мозъка.
                  Стефане, дръж се подобаващо за възрастта и образованието си, ако обичаш! Мой пропуск е , че не съм уточнил Медицинските лица и апаратура се осигуряват от клиента, и за твоя огромна радост едната машина която ми предложиха бе точно МИ 8... уточниха, че може да се излети и за няколко часа, зависи колко бързо се получат разрешителните за кацане на Силистренския стадион и стадион Раковски мисля казаха в София, така аз им поисках в заданието!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Ценообразуването е безсмислено. "Без ДДС, без летищни такси, без ..." При заявка 24 часа ...
                    Аматьорска работа.
                    ДДС-то нещо не можеш да си го сметнеш, пък и никъде не видях да пише без ДДС? Как да ти кажат летищните такси, като не си казал откъде до къде ще летиш? 24 часа е нормално за да си изготвят полетен план и да получат нужните разрешителни (не, че много им разбирам де), а и са писали - при необходимост може да се реагира до 2 часа. Е, медицинска евакуация мисля влиза в това определение. Други "без" като че ли не виждам. От едно успя да направиш 3, така че може да се занимаваш с предизборна агитация.
                    Като не ти харесва този ценоразпис си намери друг за Ми-8/17. Мисля ясно съм обяснил как го намерих и също така е ясно защо го пиша...
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евакуация на пострадал с хеликоптер от далечна провинция до София

                      Стефане, държиш се грубо, но няма да ти отговарям в същия дух. Явно си голям специалист по хели машините и затова можеш да си позволиш да говориш глупости. Не съм се качвал на BELL, но с удоволствие бих го направил ако ми се удаде възможност. Това че някой с власт е решил да направи далавера като закупи негодни машини не ти дава право да плюеш по фирма доказала се по света със своите хеликоптери. Ето ти един линк да вземеш да ги поразгледаш и тогава кажи дали могат да летят в хангара на производителя

                      http://www.bellhelicopter.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X