Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

    Колеги, понеже голяма скука в тоя под форум и тъй като днес случайно ми попадна тази статия: http://hondavodam.ru/statji/motory-honda-k.html си викам дайте да я коментираме- какво мислите по въпроса? Някой сблъсквал ли се е с този проблем - износване на разпределителните валове при СРВ? И какво мислите по отношение на препоръчаното от руснаците масло 0w20? Лично на мойто СРВ му слагам 5W40 и засега не мисля да минавам на друго, но смятам вече да го сменям максимално на 8000 км, а не както до сега на 10000 км. Явно това е доста често срещан и сериозен проблем при дефорсираната К серия и честно казано, ако сега си купувах кола вероятно не бих си взел този модел на хонда. Все пак засега нямам проблеми и се надявам и за в бъдеще да ги избегна
    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

  • #2
    От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

    Така са и то само тея на ЦРВ с по малкото коне, не съм чул някои на акорд да се оплаче, в щатите реват и от акура с тея мотори. Има си и становище на хонда че проблема е в кофти циментация на валовете, и малко да стъпиш на криво с маслото процеса по износване започва. За това хубави масла, и по честа смяна, мисля си че е редно да караш с поне 5-30 в хонда форума ги обсъждаха и дори 0-30 се споменаваше.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #3
      От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

      За тези, които не разбират руски или не им се чете ще кажа, че според статията проблема в крайна сметка се дължи на това, че при дефорсираната К серия една гърбичка на разпределителния вал повдига два клапана, а при форсираните двигатели всяка гърбичка повдига по един клапан. Следствие на това се получава по-голямо и не така равномерно натоварване на вала, което съчетано с неподходящо масло и рядка смяна води до неговото износване. В крайна сметка се уточнява, че за безпроблемната работа на разпределителните валове по-важна е по-честата смяна на маслото, отколкото неговата конфигурация. Препоръчва се смяна на 5000 км.
      HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

      Коментар


      • #4
        От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

        Искаш да кажеш че ветека при тея двигатели е различен от този на акорд, демек 2,0 150 коня на црв и същия 2,0 155 коня на акорд? При црв съм сигурен че е така както казваш една гърбица - два клапана, щото съм го виждал отворен, ама бях сигурен че и при акорд е така, и въпреки тва не можех да си обясня що при ЦРВ е проблем а при акорд не е, явно ще излезе че при акорд ветека е на другия принцип дето си има гърбица на всеки клапан и във ветек отваря повече клапаните, а не като при ЦРВ да работи на 3 клапана и във ветек да отваря 4 ти.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

          Поне това се казва в статията. Моето СРВ го имам от има няма 4 месеца и съм правил веднъж реглаж на клапани, така че не съм много на ясно с устройството на витека, но при следващото отваряне смятам да разгледам точно за какво става въпрос. Надявам се някой, който е имал този проблем да се включи и да внесе малко яснота, примерно с какво масло е карал, колко често го е сменял, какъв е бил стила на каране и пр. Другото което ми идва на ум е, че явно и климата указва силно влияние! Като знам какви зими имат руснаците, твърде вероятно е износването да започва през зимата при много ниски температури, когато вискозитета и на най-тънкото масло значително е намалял, а веднъж нарушена закалената обвивка на вала е ясно, че е само въпрос на време пълното му скапване. Моето СРВ е от Италия, където климата е доста мек. По километраж го взех на 124 хил.км. има голяма вероятност да е превъртан, но въпреки това няма видими признаци на износване на валовете. Говорих със Стамен от моргата за хонди във Варна и той каза, че е виждал износени валове на срв-та на доста под 100 хил.км., така че това явно няма значение, по-скоро влияние оказва климата, вида на маслото и интервалите на смяна.
          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

          Коментар


          • #6
            От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

            Всичко е съвкупност от фактори, една беда никога не идва сама Като съберем кофти масла, рядка смянса, климат, чести студени паления , два клапана на гърбица и за капак кофти цементация.... и ето ти проблема но явно наи се отразяват двата клапана с една гърбица. Щото всичко друго се слу4ва и на акорд но няма дерт.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

              Мятайте проблема в темата за хронични проблеми при Хонда. То тва май е първия хроничен проблем по двигател на Хонда изобщо. Другите са все по останалите чаркалъци, като например лагер на първичния вал дето се оказва, че е типично за висок процент от Хондите произведени 1990-2004 без значение модела.
              Аз лично на бензинов мотор от по-ново поколение капример К-серия не бих се качил. Е ли пък да се занимавам с газификации и реглажи.Е може за жената някое Jazz-че, ма не съм проверявал и то с какъв мотор е. CDTI сънувам и бленувам вече, N-серия, нема такъв изстребител.
              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

              Коментар


              • #8
                От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                Сънуваи, то както сънуваш и бленуваш да не се окаже кошмар такова само нов да вземеш или от доказан стопанин като мене Че валовете на К серия ще ти се видят песен ще си съгласен д аги сменяш всяка седмица само и само д ане ти се случват белите на цдти верно изолирани случаи са, и доказано корави и пъргави мотори ама дизле всичко хуубу де викат хората ама дизел , вуни та се не трае И не си мисли че на мен не ми се кара дизел Но наи ми се кара 2,4 190 магарета
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #9
                  От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                  Здравейте,
                  Моето ЦРВ се оказа с такъв проблем. Не бях чувал за него и ми стана доста неприятно , че хонда двигателя има хронични проблеми или в часност този.
                  Взех го на 129 хил. км. От БЪлгарин , който е живял в Германия , купено от някакво представителство на Хонда и карано няколко години там. После докарно в БГ и карано тук от него около 4-5 години.
                  Документация от немците бол за автомобила (Декември 2002) и това ме наведе на мисълта , че са реални километрите. Поради тази причина го взех, въпреки че външните забележки не бяха малко.
                  Преди седмица ходи да му регулират клапаните и според майстора двигателя не е бил отварян до този момент - бил с оригиналния силикон и т.н.На 132 хил. км. му сложих Романо а сега е на 145 хил.
                  Сменял съм му маслото като я купих и 9 хил. км. след това. И двата пъти при Омбре - мисля , че слагаше 10W40 РЕПСОЛ , но не съм на 100% сигурен. Около 70% от пробега ми е градско каране.
                  Та майстора ме сюрпризира че изпускателния вал не ми е идеално глaдък бил надран или нещо такова. Смукателния е ок , а защо той не е пострадал не знам дали го питах .
                  Работата на двигателя засега е добра, няма шум - много добре работи. Каза ми да карам така, но да не го отлагам много във времето, каквото и да занчи това
                  Това намерих като оферта за вала http://www.ebay.co.uk/itm/HARDENED-C...item4abcbc29a3. и ми направи впечатление това "hardened" - подсилен , което преди да прочета руснаците какво са написали ме наведе на мисълта , че е честичко срещан проблем.
                  Сега ще слагам по качествено масло по на често и ще чакам да позатропа и да заигарят оборотите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                    Съжелявам колега! От написаното от теб става ясто, че вероятно не е правен реглаж на клапаните до този момент. А от документите става ли ясно какво масло е слагано и на колко километра е сменяно? Според мен тези надирания на разпределителните валове са характерни за коли внос от по северните страни, където зимите са много студени. Само мога да предполагам какво става в двигателя при студен старт, при -20-30 градуса с едно масло 10W40 примерно: до валовете масло малко трудно/маслените магистрали на този мотор са много тънки, а маслото ще се сгъстило от студа/ ще стигне и едни нерегулирани клапани ще почнат яко дране на кобилиците първите 1-2 минути.
                    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                    Коментар


                    • #11
                      От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                      Чепчо сега и да слагаш хубаво масло свърши вече, циментацията на вала си е заминала и е въпрос на време да почнеш ремонта. Как въобще специалиста Омбре ти е сложил 10/40 на тоя мотор че и Репсол, Приста да беше по хубаво, явно е искал скоро да му станеш клиент и е успял За тоя мотор и децата знаят 0-30 5-30 .
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                        Зерчо , както написах не съм сигурен за маслото , което Омбре ми е слагал.
                        Предполагам че вал втора ръка няма смисъл, този от ибей е по - добре.
                        А разход дали ще дава в следствие на този проблем ?
                        Ходих няколко пъти след като сложих Романо с ОБД но под 16/100 градско - трудна работа.
                        Извън града 12.5.
                        Мерси!

                        Коментар


                        • #13
                          От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                          Надали има връзка мужду този проблем и разхода на газ. По скоро проблема е в майстора, който е слагал газовото На бензин колко ти гори?
                          HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                          Коментар


                          • #14
                            От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                            На бензин харчи 12.5 градско и 10 извън.
                            Ходих на преглед и в Прогаз и сега след реглажа на клапаните файда няма.

                            Коментар


                            • #15
                              От: СР-В - К20 и К24. Въпрос за износване на разпределителните валове

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Сънуваи, то както сънуваш и бленуваш да не се окаже кошмар такова само нов да вземеш или от доказан стопанин като мене Че валовете на К серия ще ти се видят песен ще си съгласен д аги сменяш всяка седмица само и само д ане ти се случват белите на цдти верно изолирани случаи са, и доказано корави и пъргави мотори ама дизле всичко хуубу де викат хората ама дизел , вуни та се не трае И не си мисли че на мен не ми се кара дизел Но наи ми се кара 2,4 190 магарета
                              Зеро да не съм та чул да мечтаеш за дизел,а-а-ама ха!Аз преди това имах два и нисана един 3,еми не ща да вида нафтова печка вече,бендзина си е бендзин и газъ си е газ
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X