Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при регистрация с корозирала рама

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при регистрация с корозирала рама

    Здравейте съфорумци,
    след дълго избиране на семеен автомобил, продължил близо две години, в началото на тази закупих SsangYong Rexton 2.7 XDI 2005г. При опита ми да го регистрирам в КАТ обаче, се оказа, че последните 4 цифри на рамата не се четат. Съответно автомобила беше прибран в 8-мо РПУ, където му правиха 3 експертизи и се установи, че проблема е следствие от естествена корозия и няма външна намеса. Беше образувана преписка в Софийска районна прокуратура и след поредното чакане излезе решение за отказ от образуване на досъдебно производство - няма данни за престъпление на територията на Бг или с Бг граждани и рамата я няма заради корозията. След 3 месеца чакане ми върнаха джипа, но от КАТ сега мина някаква комисия която трябва да гледа случая ми и да реши уж вече окончателно дали да регистрира колата или не. Лошото обаче вече е, че заради проверките в МВР рамата изобщо не се чете - тотално я няма. Тъй като сроковете навсякъде са около месец, а аз имам платена почивка извън Бг в края на този месец, разчитам на тази кола. Моля Ви за някаква информация какво мога да очаквам, сблъсквали ли сте се с подобен казус и какъв е шанса да ми регистрират колата, при положение, че имам документ от Ратола с всички останали характеристики които съвпадат и информацията получена от служители на КАТ, че са наясно с плиткото набиване на рамата на този модел?
    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Проблем при регистрация с корозирала рама

    Ако изобщо не се чете, трябва да ти набият служебен номер на рамата.
    Първоначално публикуван от largo87 Преглед на мнение
    имам платена почивка извън Бг в края на този месец, разчитам на тази кола
    Изобщо не споделям подобен оптимизъм.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при регистрация с корозирала рама

      Аз пък мисля че си жертва на тъпата бюрократична машина обилно полята с тотална некомпетентност и това си плаче за съд!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при регистрация с корозирала рама

        Съд срещу кого? Отделно че това не му решава въпроса с почивката.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при регистрация с корозирала рама

          И к'во викате? С какъв точно номер на рама трябва да се регистрира? Искате ли набързо да "корозирам" рамата на ново МПС, вие да ми намерите балък да ми я регистрира?
          Чл.7.
          (1) Превозните средства, на които не може да се установи поставеният от производителя
          идентификационен номер (VIN), не се регистрират.
          Това горното от наредба I-45.http://www.offroad-bulgaria.com/show...40#post1860940
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при регистрация с корозирала рама

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            вие да ми намерите балък да ми я регистрира?
            Това идва малко като престараване. Крадена? Да, де, ама крадена е SsangYong, а не рама без номер. Щом не се търси такъв автомобил, какво пречи да се сложи служебно някакъв номер и да се регистрира?
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при регистрация с корозирала рама

              И кое точно не се търси? Ще се самоцитирам:
              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              ......С какъв точно номер на рама трябва да се регистрира? ................
              Това със служебен някакъв НЕ работи.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                Извинете че питам в тази тема.Въпроса ми е на П2 рамата си гние ,Мога ли докато не е изгнил номера и се чете,да поискам да го повторят някаде по рамата.Така че като почне да не се чете, да го има и да е видим.И кой може и трябва да го направи,за да е законно?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                  Може съвсем законно да се направи. Обади се да ти обясня по-подробно.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                    Колата от Ратола ли е купена ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Наредбата изисква номерът да се УСТАНОВИ, а не да се намери къде точно е на рамата. Не казвам че е просто, ама хартийка оттука, подписче оттам - може да се установи.

                      И после по ал. 6 : Наличието на възстановен идентификационен номер (VIN) се отбелязва в свидетелството за регистрация и носителя на информация по отчета.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                        Аз съм с възстановен VIN. Издават едно зелено талонче, удостоверяващо, наличието на възстановен номер, което върви комплект с талона. Има си процедура, но за съжаление не съм много запознат. Най-добре ще може да обясни някой, който работи в КАТ...
                        Последно редактирано от AAF; 17-05-13, 15:35.
                        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Наредбата изисква номерът да се УСТАНОВИ, ......
                          Е да де!? Ама на човека му липсват цифри от поредният номер, а не от стандартните символи. Те просто липсват, не да не се четат. Номер се възстановява при положение, че може да се хване по един или друг начин първоначалното съдържание на VIN-а (което по ред причини не става само на хартия). Процедурата не е особено тежка или както се казва "голяма философия". Идва автомобилът в КАТ, чете се първоначалното съдържание и се определя дата за пренабиване на VIN-а. Цялата работа излиза около 100-тина лева. Та въпросното пренабиване се удостоверява с едно малко картонче (горе долу формат на две малки талончета едно до друго), със съответните подписи и печати, както и къде е пренабит номера. В голямото свидетелство се пише срещу номер на рама - Нестандартен. Номер съм виждал и пренабит на сменяем детайл. Ама така са преценили, така са направили!
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                            Не може номера да го няма и на друго място . Даже и на ладите след 1995 година го има на второ място . Миналата седмица в двора на работата един колега разглобяваше една 2104 и номера се оказа набит и на гредата зад задната седалка освен отпред . На времето зет ми имаше един Сааб 9000 турбо . Понеже още беше много кьопав шофьор един ден уцели стелажа в гаража и счупи задния десен стоп . Като го свалих точно където лежи уплътнението го имаше набит номера . Като поразпита се оказа че на Сааб номера го имало набит на четири места .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем при регистрация с корозирала рама

                              http://ssangyongclub.co.uk/download/...ual_ENGINE.pdf

                              номера трябва да го има на табела на купето. Има го в сервизното ръководство. А май си има и още места дето слагат номера или поне контролни цифри та полицайте ако трябва, могат да го намерят.

                              Иначе както ти писаха в КАТ си има процедура. Ще е няколко месеца според мен, не е много стандартно (Сега ти може да си напред с материала вече). Иди до КАТ и питай ще те упътят и ще ти кажат кое как е, само трябва да си упорит

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X